Jump to content

nalewa0

Members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  9
 • Miasto
  Poznań
 1. Dzięki za odpowiedzi. Piwo wczoraj przelałem na cichą, odfermentowało do 4 blg - mam nadzieje, że jeszcze trochę zejdzie. Ten syf z drożdży opadł, ale nie do końca.Zlałem tylko część na cichą, a resztę z tym osadem zmieszałem z wodą, herbatką chmielową i syropem kiwi ;p
 2. ok, poczekam jeszcze trochę i zleję. 1 raz mi się coś takiego zdarzyło, wogóle piany w fermentorze nie było. Zawsze osad idealnie się zbierał na dnie (tym razem zacierałem w 1 temperaturze na lenia może to przez to). Relanium nie potrzebne ;p Tylko raz zajrzałem, żeby sprawdzić blg. Dzięki
 3. Witam, Mam piwo 6 dni na burzliwej i wygląda jak na zdjęciu. Zeszło z 12,5 na 4 BLG i jeszcze trochę pracuje, drożdże to US-05. Co zrobić z tym pływającym paskudztwem? Trochę tego spróbowałęm i jest na maksa gorzkie (pewnie jest to od chmielu). Jak się tego pozbyć przy przelewaniu na cichą? Może zebrać łyżką z powierzchni? A możę samo opadnie? Spotkaliście się kiedyś z czymś takim? Wogóle dziwnie wygląda, jak lastrico ;p Pozdrawiam.
 4. WItam, moje piwko stoi na burzliwej 6 dzień, BLG spadło z 12,5 do 4. Zaniepokoił mnie trochę wygląd - duży osad na wierzchu (ma na maksa gorzki smak więc pewnie z chmielu). Czy nie powinien opaść?Po bokach fermentora na jego całej wysokości osadziło się pełno drobnych bąbelków. Wogóle podczas fermentacji nie było piany (temperatura 18,5 stopnia, drożdże US-05, zacieranie na lenia, dosyć mocno chmielone). W smaku piwo jest idealne. Czy też kiedyś mieliście taki przypadek? Co może być przyczyną? Ewentualnie jak zebrać taki osad? Pozdrawiam
 5. Witam, czy próbowaliście robić takie piwo bez żadnych słodzików? Jutro będę dolewał syropu kiwi i chciałbym nie dosładzać, ale nie wiem czego mogę się spodziewać (będzie kwaśne?). Pozdrawiam
 6. Witam, Uważyłem Strong Bittera (tak mi się przynajmniej wydaję), bardzo mi smakuje i chciałem go wysłać na konkurs. Ale chyba nie ma żadnego w najbliższym czasie dot. tego gatunku piwa. Na forum są różne oceny receptur, jak to się wszystko odbywa? wysyłacie sobie piwa do oceny? Jakby co, to chętnie bym komuś wysłał moje, bo jestem ciekawy, czy innym też zasmakuje. Pozdrawiam
 7. Refermentacja będzie w 17 stopniach. Przy nagazowaniu 2,7 kalkulator wskazuje 168 gram cukru. Czyli jak zwiększę o 16% dla glukozy, to wyjdzie te 200g/23l. Czyli nie powinno być granatów?
 8. Witam Mam pytanie, czy jak dam 200g glukozy na 23 litry piwa, to nagazuje się ono słabo, średnio, czy mocno? Nie używam kalkulatorów, staram się robić piwa na wyczucie, 1 raz używam glukozy stąd moje pytanie. Dotychczas sypałem ok. pół łyżeczki cukru na butelkę i moim zdaniem piwka mogły być nagazowane trochę bardziej. Zależy mi na sporym gazie, ale żeby nie wylatywało z butelek. Pozdrawiam.
 9. Trzymam fermentor w piwnicy, od Piątku. Jest piana ok. 10cm i drożdże trochę wlazły do rurki fermentacyjnej, ale bąble normalnie lecą. Zostawić to tak jak jest, czy wymienić tylko wodę w rurce? Bo nie chcę uchylać fermentora, bo jeszcze jakaś mucha się dostanie. pozdrawiam.
 10. Zostawię jednak normalnie w fermentorze, bo wyszło 23,8l i 13,5Blg, więc nie jest źle. Dzięki za pomoc.
 11. Przy okazji zapytam jeszcze o coś. W mieszkaniu mam 22 stopnie, czy będzie ok? Dzisiaj jest dosyć chłodny dzień. Mogę znieść do piwnicy tam było by ok. 17 stopni. Jak będzie lepiej?
 12. Ok dzięki. Piwo ma mieć 15 Blg początkowe, a użyję drożdży US-05.
 13. Witam Właśnie warzę piwo i wyszło mi więcej niż planowałem (ok. 25l zamiast 20l). Czy nie będzie problemu z fermentacją w standardowym fermentorze z rurką? Bo gdzieś kiedyś czytałem, że brzeczka powinna niby zabierać 2/3 objętości pojemnika. Czy wpłynie to na jakość piwa? Pozdrawiam.
 14. Witam, Uwarzyłem rok temu warkę według tej receptury i piwo wyszło bardzo dobre, jedynie trochę było czuć drożdże (S-04) i tylko to mi nie do końca pasowało. Teraz chciałbym uwarzyć to samo tylko na drożdżach płynnych Wyeast 1275 Thames Valley. Czy będzie smaczne? Jak te drożdże się mają do siły odfermentowania w porównaniu z S-04? Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.