Jump to content

BC BROWAR DOMOWY

Members
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BC BROWAR DOMOWY
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  78
 • Miasto
  Racibórz

Kontakt

 • Imię
  Janusz Marcin

Recent Profile Visitors

754 profile views
 1. 2,3 g na litr - jeszcze w zależności jaki jest stopień odfermrntowania, ale chcę to robić bezpiecznie żeby uniknąć granatów, piwa mam nagazowane, pijalne.
 2. Standardowo na około 22 litry gotowego piwa daję 50 g cukru w roztworze 500 ml wody sprawdza mi się to, fermentacja i refermentacja oscyluje w granicach 10 - 13 stopni jak na moje możliwości to jest najlepsze co da mi się osiągnąć co chodzi o temperaturę, nie są to warunki do końca prawidłowe ale piwo jest dobre z fajną pianką i nie mam granatów.
 3. Dalej to samo ale myśle, że pójde w delikatną gorycz. Dziękuję za szybką odpowiedź.
 4. Witam Warze w stylu Pilsnera z receptury w Piwowarze pierwsza warka wyszła fajna, przyjemna, jednak teraz chciał bym zrobić mocne chmielenie i lepiej pójść w gorycz czy aromat - proszę o podpowiedzi.
 5. Jak się już zbliża temp do 72 zmniejszam ogień podbija do 72 na minute i później zwiększam gaz i do końca
 6. planowałem 22l gotowego piwa woda do wysładzania jakieś 18l 78st. C zacieranie 52 st. 15 min 62 st. 90 min (aż do zatarcia) podgrzanie do 72 na minute i masch out
 7. Na planowane 12stopni po gotowaniu wyszło około 10, piwo jak każde u mnie ważone w podobnych warunkach - a teraz wyskoczył taki problem, może nie uwzględniłem korekt wydajności słodów ciemnych bo mało nimi robie w jasnych już takie korekty mam i może przez to wyszło tak a nie inaczej, tak mi się wydaje.
 8. 3750g pizneński 660g karmelowy 50 200g k. ciemny 200-400 około 3,5 litra wody na kilogram zasypu Program zacierania z trzema przerwami na koniec masch out
 9. Witam Mam problem - piwo z dodatkiem słodu karmelowego ciemnego 200-400 (około 5% zasypu), czy dodatek takiego słodu może powodować problemy z wydajnością, zaznaczę że z jasnymi słodami nie mam problemów. Mógł by ktoś doradzić co robić.
 10. Czy zna ktoś Polskich producentów sprzętu pomiarowego wspomnianego w temacie - chodzi mi o cały zakres producentów i ich produktów od zwykłych po może jakieś elektroniczne.
 11. Witam Chciałbym uwarzyć Piwo Trapistów czytałem coś na ten temat, nie typowo na forum tylko w jakiś poradnikach jednak szukam konkretnych wskazówek, może ktoś na forum tworzył takie piwo i może coś podpowiedzieć. Pozdrawiam BC BROWAR DOMOWY
 12. Mógł by ktoś opisać prace z tymi drożdżami jakie są wrażenia i jak drożdże się zachowują.
 13. Żebym prędzej na to wpadł - to po zlaniu z cichej na na butelkowanie bym zmierzył - kurcze mój błąd, dzięki za wskazówkę
×
×
 • Create New...