Jump to content

dawid77

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

About dawid77

 • Birthday 07/08/1977

Kontakt

 • Imię
  Dawid

Piwowarstwo

 • Miasto
  Poznań
 1. No dobrze, zrobię tak jak radzisz. Mam nadzieję, że piwo zdąży chociaż trochę dojrzeć. Moja cierpliwość będzie wystawiona na wielką próbę
 2. Wiem, że drożdże zrobią cichą, ale przy okazji pozbyłbym się całego syfu przed rozlaniem do butelek..
 3. Po pierwsze, nie możesz wystawić dopóki nie jesteś pewien że dofermentowało.Po drugie, nie rób "tygodnia burzliwej, tygodnia cichej", tylko fermentuj aż będzie dofermentowane, najlepiej bez przelewania. Myślałem, że cicha fermentacja poprawia jakość piwa, ale skoro nie potrzeba, to tak zrobię.
 4. Jeszcze fermentuje, pytam na przyszłość.
 5. Panowie czy po tygodniu burzliwej, tygodniu cichej, mogę wystawić na 3 dniu fermentor na balkon w celu sklarowania piwa? Przed butelkowaniem muszę je ogrzać czy mogę butelkować takie zimne?
 6. W instrukcji stało: wyparzyć i uformować no to formowałem...
 7. Koledzy, jakim wężykiem ściągacie piwo? Ja kupiłem z Biowinu i jest zakręcony jak świński ogon, nie pomaga parzenie, nie chce się wyprostować. Jest jakaś alternatywa? idealna byłaby chyba jakaś prosta rurka do balonu.
 8. Czy jak dodam 25g chmielu Mosaic na cichą fermentację, to będzie ok?
 9. Czyli zostają te z zestawu Coopersa, bo w miejscu gdzie będzie stał fermentor jest 19-20 stopni, chyba że jutro uda mi się jeszcze kupić jakieś inne drożdże. W Poznaniu raczej słabo w tym temacie, dostępne są BrewGo02 i BrewGo Wheat.
 10. Będę gotował z Kopyrą, fajny ma ten blog. Dla takich leszczy jak ja, to jest idealne na początek.
 11. Tak zrobię, Dzięki za podpowiedzi, pokrywają się z moimi przypuszczeniami. Jutro robię!!!
 12. Witam, Koledzy przymierzam się do w/w brewkita z Coopersa. Mam trzy krótkie pytania. 1. Czy drożdże z zestawu mogę zamienić na S04? 2. Czy wody w sumie ma być 23L czy zmniejszyć do 20L? Instrukcja mówi o 23L ale wiem, że niektórzy robią z mniejszej ilości. 3. Czy dochmielenie na zimno chmielem mosaic poprawi smak czy lepiej to sobie odpuścić?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.