Jump to content

DziadekMroz

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

About DziadekMroz

 • Birthday 02/03/1993

Kontakt

 • Imię
  Michał

Piwowarstwo

 • Miasto
  Bydgoszcz

Recent Profile Visitors

329 profile views
 1. Potwierdzam długo trzeba przy tych bakteriach czekać na właściwy efekt, u mnie po 4 miesiącach dopiero zaczęły pracować, finalnie i tak efekt po 9 miesiącach był słaby w moim odczuciu.
 2. Jak wcześniej koledzy już pisali, owoce dodałeś po dekantacji piwa, masz mniejszą ilość drożdży, a dostarczasz im nowych cukrów do przerobienia w piwie którego już nie natleniasz tak intensywnie, potrzeba więcej czasu i stałych odpowiednich warunków fermentacji. Dodatkowo przy pulpie polecam zrobić cold crashing i nie być sknerą i zostawić piwo zalegające w zawiesinie owocu, unikniesz ognisk nukleacji powodujących wypełzanie piwa z butelki. Dodatkowo polecam pomiary końcowe wykonywać klasycznym spławikiem.
 3. Browamator. Ogólnie pod koniec dnia drożdże ruszyły zaczęły się namnażać.
 4. Sprawdzałeś datę na paczce? Jaki termin ważności był? Jak to stare drożdże były to czasem paka puchnie do 2 tygodni. Trochę za wcześnie wstawiłeś ten starter - trzeba było poczekać, aż coś napuchnie. Teraz to ciężko cokolwiek ratować tylko czekać i sprawdzać czy dzikusy nie opanowały środowiska. Dlatego poszukuje gęstwy w okolicach Bydgoszczy.
 5. Standardowo drożdże trzymam w lodówce, przed aktywacją wyciągam na kilka godzin co by doszły do temperatury pokojowej 21-23 stopnie Celsjusza. Aktywuje czekam 2-3 dni i do startera. Dla mnie paczka nic a nic nie napuchła. Natomiast starter pachnie dalej brzeczką i zero reakcji.
 6. Witam, Już drugi raz mam problem z drożdżami firmy Wyeast (tym razem z Belgian Abbey II). Sam aktywator po 3 dniach nie napuchł, a już mija 24h od zrobienia startera i nie widać żadnej reakcji. Posiada ktoś w Bydgoszczy gęstwę odpowiednich drożdży do mocniejszego piwa belgijskiego?
 7. Pierwszy post na forum i pierwsze kroki w piwowarstwie domowym to na wstępie należy się przywitać. Zatem Witam wszystkich zgromadzonych na tym forum. Jestem obecnie studentem elektrotechniki w Bydgoszczy. Piwny świat tak naprawdę zacząłem poznawać dopiero 2 lata temu zaczynając od zagłębienia się w style piwne oraz próbując pierwszych w swoim życiu piw rzemieślniczych. Jakiś czas temu postanowiłem (wraz z dwoma kolegami) zabrać się za warzenie piwa w domu. Z tego powodu obecnie przeglądam na forum wszelkie tematy pod kątem sprzętu do warzenia piwa domowego. Niestety jak to u studentów c
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.