Jump to content

Konstoi

Members
 • Content Count

  109
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Konstoi last won the day on May 21 2019

Konstoi had the most liked content!

3 Followers

About Konstoi

 • Birthday 07/24/1987

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  50
 • Miasto
  Częstochowa/Rzeszów

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

1319 profile views
 1. @dorme Chyba nie do końca zrozumiałem pytania. Mieszasz czystośc procesu z filtracją? 1. Sprzęt w warunkach domowych może być jak najbardziej profesjonalny i niczemu nie ustępujący "Przemysłowym" Wszystko zależy od budżetu. 2. Wyśrubowane normy czystości i sterylności to IMO podstawa w piwowarstwie domowym. Jeśli nie przestrzegasz sterylności to lądujesz w wątku infekcje, polecam poczytać, obejrzeć 3. Filtracji kogo? czego? Piwa/Brzeczki? wody? powierza? Jeśli tutaj referujesz do filtracji piwa to oczywiście można zrobić bez filtracji dużo lepsze piwo niż w Żywcu.
 2. U mnie własnie dziś Żona odebrała. Dodam tylko że kilka dorbnych rzeczy dobrałem i poszło to jedną darmową paczką. + dla Marxam
 3. W34/70 u mnie przy 12 stopniach w wiadrze narobiły kwiatków i wiem że IMO dla tych drożdży to 10 max
 4. Wydajność ta sama, w smaku nie widze różnicy, IMO brzeczka mniej klarowna z Malteurop ale piwo klarowne, cenowo na plus dla Malteurop. Edit: Wczoraj przyszły mi 2 kolejne worki z Malteurop wiec ja ich polecam
 5. Ja 20.10 dostałem emaila że są zmiany itp itd i do świat słody powinny być u zwycięzców. Tylko nie napisali do których świąt.
 6. Jasne możemy o tym dywagować dowolnie ale prawda jest taka że lodówka zawsze będzie wieksza od dedykowanej skrzyni.
 7. Zgadzam się! I dużym minusem lodówki jest to że zawsze zajmuje dużo wiecej miejsca niz tak naprawde jest potrzebne.
 8. Wybaczcie że wtrące swoje 3 grosze ale myśle że mam porównanie: Użwyam starej witryny chłodniczej ( Przeszklone drzwi) akurat na 2 fermentory. Przy uruchomieniu się i zbijaniu pobiera od 230W ( pierwsze 3-5s) do stabilnych 110W przez kilka minut. W ciągu mojej ostatniej nieobecności czyli 15 dni witryna pobrała 3,92kWh. Temperatura na sterowniku ustawiona na 19 stopni, a mieszkaniu mam około 23 stopnie.
 9. Mała aktualizacja. Weizen bock po ułożeniu się również ewidentnie daje słodką czerwoną pomarańczą.
 10. Czasem warto posłuchac Żony. Namówiła mnie na konkurs a tu pyk II miejsce za porter bałtycki. ( tak chwalę się! )
 11. @Muchor Ja uważam że fajnie kombinujesz! Sam przechodziłem od brewkitów ( koszmarnie drogie a zadowolony nie byłem ) poprzez różne garnki itp. Moja skromna rada to pogadaj z kimś, post na forum? i umów się z kimś na wspólne warzenie, Jak by ci się chciało to zapraszam do Częstochowy ( tylko ty sprzątasz i myjesz :D) Myślę że skoro ja mógłbym pokazać co i jak a nawet sprzętu użyczyć to w Warszawie ( ty z Warszawy?) na pewno ktoś się znajdzie.
×
×
 • Create New...