Skocz do zawartości

SlavoBeer

Members
 • Zawartość

  31
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O SlavoBeer

 • Urodziny 01.03.1965

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  PraSzczur
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  61
 • Miasto
  Józefosław

Kontakt

 • Imię
  Sławomir

Ostatnie wizyty

390 wyświetleń profilu
 1. SlavoBeer

  SlavoBeer

 2. @ras Czarne mogą rdzewieć, bo lakier wypalany do blachy, ale tylko jak jest wilgoć i nie zostały przetarte tłuszczem. Ja w piwnicy mam sucho, więc nic się nie dzieje. Natomiast w lodówce zauważyłem po kilku dniach ściemnienie na nienatłuszczonych czarnych kapslach. Inne kolory w porządku (złotych i srebrnych nie mam, jeszcze ). Wytarłem chusteczką z kroplą kwasu fosforowego (przecież jest odrdzewiaczem zawartym m.in. w Coli), przetarłem olejem rzepakowym i po sprawie.
 3. Skontaktuj się z Michałem. Na pewno coś doradzi. Jego siostra nieźle radzi sobie z grafiką
 4. Michał się rozwija . Jak z nim dzisiaj rozmawiałem, to jest zaskoczony miłym kontaktem z ludźmi. Nazwy browarów go powalają - np. HopSztos, Partacz itd. Nie może wyjść z podziwu, że ludzie mają takie pomysły. Pozdrawiam
 5. Może coś źle wstawiłem, ale tu raczej zadziała : http://www.kapslove.pl
 6. Inicjatywa Kapslove ruszyła na całego : https://www.facebook.com/kapslove/ http://www.kapslove.pl/ Z tego co wiem, wkrótce będą nowe kolory.
 7. @udarr Faktycznie, te czarne nie mają podkładu. Są przez to podatniejsze na rdzę, podczas sterylizacji wrzątkiem. W miejscu, gdzie dłużej stykały się z wodą podczas schnięcia powstają ciemniejsze przebarwienia odkrytej blachy. Trzeba je szybciej osuszyć, a po kapslowaniu przetrzeć na wszelki wypadek jakimś tłuszczem. Odpowiedzi na inne pytania są na stronie http://www.kapslove.pl w dziale FAQ.
 8. Może by tak jutro też coś uwarzyć?

 9. Dotąd, z tego co mi wiadomo, gdy przysłany plik graficzny był w porządku, to (jak pisze diaComo wyżej) nie było żadnych innych opłat (50 - 450 szt. po 16gr; 500-1450 po 15gr; od 1500 szt. po 13gr - ceny zawierają VAT, wystawiają fakturę na życzenie). Koszt wykonania (zawiera już cenę kapsla). Dodać należy koszt przesyłki lub odebrać osobiście we Wrocławiu (ul. Rakowiecka 67, budynek na lewo od bramy wjazdowej, niestety numeru drzwi nie pamiętam, na mapce, to tu: https://www.google.pl/maps/place/Rakowiecka+67,+Wroc%C5%82aw/@51.0945336,17.0683699,29m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x470fc29a9d7ba769:0xd49a994d99591bb!8m2!3d51.0957802!4d17.0684014). Moim zdaniem, warto jednak zadzwonić do Michała i dopytać o szczegóły.
 10. Przy cenie 0.13 gr za sztukę wezmę na początek ze sto tysięcy Chyba drobna pomyłka 0,13 zł/szt Faktycznie coś tu raczej nie gra, ale nie znam poziomu ambicji firmy krafter.org, albo powyższa cena pochodzi z planu na następne 10 lat. i uwzględniono w niej wrogie przejęcie producenta kapsli .
 11. Okazuje się, że nie przewidziano, że przysyłane projekty kapsli będą np. zdjęciami odręcznych rysunków, a nie gotowymi, prostymi plikami wektorowymi o rozszerzeniu .ai (obrys z jednolitym wypełnieniem), które może właściwie zinterpretować znakowarka . Ktoś musi pracę tę pracę wykonać, albo Piwowar, albo ktoś z Kraftera (niedługo będzie dedykowana strona, a to jej, na razie niedziałający, projekt http://www.kapslove.pl/wordpress/).
 12. Gawon wyciąga mnie na zwierzenia . Mój wiek masz (mniej więcej) na moim profilu. Jestem emerytem i trudno mi się z tym pogodzić, stąd pewnie te 21 warek . Miało być już 22, ale Fedex nie dostarczył wczoraj słodu , a dzisiaj mi się już nie chciało warzyć. Postrzegam to nowe hobby w bardzo praktycznym wymiarze, jako "miejski survival", bo piwo (wino, nalewki, którymi się dotąd zajmowałem) to niezła rezerwa (zwykle ) smakowicie zakonserwowanej wody na trudniejsze czasy. Gar do warzenia świetnie się sprawdza jako pasteryzator słoików (zresztą taka była jego zasadnicza funkcja ). Wiem, że się w końcu spotkamy w tym naszym pięknym Józefosławiu, to pogadamy (myślę, że u mnie). Wesołych Świąt
×