Skocz do zawartości

mina obelżywa

Members
 • Zawartość

  69
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Dominik

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  10
 • Miasto
  Kraków

Ostatnie wizyty

276 wyświetleń profilu
 1. tego typu "rady" zachowaj proszę dla siebie. Niestety w miejscu w który warzę warunki zmieniły się w ciągu kilku dni, ale oczywiście wiesz lepiej.
 2. gotuje brzeczke na pilsa i będę zadawał starter FM30 Bohemska Rapsodia. Mam do wyboru fermentację w 4 albo w 12-13 stopniach. Skłaniam się do tej niższej. Co radzicie ?
 3. mina obelżywa

  Piwa fermentacji spontanicznej: lambik, flandryjskie

  Lepszego nie zrobię, szkło jest u:)&€|% od środka. Nie jest zielonkawe, sytuacja jednak do obserwacji
 4. mina obelżywa

  Lodówka na zewnątrz

  Witam zastanawiam się nad zakupem lodówki do warzenia. Niestety jedynym miejscem, gdzie mogłaby stać jest nieocieplona szopa na zewnątrz (na polu :D), w której trzymam narzędzia, rowery itp. Czy przetrwa ona spadki temperatury do -15 stopni ? Macie takie doświadczenia ?
 5. mina obelżywa

  Piwa fermentacji spontanicznej: lambik, flandryjskie

  Od pół roku w gąsiorze mam lambika, ostatnio pojawiły się białe zbite plamy jak na zdjęciu. Czy wszystko jest ok ?
 6. mina obelżywa

  Christmas Ale

  dzięki za odpowiedź, chmiel zostawię na przyszłoroczne warzenie lambica. Dodam 50g świeżego Styrian Goldings. Co do miodu i płatków do moja preferencja miód podgrzeje przed dodaniem (mega aromatyczny jest wtedy).
 7. mina obelżywa

  Christmas Ale

  Witam bardzo proszę o ocenę receptury christmas ale. Wzorowałem się na Saint no More z 2012 r, lekko ją modyfikując: Zasyp: 6,22 kg Pale Ale 4,6kg Melanoidowy 0,5kg carawheat 0,5kg czekoladowy jasny 0,12 kg Special B 0,5 kg chmielenie: 60 min 30g Saaz albo Epic, obydwa z 2015 r. na ostatnie 5 minut 3 laski wanilli drożdże: starter Wyeast 1728 po 3-4 dniach fermentacji burzliwej dodatek 0,5kg miodu gryczanego i 0,5kg miodu wielokwiatowego na fermentacji cichej płatki dębowe po whisky, dodatkowo macerowane w burbonie. Proszę o merytoryczne uwagi i dyskusje
 8. Panowie czy dość duża ilość chmielin w mendzurce może zaburzyć pomiar ?
 9. trudno się mówi [*]
 10. Panowie proszę o szybką pomoc na etapie wysładzania widzę, że brzeczka do Barley Wine wyszła za ciemna idzie ją jakoś rozjaśnić ? ekstrakt słodowy superjasny z Gozdawy pomoże ? bo na PPPP wychodzi, że mnie jeszcze bardziej pogrąży
 11. mina obelżywa

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Panowie proszę o poradę. Na burzliwej mam lambika, którego za tydzień będę przelewał do gąsiora i stąd moje pytanie - gąsiorka dostałem od teścia, gąsior był używany do jakiś jaboli itp. Od dwóch dni w gąsiorze leży roztwór z sodą kaustyczną jednak mimo to czerwonawe męty po jakimś winiaku nie chcą zejść (nie jest ich wiele, ale są). Czy warto dalej trzymać tam sode i na koniec potraktować go jeszcze OXI, czy sprawić sobie lepiej nowy sprzęt ?
 12. mina obelżywa

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  normalny widok, bez spiny i nie grzeb w piwie bo coś złapiesz
 13. mina obelżywa

  Piwa fermentacji spontanicznej: lambik, flandryjskie

  Panowie proszę o poradę. Na burzliwej mam lambika, którego za tydzień będę przelewał do gąsiora i stąd moje pytanie - gąsiorka dostałem od teścia, gąsior był używany do jakiś jaboli itp. czy potraktowanie go sodą kaustyczną i oxi wchodzi w grę czy lepiej zakupić funkiel nówkę ?
 14. mina obelżywa

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Witam, myślę że pytanie zadam we właściwym temacie W jaki sposób pobierać próbkę do badania BLG ze szczelnie zamkniętego fermentora ? z reguły otwieram wieku i dłubie w piweczku, co jednak doprowadza mnie na skraj zapaści, mimo że jeszcze nie miałem infekcji. Czy spuszczanie próbki poprzez kranik jest bezpieczne ?
 15. mina obelżywa

  Oddam / poszukuję gęstwę

  oddam 2 saszetki drożdży W-34/70 z terminem ważności do marca 2018. Odbiór osobisty na północy Krakowa. W zamian przygarnę zacny piwowarski wyrób domowy.
×