Skocz do zawartości

Pelasek

Members
 • Zawartość

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Piwowarstwo

 • Miasto
  Rzeszów

Ostatnie wizyty

186 wyświetleń profilu
 1. Wydawało mi się żę Ansiospray też jest dopuszczony do żywności. Na tej stronie co podałem jest w opisie: możliwość dezynfekcji powierzchni kontaktujących się z żywnością,
 2. Pelasek

  Porady przy zakupie garnka :)

  Ja stawiam normalnie na kuchence indukcyjnej Electroluxa w kuchni garnek na 40l. Najmocniejsze piwo jakie robiłem miało 8kg zasypu i kuchenka do tej pory cała.
 3. Hej, Chce dzisiaj dodać kawy (ziarna) na cichą w woreczku muślinowym obciążanym czymś. Kawę wsadzę do piekarnika w celu sterylizacji. A co zrobić z woreczkiem i obciążeniem (np kieliszki)? Zapakować kawę do woreczka i szkłem i całość wsadzić do piekarnika ? Czy może woreczki i szkło wyparzyć w wrzącej wodzie? Tylko jak później zapakować kawę do woreczka i go zawiązać żeby nie dostarczyć jakiegoś ustrojstwa? Z góry dzięki za pomoc.
 4. Ktoś próbował Aniospray (http://www.dezynfekcja24.com/product-pol-147-Aniospray-Quick-1-L-ze-spryskiwaczem.html)?
 5. Dzięki, link zapisze może się przyda . Zamówiłem wiedeński.
 6. Też o tym pomyślałem, dzięki
 7. Hej, czym można by zamienić słód Golden Ale w Stoucie Kawowym (z przepisu http://blog.homebrewing.pl/imperialny-stout-kawowy-receptura/)?
 8. Pelasek

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Ok, dzięki za pomoc . Planuje potrzymać około dwóch tygodniu i jak skończy się fermentacja rozlać i warzyć kolejne.
 9. Pelasek

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Fermentuję stouta i chciałbym zebrać gęstwę. Zawsze zbierałem jak przelewałem na cichą. Czy mogę potrzymać dłużej drożdże w fermentorze aż odfermentuję i na końcu z dekantować do drugiego fermentora z cukrem z którego będę rozlewał, a z pierwszego zebrać drożdze? Wydaje mi się że powinno być ok, ale wolę się upewnić.
 10. Pelasek

  chłodnica zanurzeniowa

  Bezproblemowy kontakt, chłodnica solidnie wykonana i na wymiar. Polecam!
 11. Pelasek

  Milk stout z Kuźni Piwowarów 2016

  Pierwsza partia ręczników była tłusta, druga już mało. Wydawało się w porządku a tu jednak nie. Pierwszy raz używałem kokosa, będę wiedział na następny raz.
 12. Pelasek

  Milk stout z Kuźni Piwowarów 2016

  To fajną masz piane. U mnie na razie po dwóch otwartych butelkach jest całkowity brak piany i trochę w butelkach widać tłuszczu na wierzchu. Dwa razy wymieniłem papier przy odsączaniu tłuszczu. Wanilie przed wrzuceniem przeciąłem na pół i piwo wyszło kokosowo-waniliowe, kawy na ten moment nie czuć. Na razie trzymam by dłużej poleżało.
 13. Mogło się trochę resztek dostać gdyż pończocha się na koniec przytkała. Resztki mogą taki efekt powodować? Skończy się na gushingu czy mogą być granaty?
 14. Cześć! Ostatnio robiłem IPA 15 blg, po 6 dniach miało 5 blg, po 9 dniach 5 blg i po 10 dniach dalej 5 blg. Zlałem na cichą na 5 dni i po tym czasie też miało 5 blg. Dosyć wysoko, ale wydaje mi się że zacierałem w wysokiej temperaturze, gdyż ostatnie warki wszystkie słabo odferemntują (zakładam że termometr przekłamuje, kupiłem nowy zobaczę jak będzie na nowej warce). Zabutelkowałem z 130g cukru na 21 litrów. Wczoraj po 8 dniach od butelkowania otworzyłem do testów i miałem gushing, piwo wcześniej postało z 30 min w lodówce. Z czym może być problem, widzicie coś nieprawidłowego? Boje się o granaty jak już po 8 dniach mocna gazuje. Jakieś rady na teraz/przyszłość?
×