Jump to content

Rc7

Members
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  rc7
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  3 od grudnia 2017 r.
 • Miasto
  Rzeszów

Kontakt

 • Imię
  Henry
 1. Spoko, akurat mam na burzliwej Brown Ale, ciekawe czy moje daleko odbiega od stylu. Raczej przy 3 warce nie zaryzykuję krytyki
 2. super sprawa. Wybieram się. Nawet mam na burzliwej Brown Ale. Tyle że to moja 3 warka a doświadczenia zero, tyle że fajnie byłoby zebrać opinię czy do czegoś to moje piwo się nadaje.
 3. Ale dużej piany po ipa chyba się nie mam co spodziewać?
 4. Czyli dekantujesz po burzliwej do fermentora z kranem i rozlewasz. Zapytam jeszcze, ile cukru użyć na 0,5 l piwa? Ostatnio użyłem 2 g. ale chyba za mało.
 5. Nie chmiele na zimno ani nie będę zbierał gęstwy. Mam gęstwe która miesiąc leży w lodówce ale boję się jej używać więc narazie odpuszczam gęstwy. Burzliwą trzymasz w fermentorze z kranem?
 6. Myślę by nie dawać angielską ipa na cichą, co Wy na to?
 7. Próbowałem wczoraj piwo i jest mało gazu. Na dnie ze 2 mm świeżych drożdży. Po nalaniu piana na jeden palec która po chwili opada. Piwo dałem już do piwnicy na 15 stopni.
 8. W moim przypadku nie osiągnę idealnej temperatury. Ale myślę ze różnice 2 lub 3 stopnie nie zapisują piwa. Pierwsze zacieranie też uciekło mi z temp. a piwo w smaku ok.
 9. Jak jak mierzyć temperaturę przy zacieraniu, zanurzyć termometr w młóto czy trzymać w "wodzie"? Zauważyłem różnice przy pierwszym zacieraniu a dziś robię angielską ipa.
 10. To przeniosę do kuchni.Drożdże mam nadzieję że wystartuja. 3 dni wystarczą?
 11. ja swoje Pale Ale 12BLG wstawiłem do piwnicy na refermentację na 14 stopni c. Drożdże S-04 i pracowały 21-19C. Tydzień burzliwej w ok 21 stopniach, cicha tydzień w 19. Po butelkowaniu były jeden dzień w 21 i poszły do piwnicy. W piwnicy dziś mam 14 stopni. Zastanawiam się czy zabrać do cieplejszego tj. 25 stopni bo innej alternatywy nie mam. Dodam że pierwsza warka. Już dostałem swoje że tydzień burzliwa i tydzień cicha. Przy butelkowaniu było ok. 3BLG.
 12. też zastanawiam się, czy zlewać na cichą górniaki. Kubek którym pobierałem próbkę do BLG parzyłem we wrzątku. Nie wiem czy OXI byłby równie skuteczny. Zauważyłem że OXi po wsypaniu do wody nie rozpuszcza się (są takie małe kuleczki). Czy mam już wtedy dezynfekować?? I ile po wsypaniu OXI środek jest skuteczny? Bo używam OXI do dyzenfekcji butelek, czyli wlewam do jednej, przelewam do następnych itd. Zobaczę mniej więcej za miesiąc co z piwem. dzięki!
 13. Piwo zlane do butelek, za chwilę imprezka sylwestrowa. BLG około 2,5, nie zmieniało się przez 2 dni. Może ryzykuję ale czego jaś się nie nauczy tego jan nie będzie umiał. Czy Wy też co chwilę grzebiecie w fermentorze i sprawdzacie BLG? Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!
 14. no ok, może jakiś link opisujący zasady poprawności fermentacji. Bo ja dalej nie wiem ile trzymać teraz na cichej.
 15. to legła w gruzach moja strategia (tydzień burzliwej, tydzień cichej) Dodam, że oczywiście biorę pod uwagę BLG, więc jakby było kilka stopni po tygodniu, to po dniu - dwóch sprawdzam czy nie spada i wtedy zlewam na cichą.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.