Jump to content

Pelasek

Members
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Piwowarstwo

 • Miasto
  Rzeszów

Recent Profile Visitors

628 profile views
 1. alepiwo.pl - też ma taką opcje do wybrania przy zamawianiu słodu
 2. Oddam za piwko/dwa kapslownice Eterna, używana przez 30 warek, sprawna chodź czasem coś przeskakuje. Odbiór Rzeszów. Pozdrawiam
 3. Hej, ktoś weryfikował podziałkę w Klarstienie? Wydaje mi się że przy objętości 25L przekłamuje o jakieś +1,5-2L?
 4. Szukając po tym to znajduje tylko na spiritferm i winohobby. Wiecie gdzie tego można jeszcze szukać? Chciałbym sobie dorobić kran do warnika złączem co by można pompkę podpiąć.
 5. Wiecie jak się nazywają te szybko złączki do Klarstien żeby można sobie wyszukać na google/allegro jakby chciał sobie dokupić?
 6. Wieszasz go jakoś? Też tak macie że nóżki są pod lekkim skosem i kosz stoi na rancie zamiast na płaskiej powierzchni? Czy może macie jakieś zabezpieczenie?
 7. Hej, rysują wam dno kotła stopki od kosza zaciernego?
 8. Zapamiętuje wam Klarstein korektę temperatury pomiędzy warzeniami (włączeniami)? Ostatnio ustawiłem korektę na +1, a dzisiaj już jej nie było.
 9. Temperatura w pokoju 18*, na ciekłokrystalicznym naklejonym na fermentorze 19*, więc mogło być tak z 20* w środku. Co dla FM 55 (19-24) jest bliżej dolnej granicy.
 10. Ale szybko mi fermentacja poszła. W sobotę warzenie i zadanie gęstwy, wczoraj jeszcze piana, a dzisiaj przychodzę z pracy, piany mało co, przed dodaniem chmielu zmierzyłem odfermentowanie i wyszło 3,5-4* blg, także wygląda że się spóźniłem z dodaniem na burzliwą . Szybkie te drożdże...
 11. Kupiłem suchary (us-05) jak mi się nie uda zebrać to w razie czego będą, dzięki za rady.
 12. Drożdze to FM55 Zielone wzgórze. Te 130 mnie martwi bo to będzie spora warstwa tego chmielu.
 13. Witam, Wczoraj uwarzyłem NEIPE (na podstawie https://www.clawhammersupply.com/blogs/moonshine-still-blog/juicy-neipa-new-england-ipa-recipe) w której to jest założenie żeby chmielenie rozpocząć jeszcze w trakcie fermentacji burzliwej. Mam pomysł na kolejne piwo i dobrze by było zebrać gęstwę i tu zastanawiam się co zrobić. a) olać chmielenie podczas burzliwej i zrobić chmielenie po zlaniu na cichą? (w tym wariancie nie ma problemu) b) olać gęstwę i dodawać chmiel do burzliwej bo będzie dużo lepszy efekt niż chmielenie na cichej? c) wrzucić te planowane 130g chmie
 14. Jestem po drugiej warce na kociołku. Mimo dodania 135g chmielu bezpośrednio do brzeczki zlewanie poszło bez problemów. To co zmieniłem od poprzedniego razu to nie dodałem whirfloca, nie mieszałem podczas chłodzenia by nie wzburzać wszystkiego i użyłem węża silikonowego włożonego do kranu i zlewałem do niżej znajdującego się fermentora. Jeszcze muszę popracować nad wydajnością bo wyszła 65%. Dzięki wszystkim za rady!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.