Jump to content

psiku

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  2
 • Miasto
  Piaseczno

Recent Profile Visitors

222 profile views
 1. Dziękuję za pomoc. Rzeczywiście fermentacja nie ustała. Poczekałem aż blg przestanie spadać a rurka się uspokoiła i przelałem na cichą. dziś będzie rozlew
 2. Witam. Nastawiłem prawie 2 tyg temu piwko. Dokładnie 08.05. Piwo z ekstraktów 15,5 blg drożdże S-04 po 12 godzinach ruszyły. intensywnie bulkało piana spora. piana opadła po tygodniu. delikatne skrawki piany utrzymują się. Infekcji nie widać. Zeszło do 6 blg. Temperetura fermentacji 17 C. W rurce nadal bulka. Czy to możliwe,że tak długo piwo fermentuje na tych drożdżach?
 3. Piwo z ekstraktów słodowych. Drożdże wystartowały szybko- obfita piana była już po 24h od zadania.
 4. W sumie. Przy pierwszym i drugim piwie przelewałem do drugiego na cichą. Martwi mnie tylko tak słabe odfermentowanie. Czy to wina drożdży?
 5. Chce przelewać celem wyklarowania oraz chcę chmielić na zimno. Jest sporo drożdży na dole a ja przelewam kranikiem.
 6. Witam. To kolejny raz ja. Mija drugi tydzień od zadania drożdży. Piwo wygląda tak... Zapach jabłka nadal tylko już nie takie zielone tylko dojrzalsze. Odfermentowało z 13 do 5 blg? Czekać jeszcze z przelewaniem na cichą? Przypomnę, że drożdże to Mauribrew Ale Y514. Temperatura fermentacji 20-23 C. Czy to na pewno nie infekcja?
 7. THX. Tak zrobię. Potrzymam jeszcze tydzień. Sprawdzę ile blg a potem na cichą. Moje pierwsze piwko aipa na US-05 przelewałem po 10 dniach. Nie miało takich zapachów i wyszło wyśmienite.
 8. Może i mogły wytworzyć się estry. Na razie mam zbyt małe doświadczenie. Mi się wydaje, że czuje aldehyd octowy. Pytanie tylko czy to dla tego, że to infekcja czy to zapach młodego piwa?
 9. Jak zadałeś w 16°C to dlaczego fermentowałeś w 23°C? 23°C to za wysoka chyba temp. fermentacji ? No i po 6 dniach to nawet nie powinieneś myśleć o zaglądaniu do fermentora. Zrąbany termometr. do takiej temperatury schłodziłem niestety brzeczkę. Z tego co czytałem to to drożdże te dopiero powyżej 24 produkują estry. A górna granica według producenta to 32.
 10. Witam. Pytanie czy to infekcja czy niedofermentowane piwo. Zdjęcie robione 6 dnia fermentacji. drożdże to Mauribrew ale temperatura zadnia 16 stopni C, temperatura fermentacji 23 C. Zapach zielonego jabłka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.