Jump to content

Paweł N

Members
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  25
 • Miasto
  Poznań

Recent Profile Visitors

611 profile views
 1. Ja osobiście kupowałem w Carrefourze na dziale ze zdrową żywnością albo lepszymi herbatami.
 2. Ja też mam Vitalux (36l) od jesieni tamtego roku i zrobiłem z nim ok. 15 warek na indukcji. Nie mam żadnych problemów, dno jest płaskie jak powinno. Fakt, że od zakończenia filtracji do momentu zagotowania brzeczki mija jakieś 45 min. ale to już raczej kwestia mocy kuchenki indukcyjnej.
 3. Ja próbowałem wysłać DHLem do UK i cofnęli mi przesyłka bo to niby "dangerous goods". Wpisałem, że to piwo.
 4. Paweł N

  Koźlak

  Co do dekokcji w powyższym przypadku, w momencie kiedy 1/3 zacieru idzie do drugiego gara, pozostałe 2/3 pozostaje w temperaturze 63c aż do zwrotu?
 5. Sorry, chodziło oczywiście o starter do Bawarskiej Doliny. Pytanie brzmi jak długo powinien się kręcić: 1-2 dni czy dłużej? Oraz czy powinien stać w pomieszczeniu w temperaturze 10 st. tak jak zamierzam fermentować czy można w wyższej, powiedzmy 15-16 st? Mieszadło akurat posiadam i kolba się znajdzie, bardziej właśnie mam wątpliwości co do najlepszego sposobu żeby dobrze zastartowały.
 6. W jakich temperaturach i na jak długo stawiacie gęstwę na tych drożdżach? Ekonomiczniej wychodzi 1 opakowanie Bawarskiej Doliny zamiast 2xW34/70 więc pomyślałem, że warto spróbować zrobić coś pierwszy raz na płynnych, tylko się zastanawiam czy litr gęstwy na Koźlaka 16' jak wylicza toolkit wystarczy? Z góry dzięki za odp.
 7. Cofam moje uwagi co do startu. Mojemu pomocnikowi pomyliły się fermentory i patrzył na ten, który stał sobie na cichej:P
 8. Mieliście problemy ze startem Gozdawy CBW? U mnie od soboty rano do dzisiaj nie widać żadnych oznak fermentacji. Co prawda BLG spadło z 13 nastawnego do 11,5 ale 1,5 BLG różnicy przez 5 dni to i tak trochę słabo...
 9. Na cichą? Myślałem żeby dać na ostatnie 5 min gotowania tyle ze nie mam pomysłu ile. Zrobisz jak uważasz, a wady/zalety dodawania do gotowania vs. na cichą są szeroko opisane na tym forum, także proponuję poszukać, poczytać i wybrać właściwą dla siebie opcję. PS. daję 100g na 20l.
 10. Ja daję herbatę na ostatnie 2 dni cichej.
 11. Z ostatnich postów wychodzi na to, że głównymi faworytami są garnki Tadar, Stalgast, Vitalux Ambition. A próbował ktoś Odelo? Mam palnik indukcyjny i szukam gara z jak najbardziej płaskim dnem, którego z wymienionych producentów polecalibyście najbardziej pod tym kątem?
 12. Cześć, można zakupić część? Byłbym zainteresowany 2 skrzynkami bez butelek. pozdr.
 13. Dzięki wielkie za wskazówki! Ponieważ mamy tu 2 opcje: 5 g/l i 10g/l to postanowiłem dać 7,5:P Wleję na cichą ale przed tym jednak wyparzę w gorącej wodzie bo nie chciałbym ryzykować zakażenia (po nazwie browaru kolegi powyżej wnoszę, że infekcje mu jednak niestraszne!). Tak sobie myślę, żeby nie wyciągać tanicznych posmaków nie będę trzymał ich we wrzątku tylko szybko wyciągnę i dodam przestudzony płyn jak i płatki osobno.
 14. Mam nadzieję, że przeglądają forum i podzielą się wrażeniami:)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.