Skocz do zawartości

frycek1987

Members
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Piwowarstwo

 • Miasto
  Staszów
 1. frycek1987

  Czy ktoś rozpoznaje to piwo?

  Czy ktoś z was rozpoznaje to piwo ze zdjęcia? Jedyne co o nim wiem, to że jest to zagraniczny dark lager. Będę wdzięczny za pomoc w odnalezieniu tego piwa
 2. frycek1987

  Pytanie odnośnie chłodnicy

  To już wiem z czym to się je i pod jakim hasłem szukać. Patrząc na ceny w polskich sklepach to jednak opłaca się kupić prosto z chin, 20 płytowy wymiennik około 210 złotych, a 30 płytowy ok. 290 złotych, a u nas ceny miedzy 400 a 500 zł. Rozumiem, że jeśli warzę warki po 20 litrów, to spokojnie wystarczy mi ten mniejszy wymiennik?
 3. frycek1987

  Pytanie odnośnie chłodnicy

  Znalazłem taką chłodnicę na aliexpress https://goo.gl/8mtwXN czy dobrze rozumiem, że przez górne otwory przepuszcza się brzeczkę celem jej wystudzenia? Jeśli tak to jak to zrobić w warunkach domowych? Które chłodnice są bardziej wydajne, taka jak powyżej czy zanurzeniowe?
 4. frycek1987

  Coś mi pływa po moim piwie

  To jestem spokojny, bo spanikowałem trochę zastając taki widok. Dobrze rozumiem ze pływające drożdże są oznaką fermentacji i opadną jak ona się skończy?
 5. Daa tygodnie temu zostawiłem moją drugą warkęz brewkitu. Dzisiaj zajrzałem do niej i ujrzałem taki widok https://ibb.co/giYYOF Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć co to może być, czy to drożdże czy infekcja?
 6. frycek1987

  Nieszczelny fermentor - jak określić koniec burzliwej?

  Dodam, że w instrukcji brewkitu mówią zepy po 5 dniach chmielic i kolejnych pieciu butelkowac, ale dla mnie to jakis absurd...
 7. frycek1987

  Nieszczelny fermentor - jak określić koniec burzliwej?

  Czyli jesli w 3 tygodniu co 2 dzień trzy razy zmierzę blg i będzie bez zmian to wtedy mogę sypnąć chmiel i powiedzmy po 5 dniach butelkować?
 8. frycek1987

  Nieszczelny fermentor - jak określić koniec burzliwej?

  To wiem, ale wtedy jest już czas na przelewanie do butelek, a mi chodzi o moment miedzy burzliwa a cicha fermentacją
 9. frycek1987

  Nieszczelny fermentor - jak określić koniec burzliwej?

  @Wania: i przy ile nblg znak ze skonczyla sie burzliwa a zaczęła cicha?
 10. Cześć wszystkim! Nastawiłem piwo i okazało się że gdzieś musi być nieszczelność, bo piana obfita, a rura nie bulka. Piwo mam dochmielić podczas cichej fermentacji. I tu mam problem,bo nie wiem jak określić kiedy burzliwa się kończy. Może kotś z was ma jakiś pomysł? Od razu mówię że na cichą nie przelewam, a zostawiam w tym samym fermentorze.
 11. frycek1987

  Moja pierwsza warka i duży problem

  a może moje piwo jest dobrze nagazowane, a ja o tym nie wiem? W sumie nigdy nie piłem piwa domowego, więc nie mam porównania...
 12. frycek1987

  Moja pierwsza warka i duży problem

  a może wybrać dropsy do refermentacji? Czy wtedy jest pewność że będzie dodana odpowiednia ilość glukozy ?
 13. frycek1987

  Moja pierwsza warka i duży problem

  a czy może to być problem z tym, że z drożdżami coś się stało? Też teraz sobie przypominam, że trochę głupio zrobiłem, bo trzeciego dnia nacisnąłem wieko fermentora i masa gazu uleciała przez rurkę. i w sumie po tym to przestało już wszystko bulgać.... Ale dzisiaj otworzyłem kolejną butelkę (3 tyg po zakapslowaniu) i gazu jest nieznacznie więcej (przynajmniej pojawiła się piana, ale szybko znikła.
 14. frycek1987

  Moja pierwsza warka i duży problem

  nie ważyłem tej glukozy. korzystałem z takiej miarki http://piwoszarnia.pl/miarka-do-cukru-246g-p-351.html
 15. frycek1987

  Moja pierwsza warka i duży problem

  Ile litrów piwa? Temperatura zakonczenia fermentacji? Ilość surowca do refermentacji? 22 litry piwa. Temperatury nie mierzyłem. a glukozy wsypywałem miarkę na butelki 0,5 l
×