Skocz do zawartości

Adrian28

Members
 • Zawartość

  36
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Adrian

Piwowarstwo

 • Miasto
  Siemowo
 1. Witam. Tydzień temu zabutelkowałem American Light z zestawu z Twój Browar. http://twojbrowar.pl/pl/zestawy-surowcow-piwo-domowe/2616-american-light-ale-6blg.html. Od siebie dorzuciłem 200 gram płatków żytnich i 200 gram słodu owsianego. Ostatecznie ekstrakt końcowy wyszedł 7,2 blg. Chmielenie wyglądało następująco 40 gram cascade na 45 minut. Mosaic 30 gram i Centennial 40 gram zostawione na 20 minut po schłodzeniu brzeczki do 80 stopni. Fermentowane danstar notthingam. Tydzień temu przy butelkowaniu bardzo fajny aromat chmielowy i zrównoważona goryczka. No i wczoraj sprawdzałem nagazowanie i to co było tydzień temu zmieniło się w mocną łodygową goryczkę, jest też coś dziwnego w smaku i aromacie, aczkolwiek nie powiedziałbym, że jest to infekcja. Zniknął też aromat chmielowy. Mam na koncie 25 warek, proces warzenia ogarnięty, dbam o czystość, więc co się mogło stać, że po tygodniu w butelce tak bardzo zmieniło się to piwo na minus?
 2. Adrian28

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Jestem świadomy czym grozi otwieranie wiadra, ale musiałem skontrolować smak, żeby nie pić drewna w płynie ;-)
 3. Adrian28

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Witam. Piwko 10 dni na fermentacji cichej, dodane płatki dębowe i na powierzchni taki nalot. Jest się czym przejmować? Zapach i smak okej.
 4. Adrian28

  Kadź filtracyjna a filtracja wężykiem

  Osobiście używam wkładu z fałszywym dnem, zrobiłem 13 warek, a były to między innymi piwa pszeniczne, barley wine, ris. Jak mam obawy co do filtracji to wrzucam łuskę i jak do tej pory nie miałem niespodzianek z filtracją. Nie mam porównaniaz wężykiem i póki co nie zamierzam tego zmieniać.
 5. Dzisiaj butelkowałem na tych drożdżach Belgian Speciality Ale 17,5 brix. Na burzliwej i cichej piwo łacznie spędziło prawie 5 tygodni i zeszło do 9 brix. W smaku już teraz zapowiada sie bardzo fajnie.
 6. Adrian28

  California Lager Mangrove Jack's

  Jak ktoś ma stabilną temperaturę na poziomie 15-16 stopni, to lepiej użyć tych drożdży i mieć coś zbliżonego do lagera niż fermentować drożdżami lagerowymi w tej temperaturze i być dalekim od lagera ;-)
 7. Adrian28

  Granaty ! Obawy przed warzeniem piwa

  Jak zaczynałem warzyć, to bardziej się stresowałem ogarnięciem samego procesu zacierania, filtracji itp. Samo nagazowanie przy kalkulatorach dostępnych w internecie to nie jest wielki problem.
 8. Adrian28

  Belgian Speciality Ale z porzeczką

  Dałem 0,5 kg owocu. Okazało się, że w zamrażarce była mrożona porzeczka, wiec odpuściłem dawanie świeżo zrywanej. Cokolwiek wyjdzie z tego eksperymentu, to napiszę.
 9. Może źle przefiltrowany chmiel z cichej fermentacji? W mojej amerykańskiej pszenicy źle odfiltrowany chmiel skutkował szybkim wychodzeniem piwa z butelki.
 10. Witam. Czeka mnie przelanie na fermentację cichą belgian speciality ale 17,5 blg. Jako, że jest sezon na owoce wpadłem na pomysł, żeby zrobić 5 litrów z czarną porzeczka. Ma to jakiś sens? Ile musiałbym dodać owocu, żeby nie zdominował piwa?
 11. Adrian28

  Belgian pale ale Słabe odfermentowanie

  To jest drugie piwo na tych drożdżach, witbier zjechał również do 2,5. Jeszcze planuje zrobić na nich Belgian Speciality Ale 18 blg, mam już nawet surowce i sie okaże co drożdże potrafia zrobic z takim ekstraktem.
 12. Adrian28

  Belgian pale ale Słabe odfermentowanie

  Przeniosłem fermentor w ciepłe miejsce i pozostaje cierpliwie czekać. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi .
 13. Adrian28

  Belgian pale ale Słabe odfermentowanie

  Witbier na starterze też zszedł mi do 2,5.
 14. Adrian28

  Belgian pale ale Słabe odfermentowanie

  Wszystko zawarłem w swoim poście. Nie mierzyłem wcześniej blg.
 15. Witam. 17 czerwca warzyłem Belgian Pale Ale według receptury Pani Doroty Chrapek. Zacieranie 64 stopnie przez 20 minut i 72 stopnie przez 45. Refraktometr pokazał 12,5 brix. Wczoraj postanowiłem piwo zlać na cichą i podczas pomiaru ballingometr wskazał 5,5, a refktometr 8. Fermentowane gęstwą FM20 Białe walonki. Czy jest to normalne odfermentowanie przy takim zacieraniu? bo jednak trochę się wystraszyłem, że tak słabo odfermentowało po takim czasie.
×