Jump to content

Pelasek

Members
 • Content Count

  68
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Piwowarstwo

 • Miasto
  Rzeszów

Recent Profile Visitors

481 profile views
 1. Szukając po tym to znajduje tylko na spiritferm i winohobby. Wiecie gdzie tego można jeszcze szukać? Chciałbym sobie dorobić kran do warnika złączem co by można pompkę podpiąć.
 2. Wiecie jak się nazywają te szybko złączki do Klarstien żeby można sobie wyszukać na google/allegro jakby chciał sobie dokupić?
 3. Wieszasz go jakoś? Też tak macie że nóżki są pod lekkim skosem i kosz stoi na rancie zamiast na płaskiej powierzchni? Czy może macie jakieś zabezpieczenie?
 4. Hej, rysują wam dno kotła stopki od kosza zaciernego?
 5. Zapamiętuje wam Klarstein korektę temperatury pomiędzy warzeniami (włączeniami)? Ostatnio ustawiłem korektę na +1, a dzisiaj już jej nie było.
 6. Temperatura w pokoju 18*, na ciekłokrystalicznym naklejonym na fermentorze 19*, więc mogło być tak z 20* w środku. Co dla FM 55 (19-24) jest bliżej dolnej granicy.
 7. Ale szybko mi fermentacja poszła. W sobotę warzenie i zadanie gęstwy, wczoraj jeszcze piana, a dzisiaj przychodzę z pracy, piany mało co, przed dodaniem chmielu zmierzyłem odfermentowanie i wyszło 3,5-4* blg, także wygląda że się spóźniłem z dodaniem na burzliwą . Szybkie te drożdże...
 8. Kupiłem suchary (us-05) jak mi się nie uda zebrać to w razie czego będą, dzięki za rady.
 9. Drożdze to FM55 Zielone wzgórze. Te 130 mnie martwi bo to będzie spora warstwa tego chmielu.
 10. Witam, Wczoraj uwarzyłem NEIPE (na podstawie https://www.clawhammersupply.com/blogs/moonshine-still-blog/juicy-neipa-new-england-ipa-recipe) w której to jest założenie żeby chmielenie rozpocząć jeszcze w trakcie fermentacji burzliwej. Mam pomysł na kolejne piwo i dobrze by było zebrać gęstwę i tu zastanawiam się co zrobić. a) olać chmielenie podczas burzliwej i zrobić chmielenie po zlaniu na cichą? (w tym wariancie nie ma problemu) b) olać gęstwę i dodawać chmiel do burzliwej bo będzie dużo lepszy efekt niż chmielenie na cichej? c) wrzucić te planowane 130g chmielu do fermentora podczas burzliwej, ale później jak zebrać z tego gęstwę? Do tej pory jak chmieliłem to wrzucałem chmiel luzem do fermentora i przy zlewaniu filtrowałem przez pończochę i hop spider. Z góry dzięki za pomoc
 11. Jestem po drugiej warce na kociołku. Mimo dodania 135g chmielu bezpośrednio do brzeczki zlewanie poszło bez problemów. To co zmieniłem od poprzedniego razu to nie dodałem whirfloca, nie mieszałem podczas chłodzenia by nie wzburzać wszystkiego i użyłem węża silikonowego włożonego do kranu i zlewałem do niżej znajdującego się fermentora. Jeszcze muszę popracować nad wydajnością bo wyszła 65%. Dzięki wszystkim za rady!
 12. Muszę sobie jeszcze mieszadło kupić lepsze bo plastikowe nie daje rady. Takie będzie równie dobre co z dziurkami? https://allegro.pl/oferta/mieszadlo-piwowarskie-drewniane-pomysl-na-prezent-8731411500 Wydaję się że łatwiej później umyć nie wiele dziurek.
 13. Odstawić całkiem whirlfloc przy hop spiderze? Czy są przypadki kiedy się przydaje?
 14. Pół tabletki whirlfloc na ostatnie 10 min gotowania.
×
×
 • Create New...