Skocz do zawartości

Groszek z Lublina

Members
 • Zawartość

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Na Wyżynie
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  50
 • Miasto
  Lublin

Kontakt

 • Imię
  Sebastian
 • Strona www
  https://www.facebook.com/BrowarNaWyzynie/

Ostatnie wizyty

409 wyświetleń profilu
 1. Finał Złote Kalesony 2017

  W imieniu Lubelskiego OT PSPD zapraszamy na finał Złotych Kalesonów 2017, który odbędzie się w Dziki Wschód Lublin 20.01.2018. Start rejestracji sędziów godzina 17.00. W finale piwowarzy domowi zmierzą się w stylu Porter Bałtycki. https://www.facebook.com/events/1760685540662175/
 2. Wielokrotne płukanie drożdży

  Dziękuję za pomoc. Takiej informacji potrzebowałem.
 3. Wielokrotne płukanie drożdży

  Chcę uzyskać gęstwę bez resztek chmielu i tak dalej. Rozumiem, że nie będzie to super czyste. Tak uzyskaną gęstwę chciałbym zalać 9% roztworem NaCl, ponieważ w takim roztworze dobrze czują się drożdże. W takim środowisku uważam mogłyby być dłużej przechowywane niż standardowe 2 tygodnie (chcę to sprawdzić). Moje pytanie zamyka się do: Czy jeśli wyjmę gęstwę z lodówki i przepłuczę ją od razu wodą o temperaturze pokojowej to czy takie działanie zaszkodzi drożdżom?
 4. Wielokrotne płukanie drożdży

  Hej, nie chodzi mi o przygotowanie gęstwy do zadania do brzeczki. Miałem na myśli wielokrotne płukanie gęstwy w celu uzyskania jak najczystszych drożdżaków i jak takie działanie powinno się praktykować.
 5. Do tej pory wystarczało mi pojedyncze płukanie zaraz po zebraniu gęstwy. Jednakże chciałbym teraz wykonać proces płukania kilka razy aby uzyskać jak najczystsze drożdże. Który scenariusz postępowania z poniższych jest prawidłowy: 1. Wyjmuję słoik z gęstwą z lodówki. Zlewam płyn. Czekam do osiągnięcia temperatury pokojowej. Przenoszę zdrowe drożdże do nowego słoika i dodaję przegotowaną i schłodzoną do temp. pokojowej wodę. Mieszam a następnie odstawiam do lodówki. 2. Wyjmuję słoik z gęstwą z lodówki. Zlewam płyn. Przenoszę zdrowe drożdże do nowego słoika i dodaję przegotowaną i schłodzoną w lodówce wodę. Mieszam a następnie odstawiam do lodówki. 3. Wyjmuję słoik z gęstwą z lodówki. Zlewam płyn. Przenoszę zdrowe drożdże do nowego słoika i dodaję przegotowaną i schłodzoną do temp. pokojowej wodę. Mieszam a następnie odstawiam do lodówki. Ogólnie chodzi mi to czy różnica temperatur pomiędzy gęstwą drożdżową np. 5C a dodawaną wodą do płukania np. 20C jest dla nich szkodliwe?
 6. Ile litrów piwa uwarzyliśmy w 2017 roku

  49 warek = 840 litrów Razem: 15 827
 7. Butelkowanie piwa po cold crashingu

  Drożdże te mają zakres od 12C, więc w 13C "spać" nie poszły. Jeśli chcesz aby piwo szybciej się nagazowało możesz przenieść do cieplejszego pomieszczenia. Czym niższa temperatura tym dłużej czeka się na nagazowanie.
 8. [02 12 2017] VII Mikołajkowy Konkurs Piw Domowych

  Ja też dziś wysłałem w kategorii Wędzony FES.
 9. 04.2018 - V Łódzki Konkurs Piw Domowych

  Jasne. Jest to konkurs więc chcę w nim brać udział zgodnie z zasadami i wolałem dopytać. Gdyby piwko coś osiągnęło to na przykład po publikacji przepisu nie chciałbym być posądzany o nie uczciwe postępowanie. W kwestii samych płatków żytnich (taka moja osobista obserwacja) pewnego razu okazało się, że zabrakło mi płatków jęczmiennych a miałem na stanie żytnie, więc dodałem je do FES'a. Efekt? Młode piwo, faktura delikatnego syropu (nie kisiel). Po 6 tygodniach od zabutelkowania, niesamowicie lekkie, gładkie i kremowe, brak cech syropu, świetna drobniutka piana jak na azocie. Inne cechy żytnie przykryte albo nie umiem ich wykryć. Stąd zastanawiałem się czy tego nie powtórzyć.
 10. 04.2018 - V Łódzki Konkurs Piw Domowych

  W opisie Mint Stout wymieniono płatki jęczmienne i opcjonalnie owsiane. Czy płatki żytnie mogą być również użyte?
 11. Garnek

  Nie wiem jak ten konkretny model ale posiadam inny model tej firmy (32l) i jestem bardzo zadowolony. Solidny gar, również posiada podziałkę, dobrze działa na indukcji.
 12. Dziękuję za profesjonalne przeprowadzenie konkursu. Nowe metryczki są super i moim zdaniem powinny stać się standardem. Dają bardzo dużo informacji dla piwowara co poprawić albo co poszło nie tak. Aż nie mogę się doczekać metryczki finałowej
 13. Nowa wersja piwo.org - sugestie, problemy, błędy

  Działa sprawnie, dziękuję
×