Skocz do zawartości

elninio

Members
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Michał

Piwowarstwo

 • Miasto
  Lubin

Ostatnie wizyty

328 wyświetleń profilu
 1. elninio

  Blg za wysokie...

  W ostatnim punkcie jest napisane o przchowywaniu w 12°C. Tylko czas może zredukować. Nie ma magicznych sposobów
 2. elninio

  Blg za wysokie...

  No wkleił Ci kokega linka- tam wszystko masz
 3. elninio

  Blg za wysokie...

  W jakiej temp. zacierałeś? Generalnie s-33 odferementowują dosyć płytko. Jeśli zatarłeś na słodko to raczej poniżej tych 5 blg nie zejdzie. Jeśli czułeś coś związanegi z jabłkiem to może byc aldehyd octowy, tym bardziej, że z czasem słabnie, albo podczas butelkowania rozlałeś piwo na szyjke i kapsel i teraz czuć taki ocet.
 4. elninio

  FOREIGN SMOKED STOUT 16°BLG

  Standardowy fermentor ma 33 l., spokojnie 25 l możesz lać. Drożdże do tego z suchych najlepiej s-04 dać. Z chmielem bym nie kombinował. Zrob na koniec gotowania whrilpool i poczekaj aż wszystko opadnie na dno. Potem dekantuj i już. W tym stoucie dużo chmielu nie ma więc bez problemu. Na cichą też wrzucaj chmiel luzem, a na koniec jak możesz daj fermentor w chłodne miejsce, żeby opadł na dno. Przy zlewaniu uważaj żeby nie zassać z dna i sprawa załatwiona.😊
 5. elninio

  19-20.05.2018 IV Podlaski Konkurs Piw Domowych

  jprdl jest regulamin, który jasno mówi ile ma być butelek. Trza lepiej pakować😀
 6. elninio

  Zestaw APA (single hop citra) z Piwnego Kraftu

  To prawda, że nic dobrego nie wyjdzie z tego. Chmielenie na burzliwej ma sens wtedy, kiedy drożdże ostro pracują i jest dużo CO2, który rozprowadza olejki z chmielu itd. A odnośnie pytania to uważam, że te 50 g powinno iść normalnie na cichą i to autor miał na myśli😀
 7. elninio

  Zestaw APA (single hop citra) z Piwnego Kraftu

  Rzeczywiście😀 w takim razie wybaczcie Koledzy😀
 8. elninio

  Zestaw APA (single hop citra) z Piwnego Kraftu

  to dlaczego piszesz, że chmielenie na burzliwej zepsuje piwo? Wiadomo, że nie każde piwo należy tak chmielić, ale rozmawiamy tu o konkretnym stylu, a we wszelkej maści mocno chmielonych piwach - szczególnie na aromat, daje to b. dobry efekt😊
 9. elninio

  Zestaw APA (single hop citra) z Piwnego Kraftu

  Bzdura, nic nie zepsuje, a daje całkiem dobre efekty. Trzeba tylko w odpowiednim momencie ( na odpowiedni czas) wsypać chmiel.
 10. elninio

  Majówkowy plan

  Po tygodniu już raczej nic nie zostanie do dojadania z 7 blg więc ciężko z nagazowaniem będzie bez surowca do refermentacji. Gęstwa na koźlaka ok.
 11. elninio

  problem z nagazowaniem

  Us-05 dają rade nawet w mocniejszych piwach, choć wg niektórych źródeł 10% to już górna granica. Jeśli nie masz innej gęstwy to dawaj tą na pewno lepiej niż czekać.
 12. elninio

  problem z nagazowaniem

  dodaj po 1-2 ml przemytej gęstwy. Lekko uchylasz kapsel i strzykawką zadajesz. Powinno pomóc. I do cieplejszego miejsca na 3 dni.
 13. elninio

  Piwo: butelki dezynfekowane OXI - smak mydła

  nadwęglan mydła 😁
 14. elninio

  16.06.2018 V KPD Lubuski w Witnicy

  Cześć! kiedy będzie regulamin?
 15. elninio

  Płatki z beczki - dozowanie

  to głównie zależy właśnie od ilości, ale przy np. 50 gramach na 20 l. to max. 2 tygodnie. Pozniej klepka może wyjść. Jakie płatki?
×