Jump to content

frycek1987

Members
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Piwowarstwo

 • Miasto
  Staszów

Recent Profile Visitors

244 profile views
 1. Czy ktoś z was rozpoznaje to piwo ze zdjęcia? Jedyne co o nim wiem, to że jest to zagraniczny dark lager. Będę wdzięczny za pomoc w odnalezieniu tego piwa
 2. To już wiem z czym to się je i pod jakim hasłem szukać. Patrząc na ceny w polskich sklepach to jednak opłaca się kupić prosto z chin, 20 płytowy wymiennik około 210 złotych, a 30 płytowy ok. 290 złotych, a u nas ceny miedzy 400 a 500 zł. Rozumiem, że jeśli warzę warki po 20 litrów, to spokojnie wystarczy mi ten mniejszy wymiennik?
 3. Znalazłem taką chłodnicę na aliexpress https://goo.gl/8mtwXN czy dobrze rozumiem, że przez górne otwory przepuszcza się brzeczkę celem jej wystudzenia? Jeśli tak to jak to zrobić w warunkach domowych? Które chłodnice są bardziej wydajne, taka jak powyżej czy zanurzeniowe?
 4. To jestem spokojny, bo spanikowałem trochę zastając taki widok. Dobrze rozumiem ze pływające drożdże są oznaką fermentacji i opadną jak ona się skończy?
 5. Daa tygodnie temu zostawiłem moją drugą warkęz brewkitu. Dzisiaj zajrzałem do niej i ujrzałem taki widok https://ibb.co/giYYOF Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć co to może być, czy to drożdże czy infekcja?
 6. Dodam, że w instrukcji brewkitu mówią zepy po 5 dniach chmielic i kolejnych pieciu butelkowac, ale dla mnie to jakis absurd...
 7. Czyli jesli w 3 tygodniu co 2 dzień trzy razy zmierzę blg i będzie bez zmian to wtedy mogę sypnąć chmiel i powiedzmy po 5 dniach butelkować?
 8. To wiem, ale wtedy jest już czas na przelewanie do butelek, a mi chodzi o moment miedzy burzliwa a cicha fermentacją
 9. @Wania: i przy ile nblg znak ze skonczyla sie burzliwa a zaczęła cicha?
 10. Cześć wszystkim! Nastawiłem piwo i okazało się że gdzieś musi być nieszczelność, bo piana obfita, a rura nie bulka. Piwo mam dochmielić podczas cichej fermentacji. I tu mam problem,bo nie wiem jak określić kiedy burzliwa się kończy. Może kotś z was ma jakiś pomysł? Od razu mówię że na cichą nie przelewam, a zostawiam w tym samym fermentorze.
 11. a może moje piwo jest dobrze nagazowane, a ja o tym nie wiem? W sumie nigdy nie piłem piwa domowego, więc nie mam porównania...
 12. a może wybrać dropsy do refermentacji? Czy wtedy jest pewność że będzie dodana odpowiednia ilość glukozy ?
 13. a czy może to być problem z tym, że z drożdżami coś się stało? Też teraz sobie przypominam, że trochę głupio zrobiłem, bo trzeciego dnia nacisnąłem wieko fermentora i masa gazu uleciała przez rurkę. i w sumie po tym to przestało już wszystko bulgać.... Ale dzisiaj otworzyłem kolejną butelkę (3 tyg po zakapslowaniu) i gazu jest nieznacznie więcej (przynajmniej pojawiła się piana, ale szybko znikła.
 14. nie ważyłem tej glukozy. korzystałem z takiej miarki http://piwoszarnia.pl/miarka-do-cukru-246g-p-351.html
 15. Ile litrów piwa? Temperatura zakonczenia fermentacji? Ilość surowca do refermentacji? 22 litry piwa. Temperatury nie mierzyłem. a glukozy wsypywałem miarkę na butelki 0,5 l
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.