Jump to content

Booner

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Michał

Piwowarstwo

 • Miasto
  Ząbki

Recent Profile Visitors

491 profile views
 1. Coś kiedyś było ze słód pilzneński może dawać takie posmaki. Ja ostatnio używałem do chmielenia american wheat 50 gr cascade na zimno i też jest taki mydlany posmak. Chociaż w tym piwie używałem też slodu pilzeńskiego wiec nie wiem czy to od chmielu czy od słodu.
 2. A nie jest tak że podczas refermentacji co2 zbiera się w pustej przestrzeni w butelce. Dopiero potem wskazane jest aby piwo umieścić w niżywej temp. co powoduje szybsze rozpuszczone co2 w piwie.
 3. Cześć Jak według Was wygląda sprawa produkcji estrów i posmakowów rozpuszczalnikowych podczas refermentacji. Drożdże to s05, temperatura refermentacji pokojowa to jakieś 22 stopnie. Fermentacja przeprowadzana w 17-18 stopniach. Czy gdzy piwo będzie refermentowało w tych 22 stopniach aż do odpowiedniego nagazowania może wystąpić ten sam efekt który powstaje podczas fermentacji w 22 stopniach? Tzn woń i smak rozpuszczalniowe, Czy może lepiej zostawić piwo do nagazowania w około 18 stopniach?
 4. Witam Mam pytanie odnośnie kontroli wydajności brzeczki. W polu "Podaj ilość uzyskanej brzeczki w l" wpisujemy ilość brzeczki po filtracji? czy ilość po gotowaniu z chmielem? i analogicznie czy w polu "Podaj ekstrakt uzyskanej brzeczki w %" podajemy ekstrakt po filtracji czy po gotowaniu?
 5. Cześć Co Wy na to? Brzeczka stoi 7 dzień na burzliwej. Dziś otworzyłem fermentor i zobaczyłem takie oto coś. Czy to jest normalne?
 6. Tak z zestawu To przy następnej warce zaopatrz się w lepsze drożdże. Te z zestawów mogły być już niezbyt żywe. racja, szczególnie, że to Gozdawa... Befe pamiętał na przyszłość.
 7. Matko jedyna człowiek o cos zapyta a dostaje baty jakby jakieś przestępstwo popełnił. Ludzie wyluzujce. Nie wszyscy maja uwarzone po 100 warek albo więcej. Jak nie potraficie pomóc to chociaż nie zniechecajcie.
 8. Jest też po to żeby czytać. Naprawdę się nie dziwię z powodu małego wybuchu kolegi bo naprawdę jeśli cokolwiek byś przejrzał zanim zabrałeś się do roboty to byś nie zrobił takich głupot jakie nam opisałeś w pierwszym poście. Przytoczę jeszcze opis grupy piaskownica piwowarska.Najlepsze miejsce do pisania i czytania dla początkujących piwowarów. Pisz, jeżeli nie znalazłeś nigdzie odpowiedzi. Dam sobie wiele rzeczy uciąć, że jakbyś poczytał to byś znalazł odpowiedź, bo tego typu tematy są dosłownie codziennie. A tak podsumowując wszystko. To że kolega poradził Ci żeby uzbroić się w cierpli
 9. Jak ostatnio czytam to forum to nie dowierzam własnym oczom - skąd Wy macie takie pomysły? Jest jakiś konkurs typu: "kto najbardziej skróci czas fermentacji to dostanie w nagrodę worek słodu" albo "antynoble piwo.org"??? Schemat fermentacji 7+7 już Wam nie wystarcza i jest za długi??? Ludzie weźcie się opanujcie. Wystarczy trochę poczytać na forum i naprawdę można uniknąć czegoś takiego, jak w treści zacytowanej wyżej wypowiedzi. Przecież ten wpis to ewidentny brak jakichkolwiek podstaw. Ja już czasami naprawdę się nie dziwię, że nasi forumowi szydercy i złośliwcy odpowiadają na takie
 10. No to chyba nie pozostaje mi nic innego jak czekać.
 11. Witam 8.01.2017 nastawiłem piwo pszeniczne z brewkita gozdawy. Do fermentacji użyłem ekstrakt płynny pszeniczny tez gozdawy. Brzeczka na starcie miała 10 blg. Fermentacja ruszyła po ok 12 godzinach. Temperatura fermentacji 20 stopni. Wczoraj 12.01.2017 około 15 otworzyłem fermentor żeby sprawdzić BLG i było 5. Zamknąłem fermentor i od tamtej pory bulkanie w rurce ustało, tak jakby fermentacja stanęła. Dziś rano odlałem trochę brzeczki i rozpuściłem około 200 gram cukru i dodałem spowrotem do fermentora i dalej nic brak bulgania. Blg skoczyło do 6. Po dodaniu cukru powinno znowu ruszyć a t
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.