Jump to content

browarbiskup

Members
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Piwowarstwo

 • Miasto
  Brwinów

Recent Profile Visitors

277 profile views
 1. Czy filtracja chmielin po gotowaniu ma sens? Jakie sa argumenty za i przeciwko? Czy jesli wleje calosc brzeczki z chmielinami i w taki sposob bede fermentowal np aipe z ok 200g chmielu moge sie spodziewac ze wyjda jakies mocne wady w piwie?
 2. Czyli data produkcji nie ważności. Kurde też to tak rozczytałem 'Manufacture date' ale jakoś mi nie pasowala ta literka g, ale jak teraz myślę to chodzi pewnie o 'manufacturING' No to fajnie mam świeże drożdże
 3. Gdzie na opakowaniu wyeast jest data wazności? Widze tylko jedna date na opakowaniu jest to 9 maj 2017 ale nie jest dla mnie jasno nigdzie napisane czy to jest data ważności czy produkcji.
 4. Te Leszno koło Błonia, z którego pochodzi Lewandowski? Jak tak to można się wymienić.
 5. Testuje właśnie mojego pszeniczniaka na tych drożdzach, jest to jego drugi dzień w butelkach, ale pachniał i smakował tak ładnie podczas butelkowania że nie mogłem się powstrzymać parametry na 20L( 9blg): słody - pszenica prażona 0,5 kg - pszenica 2kg - pilzneński 0,5kg - pale ale 0,5kg chmiele lubelski 15 g od poczatku 10g na ostatnie 10 minut Odfermentowało do 2blg. Refermentuje do 2.9 objętości co2 Oprócz typowych dla pszeniczniaka posmaków czuje lekką kwaskowość( nie kwaśność). I pytanie, czy to jest normalne przy tych drożdzach lub słabych pszenicach? ps. ta kwask
 6. To była prowokacja. Ho ho ho Ale na serio się tak pytają. Nie polecam kupowania pończoch.
 7. Ktoś z mazowieckiego ma jakieś sadzonki na zbyciu? Będziecie jeszcze coś zamawiać? Jeśli tak to czy jest jakieś ograniczenie?
 8. Kurde ja tak na poważnie 2 razy już mnie się pytali
 9. Witam czy gdy kupowaliście pończochę to pytali się was czy planujecie napad? Pozdrawiam Serdecznie.
 10. Receptura w sumie taka jak w pierwszym poście, warka 20L, 3kg Pilzneński(strzegom) i 3kg Pale Ale(strzegom). Myślałem żeby dać 1 saszetkę i po prostu uwodnić ew. mogę zrobić starter, albo dać 2 saszetki( akurat mam dwie). A dlaczego s-04 to dobry pomysł na 16BLG?
 11. Aż tak to nie miałem nigdy ale, kiedyś zapomniałem wsypać cukier I zagotowałem całą brzeczkę i wyszło bardzo dobre piwo
 12. Specjalnie robię większe IBU bo czytałem że s-04 nie zejdą nisko więc będzie słodziej. Jeśli te estry to owoce to też będzie słodziej. Serio będzie to aż taka "mina"? A co do tego sylwestrowego, to jak długie było to leżakowanie? Pytam bo bez tej informacji ciężko jakieś wnioski wyciągnąć, sam wiesz lepiej że niektóre piwa tak mają po jakimś czasie - robią się nijakie. I chyba masz błąd w opisie albo się pomyliłeś w tym poście, bo tam pisze że drożdże to s-05 i us-05.
 13. Cześć pierwszy raz będę używał s-04. Z waszego doświadczenia do ilu schodziły piwa w okolicach 16 BLG na tych drożdzach? Co to znaczy że s-04 wnoszą estry? Jak to smakuje czy tam pachnie? Jak wam najlepiej wychodziły piwa na tych drożdzach? Mój pomysł na to piwo to zacieranie infuzyjne w temp ok 62, bardzo mocna goryczka, od początku pójdzie 40g Zeusa i 40g Bravo. Na ostatnie 5 minu 25g Simcoe. Na ostatnią minutę 25g Simcoe. Po odstawieniu gara, i podłączeniu chłodnicy 10g Zeusa i 10g Bravo.
 14. na standardową 20 litrową warkę? 18L chyba jest.
 15. Fajny pomysł. Miałem niedawno taka nachmielonom wodę. Ja robiłem na mieszadle magnetycznym przez ok 2 dni w 0,8L wody 40g citry. Smak tej wody było bardzo chmielowy i goryczkowy( goryczka chmielowa taka jak z chmielenia na zimno) i mega mega citra. Tutaj temat http://www.piwo.org/topic/23268-nachmielona-woda-zamiast-chmielu-na-zimn%C4%85/. Daj znać czy coś z tego będzie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.