Jump to content

olko

Members
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Olek

Piwowarstwo

 • Miasto
  Warszawa

Recent Profile Visitors

410 profile views
 1. olko

  grainfather

  Dopiero dziś warzyłem kolejny raz.. Dokręciłem niebieski kabel mocniej, co wcześniej bałem się robić by nie uszkodzić. I przestało kapać.
 2. olko

  grainfather

  Dzień dobry. Od kilku warek w tym miejscu, jak na zdjęciu (żółta strzałka), w okolicach złącza przedostaje się mi zimna woda i powolutku ścieka mi po chłodnicy na stół. Przy chłodzeniu brzeczki może nakapać powiedzmy 300ml.. Jak mam to naprawić by nie zepsuć? Może macie jakiś film lub zdjęcia lub stronę www jak uszczelnić? Podejrzewam iż przecieka mi łącze zimnej wody do chłodnicy. Czysta, woda, nie brzeczka.. I po wewnętrznej stronie sucho - cieknie tylko po zewnętrznej.. Będę wdzięczny za podpowiedź..
 3. Dzięki. To ważna informacja..
 4. Witam. Bardzo pomocny wątek. Super! Znalazłem dużo informacji na forum ile może stać podłączony keg do wyszynku. A ja mam pytanie co do terminu przydatności. Ile czasu w dezynfekowanym nieruszanym kegu, full wypełnionym, z naturalną refermentacją lub nagazowaniem z butli może stać keg w piwnicy (+12- +15°C? Czy na przykład z mocnymi piwami może stać rok? Pół? Jakie macie doświadczenie? Pytam, bo mam tak małą piwniczkę w bloku , a tak lubię warzyć piwo , iż chciałbym kegi wykorzystać jako alternatywa do przechowania w butelkach.. Będę wdzięczny za podpowiedzi..
 5. olko

  grainfather

  Hopstoper od Lewatywy 400 mikronów. A druciaki na oryginalny filtr z Lidla
 6. olko

  grainfather

  Oprócz hobby warzenia piwa, to jestem informatykiem. Może z tego zawodu wiem, że inwestowanie w sprzęt, który masz dopiero dostać nie jest niezbędnym rozwiązaniem, bo przy pierwszym korzystaniu myśli mogą pójść nie w camlocki, a na przykład w dodatkowy warnik do wody. Nie śpiesz się, zaoszczędź czas i pieniążki. Zrób sobie kilka warek i będziesz wiedział co i jak. Na prawdę, na samym początku oryginalny filtr z druciakami lub hopstoper wystarczą
 7. olko

  grainfather

  Nie ma takiej potrzeby. Podłączasz chłodnicę i sru..
 8. olko

  grainfather

  Hej. Mam za sobą 70 warek w GF30. Używam na zmianę hopspidera od kolegi Lewatywy lub oryginalnego filtra z nałożonymi druciakami. Czas od czasu używałem hopstopera, ale od 20 warek już nie. Używam też sporadycznie dodatkowe dno sito na "bottom perforate plate" i żadnych więcej dodatków. Nie używam nawet górnego filtra na rurkę. Żadnych dodatkowych modyfikacji. Czym mniej wymyślisz na początku - tym lepiej. Kupuj GF30 a resztę dokupisz w międzyczasie według potrzeb..
 9. Dziękuję. Już rekalibrowarem. Nie pomogło. Chyba chinszczyzna się posypała optycznie..
 10. Witam. Taki może typowy a może nietypowy problem. Refraktometr pokazuje mi bardzo blado od niedawna. Różnica między niebieskim a białym kolorem jest niewielka. Jeszcze kilka tygodni temu "Niebieskie było niebieskim a białe- białym " Czy ja go czymś zepsułem? Będę wdzięczny za podpowiedź.
 11. olko

  grainfather

  BArdzo dziękuję! Tak spróbuję!
 12. olko

  grainfather

  Już zmęczyłem się moczyć.. I w tę i wewte.. Chyba użyję Poxipolu na stałe Może stosuje ktoś własne rozwiązanie - jakieś DIY robione własnoręcznie - alternatywne uszczelki...?
 13. olko

  grainfather

  Witam wszystkich. Słuchajcie, jak sobie radzicie z sylikonową obręczą (uszczelką) wokół, jak to nazywają "top perforated plate" https://twojbrowar.pl/pl/akcesoria-piwowarskie/grainfather/gf-top-perforated-plate-with-seal Ostatnio nie udaję mi się włożyć ten "talerzyk" z sylikonem. Zawsze jeden bok wysuwa się..
 14. olko

  grainfather

  Ha-ha-ha.. Kupiłem zestaw AIPA w Twoim Browarze w październiku Dziś go uwarzyłem - miała być AIPA, wyszła mi Black AIPA.. Po prostu chłopaki przy pakowaniu pomyliły słody. Tak trudno dziś o dobre kadry... 😎 No cóż.. Będę delektować się czarną odmianą zacnego trunku.. 😀
 15. olko

  grainfather

  Cześć. A tak, z ciekawości - co to za pomysł z tym warnikiem? Bo mnie zainteresował.. Jak to ma wyglądać? Będę wdzięczny za informację..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.