Jump to content

Gabriel Radko

Members
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Gabriel

Piwowarstwo

 • Miasto
  Rzeszów

Recent Profile Visitors

411 profile views
 • x1d

 1. EJ EJ EJ EJ Ja to wrzuciłem nie do końca po to, żeby szkalować browamator. Napisałem tylko, że pod etykietą jest druga etykieta. Może to oznaczać nie tylko oszustwo. Dostałem w odpowiedzi, że to pomyłka. Na logikę - kto rzeźbiący klienta zostawiłby starą etykietę - przecież by ją odkleili i nakleili nową. Ale samo znalezisko trochę zabawne. Napisałem tylko, że pod etykietą jest druga etykieta. Może to oznaczać nie tylko
 2. 25 gramów Amarillo wrzucone na zimno do 17 litrów piwa dało naprawdę wyczuwalny aromat egzotyki.
 3. Ja zawsze na koniec fermentacji wstawiam fermentor do piwnicy 12°C. Zakładam więc, że po dobie w takiej temperaturze piwko też ma 12°C, ale skoro rozlewam piwo w kuchni, gdzie jest ponad 20 stopni, to zakładam, że temperatura piwa wynosi ok 14°C (ciepły syrop cukrowy też podniesie temperaturę) i na tej podstawie liczę sobie nagazowanie. Moje pierwsze dwa piwa były liczone na podstawie temperatury otoczenie i są naprawdę mega nagazowane.
 4. Dlaczego nie chcesz po prostu kupić trochę suchego ekstraktu i rozpuścić w tych 10 litrach?
 5. Wujek, potrzymaj 2 dni w temperaturze pokojowej, potem 2 dni w tych 10 stopniach. Powinno się wyklarować.
 6. Ja bym dodał ekstraktu. Kiedy dodałem miodu gryczanego, żeby podnieść BLG z 10 do 13, to w sumie wyszło piwo pachnące miodem, jednak w smaku dosyć wodniste.
 7. Belgian Fruit & Spicy Ale Yeast Czy ich 'przyprawowy' charakter to to, co ja odczytuję jako pieczarki/piwnica jak np w Miłosawiu Blonde Ale?
 8. IUNGA 2016 - fajna goryczka, rzuciłem 50 g na zimno do 20 litrów piwa, wyczuwalny (nadal, po 2 tygodniach od butelkowania) delikatny, ale łatwy do rozpoznania słodki aromat ananasa, owoce kandyzowane. Choć granulat na surowo daje delikatnie cebulą, to w ogóle nie przechodzi to do piwa. Wczoraj warzyłem na SIMCOE 2016 - z paczki daje mocno cytrusami, multiwitaminą. Uwarzyłem 11 litrów <15 blg 50 IBU> - zostało mi 20 g SIMCOE - myslicie, że wystarczy taka dawka do chmielenia na zimno? Boję się, że może być za mało i najzwyczajniej zmarnuję chmiel. Ma ktoś doświadczenie?
 9. Czy korzystał ktoś z ekstraktów słodowych od Weyermana? STO DWAJSIA ZŁOTYCH za 4 kg... Wydajność z 4 kg: przeciętnie 23 litrów piwa o ekstrakcie ok. 12°Blg. Zastanawiam się, czy są tu tacy nabywcy
 10. Ja uwarzyłem do tej pory 4 piwa - wszystkie z ekstraktu. Na piwowinie jest dostępny jakiś ukraiński w kanistrze 14 kg za 105zł - taniej się nie da, a powiem szczerze, ze nie widzę różnicy między tym a bruntalowskim (pierwsze 2 warki na bruntalu, trzecia i czwarta na ukraińskim). Aha - do trzeciej dodałem jeszcze 0,5 kg sypkiego pszenicznego Muntons. W 20 litrowej warce nie było czuć w smaku tej pszenicy, jednak piana na piwie była o niebo lepsza. Co do podnoszenia BLG - ja bym to pewnie w Brewness obliczył. Co do smaku... Jakiś czas temu z sąsiadem wypiliśmy 4 różne piwa, które uwarz
 11. Zdecydowanie jest to wina przeglądarki, z resztą nie ma na Windows Phone rzeczy, która jest zaletą czy zasługą tego systemu, wszystkie funkcje to winy i wady. Ale już nauczyłem się żyć z tą moją lumią (brzmi jak choroba ). Dziwi mnie tylko, że sprawa dotyczy tylko i wyłącznie tego jednego jedynego forum. Co do taptalka... faktycznie na WP nie można wydać na niego ani złotówki, bo go po prostu nie ma. Nawet na powitanie na forum wyskoczyła mi propozycja instalacji... ze sklepu googla . Są jakieś zamienniki, np mTalk, będę eksperymentował.
 12. "Nie można nawiązać połączenia z tą stroną" Wyskakuje przy wielu wątkach, korzystam z Lumii 640 WP 10, MS Edge. Żadnej innej strony to nie dotyczy, tylko tego forum. Dlaczego jedne tematy otwierają mi się. A inne nie?
 13. Wujek, ja bym zrobił dychę. Moje pierwsze z ekstraktów w ostatniej chwili przeskalowałem na 10l i dziękuję swojemu rozumowi i godności człowieka, że tak zrobiłem. Piwo najgorsze nie jest, ale dwie kraty tego wypić, to kara.
 14. Auchan Krasne Miłosław w 5paku, wszystkie rodzaje 9,99zl, zostały raptem 3 zestawy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.