Jump to content

Trygław

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

About Trygław

 • Birthday 10/13/1989

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Trygław
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  >5
 • Miasto
  Police

Kontakt

 • Imię
  Tomasz
 1. Racja, pół roku przerwy i człowiek o wszystkim zapomina... Miałem nieszczelność na pokrywce, wielkie dzięki!
 2. Cześć Panowie, We wtorek uwarzyłem pszeniczne, drożdże WB06 zadałem do wychłodzonej do ok 22 stopni warki i wstawiłem do piwnicy, temp ok 19 stopni. Zszedłem dzisiaj do piwnicy i ku mojemu zdziwieniu nic się nie dzieje. Drożdże się nawet nie ruszyły. Przeniosłem piwo do domu żeby podnieść nieco temperaturę. Powinienem się martwić? Zapasowe drożdże mam tylko S04.
 3. Dokładnie odfiltrowałeś po chmieleniu na zimno? Kiedyś zabutelkowałem piwo z chmielem, ciekawie się je otwierało
 4. Tylko dla pewności zapytam, gęstwę z piany w warunkach domowych i tak żeby jej była odpowiednia ilość? Tak
 5. Trzeba było poprosić tego teoretyka o jakiś pokaż jak to skutecznie wykonać. Przy okazji, czy Cię nie dziwi popieranie takiej teorii przez fachowców z firmy sprzedającej drożdże? Spróbuj tak zebrać odpowiednią ilość gęstwy, a potem opisz nam swoje wrażenia Na tym "pokazie", Filip Paprocki pokazywał zdjęcia w jaki sposób poprawnie zbierać gęstwę, więc jak się domyślam jest raczej praktykiem, teoretyzuje tylko ten który nie próbował. Nie będę się kłócił co jest bardziej pro, a co nie.
 6. Skoro twierdzisz, że się nie znają to może wiesz lepiej, ja tak nie napisałem... Napisałem, że na gęstwie jest ok i wg mnie nie ma co niepotrzebnie ryzykować. Idąc tą drogą lepiej w ogóle nie zbierać gęstwy, bo przecież przez zbieranie z dna fermentatora możesz sobie zarazić drożdże, które zbierasz.
 7. Byłem w sobotę na prezentacji Fermentum Mobile i też dowiedziałem się tego samego. Gęstwę powinno się zbierać z wierzchu
 8. Podobno. Ja osobiście przeprowadzam filtracje i wysładzam w tych wiadrach z kranikiem (nakręcam tylko filtrator z oplotu) i nic mi nie cieknie, więc przy zalaniu wrzątkiem też nie powinno się nic stać.
 9. Cześć, W piwnicy posiadam: 3kg pilzneńskiego Strzegom 1kg pale ale Strzegom 400g Special W 250g palonego jęczmienia Weyermann 1kg płatków owsianych 90g Iunga 30g Sovereign 30g Lubelskiego gęstwa US05 Chciałem z tego zrobić owsianego stouta. Ktoś coś?
 10. OK, w takim razie niepotrzebnie spuszczałem gaz z butelek. No ale jak się nie wywrócisz to się nie nauczysz. Dzięki!
 11. No to już mam odpowiedź Co z tym teraz zrobić? Czy będą z tego granaty?
 12. Mam ten sam problem tyle że z polskim ale chmielonym na zimno na ostatnie 6 dni. W smaku nie wyczuwam ani infekcji ani specjalnie drożdży. Było fermentowane w 17 stopniach na burzliwej 7 dni i cichej 14 dni, odfermentowało mi z 11 do 2blg. Zabutelkowane, leży od tygodnia w ok 21 stopniach, dodałem 100g białego cukru na 20l. Piwo po otwarciu dosłownie wybucha. Na wszelki wypadek spuściłem trochę ciśnienia z butelek i chowam do piwnicy gdzie jest 17 stopni. Czy to pomoże? Czy to infekcja czy zrobiłem jakiś błąd przy chmieleniu na zimno? Wcześniej nie chmieliłem na zimno i nie miałem tego problem
 13. Moje IRA nagazowało się bez problemu w dwa tygodnie w 15. Proponuję nie wynosić tylko poczekać
 14. Siema! Na imię mam Tomek i jestem ze Szczecina, a właściwie z Polic. Z piwowarstwem dopiero zaczynam, na swoim koncie mam dwie warki - dopiero zabutelkowaną IRA i fermentującą IPA. Oczywiście warzone z zacieraniem Zawodowo zajmuję się elektryką/automatyką i w tych tematach służę pomocą
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.