Jump to content

mina obelżywa

Members
 • Content Count

  72
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Dominik

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  10
 • Miasto
  Kraków

Recent Profile Visitors

604 profile views
 1. odświeżam temat Lambik leży od roku i zastanawiam się jak z nim postąpić. Myślę nad potrzymaniem go jeszcze 2 lata i zblendowaniem z jednorocznym. Ktoś próbował ? Jakie proporcje zastosować ? I kolejna kwestia, planuje zrobić drugą warkę, czy jeśli z rocznego lambika odbiorę np 0,5 litra i zadam do nowej warki to szarża się uda ?
 2. mogę prosić o namiar na tłocznie ? google mi pokazuje najbliższą w Wadowicach
 3. tego typu "rady" zachowaj proszę dla siebie. Niestety w miejscu w który warzę warunki zmieniły się w ciągu kilku dni, ale oczywiście wiesz lepiej.
 4. gotuje brzeczke na pilsa i będę zadawał starter FM30 Bohemska Rapsodia. Mam do wyboru fermentację w 4 albo w 12-13 stopniach. Skłaniam się do tej niższej. Co radzicie ?
 5. Lepszego nie zrobię, szkło jest u:)&€|% od środka. Nie jest zielonkawe, sytuacja jednak do obserwacji
 6. Witam zastanawiam się nad zakupem lodówki do warzenia. Niestety jedynym miejscem, gdzie mogłaby stać jest nieocieplona szopa na zewnątrz (na polu :D), w której trzymam narzędzia, rowery itp. Czy przetrwa ona spadki temperatury do -15 stopni ? Macie takie doświadczenia ?
 7. Od pół roku w gąsiorze mam lambika, ostatnio pojawiły się białe zbite plamy jak na zdjęciu. Czy wszystko jest ok ?
 8. dzięki za odpowiedź, chmiel zostawię na przyszłoroczne warzenie lambica. Dodam 50g świeżego Styrian Goldings. Co do miodu i płatków do moja preferencja miód podgrzeje przed dodaniem (mega aromatyczny jest wtedy).
 9. Witam bardzo proszę o ocenę receptury christmas ale. Wzorowałem się na Saint no More z 2012 r, lekko ją modyfikując: Zasyp: 6,22 kg Pale Ale 4,6kg Melanoidowy 0,5kg carawheat 0,5kg czekoladowy jasny 0,12 kg Special B 0,5 kg chmielenie: 60 min 30g Saaz albo Epic, obydwa z 2015 r. na ostatnie 5 minut 3 laski wanilli drożdże: starter Wyeast 1728 po 3-4 dniach fermentacji burzliwej dodatek 0,5kg miodu gryczanego i 0,5kg miodu wielokwiatowego na fermentacji cichej płatki dębowe po whisky, dodatkowo macerowane w
 10. Panowie czy dość duża ilość chmielin w mendzurce może zaburzyć pomiar ?
 11. Panowie proszę o szybką pomoc na etapie wysładzania widzę, że brzeczka do Barley Wine wyszła za ciemna idzie ją jakoś rozjaśnić ? ekstrakt słodowy superjasny z Gozdawy pomoże ? bo na PPPP wychodzi, że mnie jeszcze bardziej pogrąży
 12. Panowie proszę o poradę. Na burzliwej mam lambika, którego za tydzień będę przelewał do gąsiora i stąd moje pytanie - gąsiorka dostałem od teścia, gąsior był używany do jakiś jaboli itp. Od dwóch dni w gąsiorze leży roztwór z sodą kaustyczną jednak mimo to czerwonawe męty po jakimś winiaku nie chcą zejść (nie jest ich wiele, ale są). Czy warto dalej trzymać tam sode i na koniec potraktować go jeszcze OXI, czy sprawić sobie lepiej nowy sprzęt ?
 13. normalny widok, bez spiny i nie grzeb w piwie bo coś złapiesz
 14. Panowie proszę o poradę. Na burzliwej mam lambika, którego za tydzień będę przelewał do gąsiora i stąd moje pytanie - gąsiorka dostałem od teścia, gąsior był używany do jakiś jaboli itp. czy potraktowanie go sodą kaustyczną i oxi wchodzi w grę czy lepiej zakupić funkiel nówkę ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.