Jump to content

Str

Members
 • Content Count

  51
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BROWIERZ
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  3
 • Miasto
  Tarnów

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

462 profile views
 1. Tylko do takiego brewkitu w większości przypadków są dodawane drożdże górnej fermentacji, a dla czystego profilu lagera pasuje użyć drożdży dolnej fermentacji. Więc najlepiej by było wyrzucić drożdże z zestawu i użyć dolniaków.
 2. Dokładnie, ale można poszukać i skonsultować na forum
 3. Każda przerwa jest odpowiedzialna za coś innego. Wpisz w Google i wszystko znajdziesz, nie ma sensu kopiować czegoś co ktoś już opracował
 4. A podczas filtracji zaoszczędzi czasu i nerwów
 5. https://www.wiki.piwo.org/Kategoria:Receptury_ze_słodów pod tym linkiem masz sprawdzone, konkursowe receptury. Dodatkowo brewness.com
 6. Z brewkitu chyba nie ma bo i po co miała by być jak producent dodaje instrukcje. A temperatura zależy od danych drożdży
 7. Dziękuję, zabutelkowane
 8. Cześć, rozlewam właśnie piwo po fermentacji cichej i od samego początku mam problemy. Chmieliłem na cichej więc chciałem przelać z jednego do drugiego fermentora wężykiem z założoną rajstopą na końcu i za nic nie dało się zaciągnąć piwa przez rurkę, trochę poprzerabialem i w końcu udało się przelać ale strasznie napowietrzylem piwo i tu pojawia się pytanie czy wogule to butelkować, czy nie będzie granatów od tego napowietrznienia? Kolejna sprawa ze moglem gdzieś dotknąć wężyk ręką i pewnie się zakazilo. Jakies rady na przyszłość żeby nie popełniać tych samych błędów?
 9. Dziękuję Pindin, wszystko super wyjaśniłeś
 10. Z płynnymi na razie dam sobie spokój, dopiero początki więc lecę na sucharach
 11. Cześć, postanowiłem uwarzyc hefe-weizen'a z receptury https://www.wiki.piwo.org/Hefe-Weizen,_Sławomir_Franaszek_(Franekkkk) tylko z tym wyjątkiem że nie na 22l a na 11l. Więc moje pytanie brzmi czy użyć drożdży WB-06 tak jak w recepturze czy mogę użyć gozdawa BW11?
 12. Czyli Oxi to też nie pewne rozwiązanie?
 13. Cześć, co jest lepsze do dezynfekcji fermentora, butelek etc. Oxi czy pirosiarczyn sodu? Zawsze dezynfekowalem Oxi ale jest promocja na pirosiarczyn sodu na browamatorze i wychodzi dużo taniej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.