Jump to content

PiwneOpinie

Members
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  D
 • Strona www
  http://piwneopinie.pl

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  4
 • Miasto
  Olsztyn

Recent Profile Visitors

369 profile views
 1. Ja w swoim Tea (NE)IPA [16 BLG / 17 litrów] dodałem 100 gram herbaty na ostatnie 36 godzin i efekt był bardzo dobry. Tu cały przepis : http://piwneopinie.pl/warka-4-herr-batta-tea-new-england-ipa/ Dlaczego akurat Golden Beauty? Dobra jest? Ja wybrałem bland dwóch wersji po 50 gram każda.
 2. Okazało się, że palonego jęczmienia też nie mam. Zostaje Carafa III. Chcę dać na ostatnie 15 minut na zacieranie. 0,15 kg Carafa III będzie ok? Planuję 16 litrów z 17 BLG na US-05
 3. Witam, czy taka "podstawa" piwa świątecznego jest ok? Skleiłem z tego co mam w zapasie. Nad przyprawami jeszcze myślę. Pale Ale 3 kg Pilzneński 1,5 kg Caramunich 0,4kg Crystal 160 0,2 kg Carafa III 0,15 kg Palony jęczmień 0,1 kg Chcę uzyskać ciemne piwo i za bardzo nie przekombinować ze składem. I najważniejsze pytanie: czy teraz jest odpowiednia pora na warzenie piwa świątecznego, żeby było dobre na początek grudnia?
 4. Mam właśnie taki problem z zamrażarką. 2 butelki zajmują za dużo miejsca. Mnie bardziej ciekawi wydajność i czy takimi wkładami (np. 4) nie osiągnę niższej temperatury niż 2 butelkami 1,5 litra na 16 litrową warkę.
 5. A czy ktoś używał w skrzynce styropianowej takich wkładów? http://allegro.pl/wklad-chlodzacy-do-lodowki-turystycznej-400g-i6846026309.html
 6. Dzięki za porady Postanowiłem "przełożyć" tego Stouta i przed nim uwarzyć 2 inne piwa. Wykorzystam gęstwe. Mam pytanie odnośnie płatków, wychodzi na to, że będą prawie 2 miesiące macerowane w alkoholu, Wpłynie to jakoś na samo piwo? Wszędzie słyszałem, że najlepiej trzymać miesiąc. Nikt nie pisał, że dwa to źle, ale nie wiem, czy za mocno "nie przejdą" alkoholem. Chociaż jak ma być imperialnie, to czas powinien działać na ich korzyść.
 7. to może cichą rozleję na 3 i sprawdzę jaka różnica Dać 0,5 kg palonego jęczmienia? A może drożdże płynne wtedy lepiej i starter?
 8. Witam, niedawno zacząłem przygodę z piwowarstwem domowym. Planuję uwarzyć Imperial Stout z dodatkiem płatków dębu. Uwielbiam mocne piwa, dlatego częściej warzę ciemne Stouty niż jasne Ale;) Takie są założenia: ZASYP Pale Ale - 5,7 kg CaraBelge - 0,8 kg CaraMunich II - 0,8 kg Palony jęczmień - 0,3 kg Płatki owsiane - 0,3 kg czekoladowy 1200 - 0,2 kg karmelowy 300 - 75 g Carafa II - 50g Carafa III - 50g CHMIEL Amarillo 20g i Citra 40g (60 min) Cascade 40g (15 min) DROŻDŻE Na pewno będą suche plus rehydratyzacja. Jakie drożdże polecacie? Myślałem o Danstar Nottingham. Czy na 20 litr
 9. Tak spokojnie możesz podmienić Druga sprawa podniósłbym trochę teraz chmielenie na zimno w tym piwie było za mało intensywne. Tak do 20 g Citry, Cascade (zamiast Ahtanum) i Mosaica 15 g. dzięki za rady nie mam też drożdży których użyłeś, będę próbował na us-05 z paczki. Zobaczę co z tego wyjdzie.
 10. Witam, chcę zrobić piwo wg. Twojej warki 198 APA. Czy 10 g Ahtanum mogę zamienić na 10 g Cascade? W sklepie jest Cascade z 2016 roku i chcę je wykorzystać.
 11. Już nie wiem co o tym sądzić bo wygłaszasz jakieś dziwne te opinie Co ma ekstrakt końcowy (8Blg) do refermentacji? Proste, nie dasz cukru nie ma bąbelków bo niby skąd by miały się nagle pojawić? dzięki najbardziej uszczypliwy użytkowniku na forum BLG nie ma się nijak do zawartości cukru? Wydawało mi się, że to określa poziom cukru i jak jest go tam już sporo (8) i dam jeszcze to będzie go aż nadto i się za mocno nagazuje. Może to i głupie myślenie, ale wole się dopytać.
 12. A jak z cukrem do refermentacji? Czytałem, że normalnie daje się 2 gr na butelkę. W przypadku 8 BGL jest sens dawać jeszcze cukier? A co do wiórków to trzymałem je długo na patelni, ale było ich bardzo dużo. Przybrały ładny brązowy kolor. Ile to jest "mało"?
 13. Koło 15 stopni, dziś sprawdzę dokładnie.Jest jakiś przelicznik o ile wtedy wydłużać proces?
 14. A jak zacierałeś?Pisząc glukozą,miałeś na myśli laktoze? Tak jak na pierwszej stronie było napisane. Stała temperatura 67 stopni, potem mash out. Tak, laktoza Będzie ok? Powinno być ok. S-04 odfermentowują płytko, do tego zacieranie na słodko no i jeszcze laktoza. Pomiar w okolicach 8 blg jest raczej normalny. Dodaj jeszcze wiórki dobrze odciśnięte z tłuszczu i kawę chyba, że nie preferujesz tych dodatków Zachciało Ci się chociaż sprawdzić to co piszesz i czy to nie są głupoty ? Jeśli kolega dał 0,5 kg laktozy i jest to warka 22 litry jak w pierwszym poście to daje nam to
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.