Jump to content

Robercik

Members
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Salniowe
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  19
 • Miasto
  Salnia

Kontakt

 • Imię
  Robert

Recent Profile Visitors

570 profile views
 1. To jest super zdjęcie zaczerpnięte z egrzlki. Element grzejny (1) po czyszczeniu (trawieniu) będzie miał kolor podobny do mufy (2). Może w procesie produkcji samego elementu grzejnego (rurki z drutem oporowym) łapie to ten dziwny zielonkawy odcień. Grzałka od sprawka i te nadają się do czyszczenia, które może ma trochę mylną nazwę trawienie. I jeszcze jedna sprawa - zanim przykręcicie grzałkę do garnka/kega warto sprawdzić czy nakrętka jest nierdzewna czy tylko ocynkowana.
 2. Grzałki trawiłem pastą Esab StainClean. Różnica przed i po trawieniu była kolosalna. Pastę nakładem 2 razy i na koniec jeszcze na miejsca gdzie się nie doczyściło. Zgodnie z instrukcją po trawienia należy resztę tej pasty dobrze spłukać wodą. Nie mówi się nic o innym rodzaju neutralizacji. A najlepiej o trawieniu i zielonym poczytaj od tego wątku https://www.piwo.org/forums/topic/2294-grzałka-elektryczna-do-kega-różne-zagadnienia/?do=findComment&comment=495797
 3. Weź po uwagę, że na dole lodówki masz zabudowę agregatu, która prawdopodobnie uniemożliwi postawienie standardowego wiadra na samym dole. Najlepiej jednak przymierzyć wiadro do lodówki.
 4. Tutaj masz linka do tego sitka STABIL przykrywka - trochę zdrożało i teraz jest po 14,99 zł.
 5. Zrobiłem takie coś sprawdza się całkiem nieźle. Wszystkie części kupione za jedną wizytą w markecie "O...i"
 6. Witam, Pytam na prośbę znajomego, czy ktoś ma a chce się pozbyć (z sobie wiadomych powodów) kapslownicy Grifo HD?
 7. Jeżeli nie będzie chętnych na odbiór osobisty a zdecydujesz się na wysyłkę, to też chętnie kupię 1 szt. Dokładam kody do paczkomatu.
 8. Chętnie skorzystam z oferty i chciałbym kupić 250 ml - wysyłka paczkomatem - dokładam kod do paczkomatu.
 9. Dzisiaj i ja dostałem przesyłkę z IUNG. Jeden pęd odłamał się w trakcie transportu, ale dwa kolejne oczka były widoczne. Tymczasowo wsadziłem do doniczki.
 10. Witam. Pochwalę się, że zostałem szczęśliwym posiadaczem śrutownika "Made in Patryk". Sprzęt pierwsza klasa. Ciężki, solidny bardzo dobrze wykonany. Pierwsze śrutowanie w zasypie 0,5 kg niesłodowanej pszenicy i wszystko poszło idealnie. Filtrowanie i wysładzanie bez jakichkolwiek przestojów - pierwszy raz nie miałem problemów na tym etapie. Jak pisali przedmówcy - kontakt bardzo dobry - wzorcowy, przesyłka bardzo dobrze zapakowana. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Polecam. Muszę dodać: zapach świeżo zmielonego słodu - poezja
 11. Robercik

  najlepszy termometr ?

  Kiedyś doczytałem, że rezystancyjne czujniki temperatury charakteryzują się wyższa dokładnością i rozdzielczością pomiaru (np.: PT100 czy PT1000) od czujników termoelektrycznych (termopary). Ale my wykorzystujemy termometry w tak wąskim zakresie temperatur, że raczej niema to wpływu przy naszym zastosowaniu. Czy wszystkie PT1000 będą równe? Niby czujniki PT1000 mają swoją charakterystykę, którą powinny trzymać ale są też i klasy dokładności tych czujników - trudno powiedzieć jak by się termometr zachowywał po zmianie czujnika. Czy Termoprodukt przy budowie termometru wykonuje jakąś wewnętrzną adjustacje aby "zgrać" elektronikę z czujnikiem, tego nie wiem. A czy rurka z kwasiaka zaspawana na końcu w którą byś wpuścił czujnik załatwiłaby sprawę zanurzenia na 30 cm?, bo dłuższy przewód z sondą zrobią Ci bez problemu. Jak już pisałem, mam styczność z Termio 2 (4 szt) i Termio 15 (3 szt) i we wszystkich w zakresie od 0 do 50 C dokładność (ze Świadectw wzorcowania z Mutechu) jest lepsza niż 0,1 C. Chodzą od niecałych 2 lat bezawaryjnie ale baterię muszę wymieniać średnio co pół roku. Rejestratory chodzą 24h/7dni w tygodniu. Zadzwoń do Termoproduktu, porozmawiaj, na pewno Ci doradzą.
 12. Robercik

  najlepszy termometr ?

  Z tych termometrów, które podałeś chyba żaden nie posiada "łatwo" wymiennej sondy. Przy składaniu zamówienia możesz określić, którą sondę chcesz z jakim długim przewodem, to Ci ją zamontują do termometru. Chyba termometr ST-90 posiada wymienne sondy. Najlepiej zadzwoń i dopytaj - Panie na infolinii są bardzo kompetentne i dobrze Ci doradzą. A może rejestrator? Temperaturę odczytasz tak samo ja na termometrze a można powiedzieć, że rejestrator dostajesz za 30 zł! http://www.termoprodukt.com.pl/produkty/rejestratory-temperatury-wilgotnosci/termio-2 Można zaprogramować interwał odczytu temperatury minimalnie na 1 minutę. Możesz też ustawić dolny i górny alarmy temperatury - miga wtedy dioda z oznaczeniem w którą stronę temperatura została przekroczona (np. do odczytu temperatury fermentacji na zewnątrz lodówki). Mam do czynienia z Termio2 i Termio15 - bardzo dokładne termometry.
 13. Ja kupiłem taki sterownik. https://www.aliexpress.com/item/1pc-Universal-DC10-60V-PWM-HHO-RC-Motor-Speed-Regulator-Controller-Switch-20A/32664061139.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.TUZZtU . Regulatora jeszcze nie sprawdzałem w boju. A do zasilania silnika od wycieraczek używam transformatora 12v, mostka Gretza 25A (układ bez kondensatora) zabezpieczone bezpiecznikiem po stronie pierwotnej transformatora. Układ prosty i niezawodny - polecam każdemu.
×
×
 • Create New...