Jump to content

Kamilos55

Members
 • Content Count

  165
 • Joined

 • Last visited

About Kamilos55

 • Birthday 09/02/1981

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Alternative 4
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  8
 • Miasto
  Olsztyn

Kontakt

 • Imię
  Kamil

Recent Profile Visitors

734 profile views
 1. Dziś poszło w butle po teście organoleptycznym. Wygląd nie zmienił się od 5 dni. Zastanawiają mnie te ogromne bąble tylko, bo pierwszy raz to widzę. W resztach piany są drożdże to prawda. Przy rozlewie kranikiem większość bąbelków znikła.
 2. Dunkelweizen na WB-06 po 11 dniach fermentacji zeszło z 13Blg do 2Blg. Czy te bąble są normalne? Zdjęcie bez flasha i z flashem. W smaku i zapachu nie wyczuwam oznak infekcji ale mogą być przykryte bo wyszło bardzo alkoholowe (wysoka temp. w pierwszej dobie fermentacji).
 3. jeśli miałeś zbyt wysokie PH brzeczki to po gotowaniu jest ciemniejsza
 4. To że więcej komórek przeżyje w wyższej temp. nie oznacza że to jest lepsze. Może to ma wpływ na późniejsze zachowanie/rozmnażanie/przeżywalność drożdży.
 5. Dzięki @tibek za link! Muszę zatem zaopatrzyć się z paski to mierzenia ph i zacząć to kontrolować.
 6. Nie wiem, używałem tylko jednej z biedry ale teraz widzę, że ma 69,5 siarczanów i 18 chlorków a piwo, które na niej robiłem wyszło bardziej chmielowe/goryczkowe niż wyliczenia, goryczka bywała nawet zalegająca. Wygląda na to, że jednak minerały w wodzie mają wpływ na gotowanie z ekstraktów (niechmielonych) z chmielem.
 7. zaraz zaraz, jakie 10 dni? a gdzie zasada 7+7?
 8. Ja mam biały z browamatora i wygląda na pancerny. Żeby nie ciekło spod kranika wystarczy zastosować 2 uszczelki. Jedną od środka a drugą od zewnątrz.
 9. ok, czyli najtańsza woda z marketu zwykle pasuje. Myślałem że podczas chmielenia ważne są siarczany i chlorki, że dadzą albo chmielowy albo słodowy profil. Ale skoro tak...
 10. cytrusy w APA biorą się z chmielu, polecam Cascade, Amarillo, Citra
 11. a jeśli nie zacieram, tylko z ekstraktu?
 12. Przeczytałem artykuł o wodzie na wiki i mam pytanie odnośnie: Co jeśli chcę uwarzyć jasne piwo a mam wodę z 230 HC03? Czy muszę je zredukować? Jak to wpłynie na piwo jeśli nic nie zrobię? Pozostałe parametry tej wody: CA2 - 60, NA - 15, MG - 14, CL - 22, nie podano siarczanów. Ogólna mineralizacja 378 mg/L (nie wiem czy można to uznać za twardość ogólną).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.