Jump to content

Konstoi

Members
 • Posts

  134
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Konstoi last won the day on September 7 2021

Konstoi had the most liked content!

3 Followers

About Konstoi

 • Birthday 07/24/1987

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  70
 • Miasto
  Rzeszów

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

3229 profile views

Konstoi's Achievements

 1. A ja powiem że nie mogłem przebrnąc przez twórczość Liu. Przeczytałem PTC ale bardzo opornie szło a następne cześci to juz całkiem i tak naprawde poddałem sie na ostatniej. Faktycznie wszędzie te ksiażki są chwalone, lecz nie dla wszystkich.
 2. Sprzedam śrutownik Corona. U mnie przerobił bez problemowo jakieś 250kg. Cena to 50zł + ewentualne koszty wysyłki.
 3. Mi pokazuje 6 sklepów. Załadowałeś oferty?
 4. To ja coś dodam od siebie. Mam wiekszość sklepów w zakładce i czesto mieszam, czyli wybieram sklep który ma lepszą cene. Jak zmienił sie VAT cześć sklepów zmieniłą cenę. Czyli zmienił się VAT z 23% na 5% to obniżyli cene o różnice VATu. Część sklepów nie zmieniła ceny. BYło to kilka miesiecy temu wiec nie było mowy o aż tak drastycznych powyżkach jak teraz. Wnioskuje że poprostu zwiekszyli sobie marże na słodzie ( czyli do własnej kieszeni tą różnice) I w dzięki takiemu właśnie traktowaniu klienta ( ja nie oczekuje że cała różnica z Vatu powinna zostać w mojej kieszeni, było by miło ale rozmiem jakiś podział np. 50/50) straciła mnie jako potencjalnego kupca a jeden sklep " wypadł" z mojej listy.
 5. Konstoi

  Konstoi

 6. Kurde aż wypowiem się bo chyba pewna granica zostaje ostatnio poprostu przekraczana zbyt często. Może ja źle rozumiem pojęcie rasizmu, ale gdzie tu jest rasizm? Wystąpił aktor czarnoskóry w reklamie piwa, dostał za to wyngrodzenie zapewne. Napił się piwa. TUtaj ja po prostu nie widze nigdzie rasizmu ( no chyba że owy aktor to jest niewolnik Mentzena). Nazwa piwa jest zła? Ja to rozumiem że własnie o to chodziło, wywołąło burzę i tak naprawde zrobiło bardzo dużo zamieszania ale cel osiągniety bo mówi się o tym piwie! Czy jest rasistowska? No znowy moze ja się myle ale uważam że każde życie się liczy. "Skłaniając czarnoskórego do picia tego obrzydliwego piwa w celach promocyjnych, drwią z ofiar rasizmu” - Ale że co że problemem jest że jest czarny? czy że go "skłonili" płacąc mu? Zaraz usłysze że jest biedny i wykorzystano jego biede. A czy Rafał chociaż spróbował tego piwa żeby odrazu oceniać że jest obrzudliwe? ciekawe jakie ma doświadczenie na polu oceny sensorycznej piwa żeby z taką szczegołowością opisywać walory estetyczno-smakowe owego wspomnianego piwa. „Piwo wykorzystuje śmierć George'a Floyda i rasistowski sprzeciw wobec globalnego ruchu Black Lives Matter” - Czyli jak akrtwista BLM podbija do mnie na ulicy i karze mi jako "białemu supremiście" uklęknąć to czy to właśnie nie jest rasizm? nie zna mnie a wymaga odemnie czegoś tylko ze względu na mój kolor skóry i mnie segreguje na BLM i Supremistów. Świetna zagrywka marketingowa. Gównoburza o nazwe i reklama sama się napędza. Szukanie wszędzie rasizmu i zapominanie że to działa w obie strony ( tak czarni też potrafią być rasistami! Sic!) już przestało bawić teraz to poprostu irytuje. Sorry za off top zdenerwowałem się.
 7. Dla mnie sprawa oczywista i trzeba będzie zmienić dostawce.
 8. @Robert-4 Co do wypowiedzi Anteksa to nie złapałeś że chodziło o to że refraktometr to urządzenie którego trzeba nauczyć się obsługiwać ( czyli przeliczyć wartość przefermentowanego piwa ze wskazań ), bo faktycznie pytanie w stylu "dlaczego nie odfermentowało" pojawia się bardzo często jeśli ktoś używa refraktometru a nie nauczy się jego obsługi. Jak koledzy sugerowali wcześniej: Czytać, czytać, czytać
 9. Tak, jestem tego pewien. Czas rozumiem ale ja wole potrzymać te 2 tyg dłużej i mieć czysty profil. a sprzęt w jakim sensie? chodzi o zajęte miejsce czy o co? bo jeśli i tak nie ma lodówki to chyba to nie jest jakis wybitny problem.
 10. @Muchor Zależy co chcesz osiągnąć. Przefermentować można ale ja W34/70 fermentowałem w 12 stopniach i mi wyszły kwiatki. Jeśli chcesz piwo czyste dolnej fermentacji to IMO zdecydowanie bliżej 10 niż 14.
 11. Przyszło! Dzięki! Ale trzeba mieć oko : jest błąd w tabeli na stronie 598: 2.5galona w przeliczeniach na litry. litry są pokazane z 1,5galona
 12. Przeczytaj instrukcje tego urządzenia. Jesli mierzysz temperaturę cieczy tym urzadzeniem jest to nie zgodne z jego przeznaczeniem. To jest termometr do mięs. Wniosek: kupujesz termometr do mięsa, mierzysz i pewnie zamaczasz sondę i masz pretensje że nie się popsuło. Wiec nie "dziadostwo" tylko urzadzenie które wymaga dostosowania do piwowarskich zastosowań.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.