Skocz do zawartości

elninio

Members
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Michał

Piwowarstwo

 • Miasto
  Lubin

Ostatnie wizyty

130 wyświetleń profilu
 1. Majówkowy plan

  Po tygodniu już raczej nic nie zostanie do dojadania z 7 blg więc ciężko z nagazowaniem będzie bez surowca do refermentacji. Gęstwa na koźlaka ok.
 2. problem z nagazowaniem

  Us-05 dają rade nawet w mocniejszych piwach, choć wg niektórych źródeł 10% to już górna granica. Jeśli nie masz innej gęstwy to dawaj tą na pewno lepiej niż czekać.
 3. problem z nagazowaniem

  dodaj po 1-2 ml przemytej gęstwy. Lekko uchylasz kapsel i strzykawką zadajesz. Powinno pomóc. I do cieplejszego miejsca na 3 dni.
 4. nadwęglan mydła 😁
 5. 16.06.2018 V KPD Lubuski w Witnicy

  Cześć! kiedy będzie regulamin?
 6. Płatki z beczki - dozowanie

  to głównie zależy właśnie od ilości, ale przy np. 50 gramach na 20 l. to max. 2 tygodnie. Pozniej klepka może wyjść. Jakie płatki?
 7. Opóźnione warzenie brzeczki

  W trakcie gotowania wszystko zostanie zabite co tam wlazło, a jeżeli w smaku nie ma kwasu czy czegoś innego to znaczy, że nie ma efektów tego zakażenia i wszystko bedzie gicio.
 8. Dodanie drozdzy do refermentacji

  daj znać jak poszło
 9. Dodanie drozdzy do refermentacji

  Uważam, że po 1-2 ml. na butelkę spokojnie wystarczy.
 10. Dodanie drozdzy do refermentacji

  Najlepsza byłaby gęstwa. Przepłukać i dodawać strzykawką. A z sucharów to bym zrobił szybki starter i tak dodawał. Ciężko z saszetki 11.5 g. odmierzyć 10% i uwodnić.
 11. Ja miałem taką sytuację, ale z drożdzami płynnymi na starterze. Zastosowałem opcję nr 2 i zeszło do 7 blg. Temp. podnioslem do 13°C.
 12. elninio

×