Jump to content

BC BROWAR DOMOWY

Members
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BC BROWAR DOMOWY
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  78
 • Miasto
  Racibórz

Kontakt

 • Imię
  Janusz Marcin

Recent Profile Visitors

968 profile views
 1. 2,3 g na litr - jeszcze w zależności jaki jest stopień odfermrntowania, ale chcę to robić bezpiecznie żeby uniknąć granatów, piwa mam nagazowane, pijalne.
 2. Standardowo na około 22 litry gotowego piwa daję 50 g cukru w roztworze 500 ml wody sprawdza mi się to, fermentacja i refermentacja oscyluje w granicach 10 - 13 stopni jak na moje możliwości to jest najlepsze co da mi się osiągnąć co chodzi o temperaturę, nie są to warunki do końca prawidłowe ale piwo jest dobre z fajną pianką i nie mam granatów.
 3. Dalej to samo ale myśle, że pójde w delikatną gorycz. Dziękuję za szybką odpowiedź.
 4. Witam Warze w stylu Pilsnera z receptury w Piwowarze pierwsza warka wyszła fajna, przyjemna, jednak teraz chciał bym zrobić mocne chmielenie i lepiej pójść w gorycz czy aromat - proszę o podpowiedzi.
 5. Jak się już zbliża temp do 72 zmniejszam ogień podbija do 72 na minute i później zwiększam gaz i do końca
 6. planowałem 22l gotowego piwa woda do wysładzania jakieś 18l 78st. C zacieranie 52 st. 15 min 62 st. 90 min (aż do zatarcia) podgrzanie do 72 na minute i masch out
 7. Na planowane 12stopni po gotowaniu wyszło około 10, piwo jak każde u mnie ważone w podobnych warunkach - a teraz wyskoczył taki problem, może nie uwzględniłem korekt wydajności słodów ciemnych bo mało nimi robie w jasnych już takie korekty mam i może przez to wyszło tak a nie inaczej, tak mi się wydaje.
 8. 3750g pizneński 660g karmelowy 50 200g k. ciemny 200-400 około 3,5 litra wody na kilogram zasypu Program zacierania z trzema przerwami na koniec masch out
 9. Witam Mam problem - piwo z dodatkiem słodu karmelowego ciemnego 200-400 (około 5% zasypu), czy dodatek takiego słodu może powodować problemy z wydajnością, zaznaczę że z jasnymi słodami nie mam problemów. Mógł by ktoś doradzić co robić.
 10. Czy zna ktoś Polskich producentów sprzętu pomiarowego wspomnianego w temacie - chodzi mi o cały zakres producentów i ich produktów od zwykłych po może jakieś elektroniczne.
 11. Mam płynne dedykowane, dzięki za wskazówki
 12. Witam Chciałbym uwarzyć Piwo Trapistów czytałem coś na ten temat, nie typowo na forum tylko w jakiś poradnikach jednak szukam konkretnych wskazówek, może ktoś na forum tworzył takie piwo i może coś podpowiedzieć. Pozdrawiam BC BROWAR DOMOWY
 13. Mógł by ktoś opisać prace z tymi drożdżami jakie są wrażenia i jak drożdże się zachowują.
 14. Żebym prędzej na to wpadł - to po zlaniu z cichej na na butelkowanie bym zmierzył - kurcze mój błąd, dzięki za wskazówkę
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.