Jump to content

Furmuss

Members
 • Content Count

  49
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Maciek

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  52
 • Miasto
  Kędzierzynka

Recent Profile Visitors

513 profile views
 1. Eliminacje odbyły się tylko w jednej kategorii?
 2. Witam! Czy będą podane wyniki eliminacji?
 3. Dawno nie zaglądałem do tego wątku, ale widzę że nic się tu nie dzieje... Jakby ktoś był ciekawy to informuję, że dwa piwa, które ostatnio zostawiłem zajęły miejsca na podium w konkursach: Pils niemiecki - III Krakowski Konkurs Piw domowych - 2 miejsce Roggenbier - II Mistrzostwa Piwowarów Domowych - 2 miejsce Trochę czasu już minęło od tych konkursów i nie wiem w jakich warunkach piwa są trzymane, więc może być różnie (pils już był na granicy przegazowania, a roggen się dość szybko starzeje). No ale może kogoś to zachęci do odwiedzenia depozytu, a jak nie... to nie Wstawiłem piwo, żeby uzyskać jakąś informację zwrotną o swoich piwach. Tu się nie udało no ale ostatecznie okazało się, że piwa są dobre przynajmniej te dwa
 4. Witam! Czy dyplomy i drożdże zostały wysłane? Dziś właśnie dotarła do mnie paczka ze słodami wysłana przez Twójbrowar. Z ciekawości poszperałem i na facebooku znalazłem post z 13.06., że dyplomy i drożdże zostaną wysłane do końca tygodnia (czyli koło 17.06 powinny zostać wysłane). Do mnie niestety nic nie dotarło. Piszę tutaj bo nie mam konta na facebooku.
 5. Wtorek dawno minął a u mnie dalej nic... chodzi mi o metryczkę finałową za pilsa.
 6. A metryczki finałowe? Wysyłka dyplomów/nagród jest przewidziana? Jeśli tak, to czego i w jakim terminie można się spodziewać?
 7. Czas spróbować kolejne piwo! Dziś zdecydowałem się spróbować : Browar Mogilański Wild Wet Hopping Ale. Od razu zaznaczam, że jest to pierwsze dzikie piwo, jakie w życiu piję. Nie mam pojęcia, jak powinno smakować i czego się spodziewać. Jeśli napiszę, że mi smakuje/nie smakuje to nie znaczy że jest dobrym/niedobrym przedstawicielem gatunku. Moje doświadczenie w tym stylu jest zerowe. Po otwarciu butelki delikatne syknięcie - nic nie wychodzi. Barwa piwa jasno pomarańczowa, klarowne tylko chyba trochę za późno przestałem wlewać i pod sam koniec wpadło kilka większych farfocli - chyba chmiel. Piana utworzyła się dość niska i szybko zredukowała się do cieniutkiej obrączki. W aromacie jak dla mnie jednakowo owocowe (ciężko mi to określić - kojarzy mi się z cierpkimi owacami: jarzębina?, róża? No i właśnie to coś Podejrzewam, że to właśnie ta dzikość Z końmi niewiele w życiu miałem wspólnego. Kojarzy mi się to trochę z kozami? owcami? muszę przyznać, że jest to dla mnie jak na razie trochę odpychające. W smaku jeszcze bardziej mi się to wybija na pierwszy plan. Goryczka niezbyt wysoka i dobrze bo kwaśność też chyba trochę podniesiona to by nie grało za dobrze. Piwo wytrawne, treściwość niska, nagazowanie umiarkowane. Ciekawe nowe doświadczenie dla mnie. Butelkę 0,3 wypiłem bez problemu i na razie wystarczy Szczerze mówiąc nie trafiło w me gusta , co nie znaczy, że nie jest dobrym przedstawicielem gatunku. Może przyjdzie jeszcze dla mnie czas na piwa dzikie. Jakiś czas temu piwa wędzone też mnie raczej odpychały, a teraz spijam i warzę, że ho ho Dziękuję za możliwość spróbowania piwa w tym stylu po raz pierwszy. Może będzie to pierwsze z wielu....
 8. Wtam! Piwa dostarczyłem pod wskazany w regulaminie adres 02.05. Oznaczyłem również tak jak było w regulaminie: imię i nazwisko piwowara + styl. Teraz czytam w nowym regulaminie: "Butelki nie mogą mieć trwale przylepionych etykiet ani oznaczeń innych niż etykieta konkursowa wygenerowana z systemu rejestracyjnego, która jest obowiązkowa (jeśli kapsel jest w jakiś sposób oznaczony, należy go zakleić). Etykietę konkursową należy wygenerować w systemie rejestracyjnym (sekcja "Zgłoszenia", kolumna "Akcje", środkowa ikona drukarki), wydrukować w poziomie, przymocować trwale do butelki taśmą bezbarwną bez zasłaniania kody kreskowego i QR" Co teraz? Zarejestrować się mogę, ale wygenerowanych etykiet nie przykleję na piwa, które dostarczyłem.
 9. Dziś wypiłem pierwsze, z pobranych wczoraj piw. Degustacją tego nie nazwę, ale postaram się opisać wrażenia Zacząłem od najstarszego czyli: Paweł Poręba Milk Stout (przyniesione 12.06.2018) Piwo prawie roczne, do tego nalane pod sam kapsel prawie, więc miska w pogotowiu Po otwarciu delikatny syk, trochę się spieniło, ale nie zdążyło wyjść zanim zacząłem przelewać do szkła. Nalewałem bardzo delikatnie ale piana tworzyła się bardzo duża. Barwa piwa bardzo ciemna - prawie czarne, tylko przy dnie butelki delikatne przebłyski rubinowe, klarowne. Piana beżowa, na początku średnio pęcherzykowa ale dość szybko zaczęły pojawiać się duże pęcherze i zredukowała się do obrączki, która utrzymywała się do samego końca. W aromacie czułem głównie kawę (inka?), trochę czekoladę (mleczną?) i jakby orzechy. Owoców jakoś specjalnie nie wyczułem, ale ja ogólnie słabo wyczuwam te estry Może trochę jabłka i coś jakby porzeczka. W smaku kawa, czekolada i jakby te orzechy(?) jeszcze bardziej niż w aromacie. Paloność na niskim poziomie - dla mnie dobrze bo nie lubię popielniczki i nie jest też kwaśne od palonych słodów. Goryczka dobra i niezalegająca. Treściwość raczej niska, wysycenie zbyt wysokie, ale jak na prawie roczne piwo i tak nie było źle. Nie jestem jakimś fanem stoutów, ale piwo mi smakowało. Nie spodziewałem się, że takie lekkie piwo, po takim czasie będzie jeszcze dobre. Wypiłem ze smakiem. Dzięki!
 10. Tak jak zapowiadałem, odwiedziłem dzisiaj depozyt. Przyniosłem: 1 x pils niemiecki (butelkowanie 26.01.2019) 1x marcowe (butelkowanie 11.02.2019) 1x roggenbier (butelkowanie 29.03.2019) 1x pszeniczne wędzone (06.04.2019) 1x weizenbock (02.2018) Miałem również weizena z dodatkiem czerwonego grejpfruta. Piwa nosiłem w plecaku kilka godzin, przy wyjmowaniu okazało się, że syczy - lewe zakapslowanie. Nie było sensu zostawiać i zabrałem z powrotem. Zabrałem: 1 x Wild Wet Hopping Ale (rozlew 25.01.2019, 10,5°Blg, dzikus na wysłodkach po English Barleywine, chmielone tylko na hop stand świeżą szyszką Marynki) 1 x Double Robust Porter (rozlew 30.11.2018, 19,2°Blg) 1x Paweł Poręba Milk Stout (przyniesione 12.06.2018) Obecnie jest: Browar Furmanka Pils Niemiecki (butelkowanie 26.01.2019) Browar Furmanka Marcowe (butelkowanie 11.02.2019) Browar Furmanka Roggenbier (butelkowanie 29.03.2019) Browar Furmanka Pszeniczne Wędzone (06.04.2019) Browar Furmanka Weizenbock (02.2018) Paweł Poręba Dry Stout (przyniesione 12.06.2018) Paweł Poręba Irish Stout (przyniesione 22.05.2018)
 11. Ok, tylko to, że ja uważam, że któreś jest najlepsze, nie znaczy, że obiektywnie jest ono najlepsze Sensorycznie jestem chyba upośledzony. Coś już musi być na wysokim poziomie, żebym to wyczuł . Albo deskryptory tych wszystkich wad jakoś do mnie nie trafiają. Dlatego jestem ciekawy opinii innych piwowarów. Jeśli ktoś w najbliższym czasie wybiera się do depozytu, to niech do czwartku da znać, jeśli jest zainteresowany którymś z piw. Jeśli nie będzie żadnego odzewu to sam wybiorę
×
×
 • Create New...