Skocz do zawartości

DziadekMroz

Members
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O DziadekMroz

 • Urodziny 03.02.1993

Kontakt

 • Imię
  Michał

Piwowarstwo

 • Miasto
  Bydgoszcz
 1. DziadekMroz

  Korekta w nagazowaniu piwa po dodatku pulpy z mango

  Jak wcześniej koledzy już pisali, owoce dodałeś po dekantacji piwa, masz mniejszą ilość drożdży, a dostarczasz im nowych cukrów do przerobienia w piwie którego już nie natleniasz tak intensywnie, potrzeba więcej czasu i stałych odpowiednich warunków fermentacji. Dodatkowo przy pulpie polecam zrobić cold crashing i nie być sknerą i zostawić piwo zalegające w zawiesinie owocu, unikniesz ognisk nukleacji powodujących wypełzanie piwa z butelki. Dodatkowo polecam pomiary końcowe wykonywać klasycznym spławikiem.
 2. DziadekMroz

  Drożdże nie ruszyły

  Browamator. Ogólnie pod koniec dnia drożdże ruszyły zaczęły się namnażać.
 3. DziadekMroz

  Drożdże nie ruszyły

  Sprawdzałeś datę na paczce? Jaki termin ważności był? Jak to stare drożdże były to czasem paka puchnie do 2 tygodni. Trochę za wcześnie wstawiłeś ten starter - trzeba było poczekać, aż coś napuchnie. Teraz to ciężko cokolwiek ratować tylko czekać i sprawdzać czy dzikusy nie opanowały środowiska. Dlatego poszukuje gęstwy w okolicach Bydgoszczy.
 4. DziadekMroz

  Drożdże nie ruszyły

  Standardowo drożdże trzymam w lodówce, przed aktywacją wyciągam na kilka godzin co by doszły do temperatury pokojowej 21-23 stopnie Celsjusza. Aktywuje czekam 2-3 dni i do startera. Dla mnie paczka nic a nic nie napuchła. Natomiast starter pachnie dalej brzeczką i zero reakcji.
 5. Witam, Już drugi raz mam problem z drożdżami firmy Wyeast (tym razem z Belgian Abbey II). Sam aktywator po 3 dniach nie napuchł, a już mija 24h od zrobienia startera i nie widać żadnej reakcji. Posiada ktoś w Bydgoszczy gęstwę odpowiednich drożdży do mocniejszego piwa belgijskiego?
 6. Witam, Poszukuję kega 50 lub 70 litrowego do przerobienia na gar. Oferty proszę zostawiać pod tematem lub przez wiadomość. Pozdrawiam Dziadek Mróz Sposób dostawy: Poczta Polska Koszt dostawy: 20 Stan: używany
 7. DziadekMroz

  [Giełda] Kupię garnek emaliowany 30l

  Ogłoszenie nieaktualne.
 8. DziadekMroz

  [Giełda] Kupię garnek emaliowany 30l

  Widziałem dziękować.
 9. Prosił bym o kontakt w sprawie garnka 30 l. Pozdrawiam Michał
 10. DziadekMroz

  [Giełda] Kupię garnek emaliowany 30l

  Oczywiście co do ceny to czekam na propozycje.
 11. Kupię emaliowany garnek 30 litrowy w dobrym stanie. Sposób dostawy: Kurier Koszt dostawy: 15 Stan: używany
 12. Pierwszy post na forum i pierwsze kroki w piwowarstwie domowym to na wstępie należy się przywitać. Zatem Witam wszystkich zgromadzonych na tym forum. Jestem obecnie studentem elektrotechniki w Bydgoszczy. Piwny świat tak naprawdę zacząłem poznawać dopiero 2 lata temu zaczynając od zagłębienia się w style piwne oraz próbując pierwszych w swoim życiu piw rzemieślniczych. Jakiś czas temu postanowiłem (wraz z dwoma kolegami) zabrać się za warzenie piwa w domu. Z tego powodu obecnie przeglądam na forum wszelkie tematy pod kątem sprzętu do warzenia piwa domowego. Niestety jak to u studentów często bywa z pieniędzmi krucho, dlatego całość potrzebną do zacierania, filtracji, warzenia i fermentacji chcemy skompletować za maksymalnie 500 zł. Dlatego jak w Bydgoszczy jest piwowar, który chce pokazać swój sprzęt do warzenia, doradzić, rozwiać pewne wątpliwości oraz gdzie szukać ewentualnych okazji cenowych czuł bym się zobowiązany do podzielenia się piwem z pierwszej warki (choć to może być mało zachęcające ). Na koniec zostało życzyć wszystkim obecnym na forum samych udanych warek. Pozdrawiam Michał
×