Jump to content

browarbiskup

Members
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Piwowarstwo

 • Miasto
  Brwinów

Recent Profile Visitors

212 profile views
 1. Czy filtracja chmielin po gotowaniu ma sens? Jakie sa argumenty za i przeciwko? Czy jesli wleje calosc brzeczki z chmielinami i w taki sposob bede fermentowal np aipe z ok 200g chmielu moge sie spodziewac ze wyjda jakies mocne wady w piwie?
 2. Czyli data produkcji nie ważności. Kurde też to tak rozczytałem 'Manufacture date' ale jakoś mi nie pasowala ta literka g, ale jak teraz myślę to chodzi pewnie o 'manufacturING' No to fajnie mam świeże drożdże
 3. Gdzie na opakowaniu wyeast jest data wazności? Widze tylko jedna date na opakowaniu jest to 9 maj 2017 ale nie jest dla mnie jasno nigdzie napisane czy to jest data ważności czy produkcji.
 4. Te Leszno koło Błonia, z którego pochodzi Lewandowski? Jak tak to można się wymienić.
 5. Testuje właśnie mojego pszeniczniaka na tych drożdzach, jest to jego drugi dzień w butelkach, ale pachniał i smakował tak ładnie podczas butelkowania że nie mogłem się powstrzymać parametry na 20L( 9blg): słody - pszenica prażona 0,5 kg - pszenica 2kg - pilzneński 0,5kg - pale ale 0,5kg chmiele lubelski 15 g od poczatku 10g na ostatnie 10 minut Odfermentowało do 2blg. Refermentuje do 2.9 objętości co2 Oprócz typowych dla pszeniczniaka posmaków czuje lekką kwaskowość( nie kwaśność). I pytanie, czy to jest normalne przy tych drożdzach lub słabych pszenicach? ps. ta kwaskowość obecnie mi nie przeszkadza, jeśli tak zostanie i nie będzie się zwiększać to będzie super.
 6. To była prowokacja. Ho ho ho Ale na serio się tak pytają. Nie polecam kupowania pończoch.
 7. Ktoś z mazowieckiego ma jakieś sadzonki na zbyciu? Będziecie jeszcze coś zamawiać? Jeśli tak to czy jest jakieś ograniczenie?
 8. Kurde ja tak na poważnie 2 razy już mnie się pytali
 9. Witam czy gdy kupowaliście pończochę to pytali się was czy planujecie napad? Pozdrawiam Serdecznie.
 10. Receptura w sumie taka jak w pierwszym poście, warka 20L, 3kg Pilzneński(strzegom) i 3kg Pale Ale(strzegom). Myślałem żeby dać 1 saszetkę i po prostu uwodnić ew. mogę zrobić starter, albo dać 2 saszetki( akurat mam dwie). A dlaczego s-04 to dobry pomysł na 16BLG?
 11. Aż tak to nie miałem nigdy ale, kiedyś zapomniałem wsypać cukier I zagotowałem całą brzeczkę i wyszło bardzo dobre piwo
 12. Specjalnie robię większe IBU bo czytałem że s-04 nie zejdą nisko więc będzie słodziej. Jeśli te estry to owoce to też będzie słodziej. Serio będzie to aż taka "mina"? A co do tego sylwestrowego, to jak długie było to leżakowanie? Pytam bo bez tej informacji ciężko jakieś wnioski wyciągnąć, sam wiesz lepiej że niektóre piwa tak mają po jakimś czasie - robią się nijakie. I chyba masz błąd w opisie albo się pomyliłeś w tym poście, bo tam pisze że drożdże to s-05 i us-05.
 13. Cześć pierwszy raz będę używał s-04. Z waszego doświadczenia do ilu schodziły piwa w okolicach 16 BLG na tych drożdzach? Co to znaczy że s-04 wnoszą estry? Jak to smakuje czy tam pachnie? Jak wam najlepiej wychodziły piwa na tych drożdzach? Mój pomysł na to piwo to zacieranie infuzyjne w temp ok 62, bardzo mocna goryczka, od początku pójdzie 40g Zeusa i 40g Bravo. Na ostatnie 5 minu 25g Simcoe. Na ostatnią minutę 25g Simcoe. Po odstawieniu gara, i podłączeniu chłodnicy 10g Zeusa i 10g Bravo.
 14. na standardową 20 litrową warkę? 18L chyba jest.
 15. Fajny pomysł. Miałem niedawno taka nachmielonom wodę. Ja robiłem na mieszadle magnetycznym przez ok 2 dni w 0,8L wody 40g citry. Smak tej wody było bardzo chmielowy i goryczkowy( goryczka chmielowa taka jak z chmielenia na zimno) i mega mega citra. Tutaj temat http://www.piwo.org/topic/23268-nachmielona-woda-zamiast-chmielu-na-zimn%C4%85/. Daj znać czy coś z tego będzie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.