Skocz do zawartości

Wiśnia81

Members
 • Zawartość

  75
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Wiśnia81

 • Urodziny 17.01.1981

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  71BRO
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  47
 • Miasto
  Wrocław

Kontakt

 • Imię
  Michał

Ostatnie wizyty

493 wyświetleń profilu
 1. Wiśnia81

  13-14.04.2019 - VI Łódzki Konkurs Piw Domowych

  W zeszłym roku udało mi się znaleźć w pierwszej trójce jednej z kategorii i dostałem normalny dyplom. Nie wiem o jakim kserze piszecie 🙂 Komunikacja też idealna poprzez mesenggera. W tym roku także zamierzam coś wysłać. Pozdrawiam
 2. A próbkę pobierałeś przez kranik czy z powierzchni? Próbowałeś jak smakuje? Nie była w smaku drożdżowa? Moim zdaniem to drożdże nie opadły i stąd mętność.
 3. Taka akcja. Musiałem opuścić mój garnek w trakcie zacierania 4 godziny temu. Biorąc pod uwagę obecną sytuację raczej do garnka wrócę za około 2 godziny. Pytanie jest następujące. Podgrzewać, filtrować i wysładzać i walczyć? Czy odpuścić?
 4. Wiśnia81

  08.12.2018 I Konkurs Piw Domowych Aleksandrowa Łódzkiego

  Ja też się rejestrowałem i nawet nie miałem możliwości wpisania tytułu przelewu. Mogę potwierdzenie wysłać na maila.
 5. My też dziękujemy i do szybkiego zobaczenia 🙂
 6. Wiśnia81

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Witam, 3 dzień chmielę na zimno po przelaniu na cichą i takie kwiatki mi wyszły. Czy to może być infekcja czy może coś innego. Piwo stoi w pokojowej temperaturze. Blg dalej 2. W zapachu i smaku nie czuję różnicy w stosunku do tego sprzed 3 dni.
 7. Wiśnia81

  VI Warmiński KPD

  No niby tak...
 8. Wiśnia81

  V Międzynarodowy KPD w Chorzowie

  Czy metryczki eliminacyjne zostały już wysłane? Do mnie nie dotarła :-(
 9. Wiśnia81

  Zestaw brewkitu dla świeżego piwowara

  W instrukcji napiszą by dodać 1kg cukru. Polecam dać ekstrakt słodowy. Drożdże w coopersie pale ale miałem spoko. Ale w 2 brew kicie st peters czy coś takiego to padaka była. Nawet bym dał US05. Ale może są tu spece od drożdży. W sumie to zależy jaka pszenica ;-) ja myślę cały czas o American Wheat. :-)
 10. Wiśnia81

  Zestaw brewkitu dla świeżego piwowara

  A mniej więcej wiesz jakie piwa Ci smakują? Nie bierz lagerów bo trzeba fermentować w niższych temperaturach. Weź brew kita w stylu podobnym do tego co Ci smakuje. Będziesz miał porównanie co Ci wyszło. Jak lubisz piwa pszeniczne to spróbuj pszeniczne bo one najszybciej są gotowe do picia. Ja byłem niecierpliwy i miałem większość wypitego nim się zaczęło układać. :-)
 11. Wiśnia81

  16.06.2018 V KPD Lubuski w Witnicy

  Czyli AW będzie później?
 12. Wiśnia81

  16.06.2018 V KPD Lubuski w Witnicy

  Spytam nieśmiało kiedy można spodziewać się metryczek finałowych?
 13. Wiśnia81

  16.06.2018 V KPD Lubuski w Witnicy

  Albo nie czujesz nic bo np jak ja masz alergię na jakieś pyłki i masz zawalony nos. Weź tabletkę przeciwalergiczną :-P
 14. Wiśnia81

  TWA a Konkursy Piw Domowych

  a co to jest TWA??? Też Warzyłem Amerikanłita? Może kolego zrób to czego mi się nie udało jeszcze zrobić. Zapisz się na jakiś kurs sensoryczny. Wiesz też wysłałem piwo na ten konkurs i byłem dodatkowo w Witnicy i powiem Ci, że poza gościem który wygrał ten konkurs nie znałem nikogo a dostałem się do finału. Pudła nie było ale są wnioski. Moi znajomi też uważają, że robię wyśmienite piwa ale to nie znaczy, że są genialne w stylu. Wydaje mi się, że trzeba podegustować trochę piwka z sędziami i posłuchać co gadają na temat danego piwa. Ja niestety nie mam kolegów sędziów więc nauka na pewno idzie znacznie dłużej. Ale spokojnie nie zrażaj się. Poczekaj na metryczkę. Przeczytaj sobie popijając wysłane piwo i szukaj tego co inni znaleźli. A tak poza tym to może butli nie umyłeś. Pozdrawiam Michał
×