Jump to content

Konstoi

Members
 • Content Count

  97
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Konstoi last won the day on May 21

Konstoi had the most liked content!

3 Followers

About Konstoi

 • Birthday 07/24/1987

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  50
 • Miasto
  Częstochowa/Rzeszów

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

997 profile views
 1. @Muchor Ja uważam że fajnie kombinujesz! Sam przechodziłem od brewkitów ( koszmarnie drogie a zadowolony nie byłem ) poprzez różne garnki itp. Moja skromna rada to pogadaj z kimś, post na forum? i umów się z kimś na wspólne warzenie, Jak by ci się chciało to zapraszam do Częstochowy ( tylko ty sprzątasz i myjesz :D) Myślę że skoro ja mógłbym pokazać co i jak a nawet sprzętu użyczyć to w Warszawie ( ty z Warszawy?) na pewno ktoś się znajdzie.
 2. Moje obserwacje ( sonda + iSpindle) Pokazują ze 3-5 stopni, te 5 stopni to się mocno zdziwiłem. Dodam że używam lodówki a pomiar był w fermentującym piwie oraz butelka z wodą w lodówce.
 3. Mógłbyś podać linka do tego cuda?
 4. Resztki z tego sezonu : 2,8 słód pszeniczny 1,4 Pilzneński 1,4 Monachisjki 0,25 Special B 0,25 Caramunich II 0,1 Pszeniczny czekoladowy - dodam przy wysładzaniu 20g Marynka na 60 min
 5. Witam, Dziś pierwsze spostrzeżenia na temat Imperial Yeast, G01, Stefon Info od producenta : This is the traditional German strain used to produce world-class Weizen beers where a big banana aroma is required. Balanced with mild clove, depending on your wort profile, this strain will produce amazing beers. Stefon will create a slightly higher level of acidity to give your beer a very crisp finish. Slightly underpitching will help increase the banana character. TEMP: 63-73F, 17-23C FLOCCULATION: LOW ATTENUATION: 73-77% Moje obserwacje : Drożdże produkują taką czapę na powierzchni że przy standardowym wiadrze i brzeczce 22l wyszły z wiadra. Pierwszy raz myślałem ze to ja przeoczyłem ale sytuacja się powtórzyła 2 krotnie. Fermentacja 17-18 w piwie, odfermentowanie 79%. Drożdże bardzo szybko sie wzięły za robotę ( od razu dawkowane z saszetki) lag około 4-6h, i po 5 dniach już było po robocie. W aromacie bardzo dużo banana takiego dojrzałego i goździki. Pszenica wyszła rewelacyjna, teraz SMaSH 100% pszenicy fermentacja kończy się a następnie będzie weizenbock, czyli za jakieś 2 miesiące będzie update.
 6. Dzis lub jutro będę miał troche gestwy po Imperial Yeast G01 Stefon. Częstochowa
 7. @kamilowski Postaram na weekendzie napisac całość i ci podesłac.
 8. Spróbuj Łomży 0.0 pszenicznej oraz Bawari 0.0 ostatnio duzo tego testuje bo żona tylko 0.0.
 9. Ustawienie czujników nie pomogło. Całą instalacja została przebudowana wiec dzis spróbuje znowu. Edit: Problem dalej nie rozwiązany. Aktualnie Ispindle jest ustawiony jako tempereatura lodówki i steruje ręcznie temperaturą. Dwa tipy: 1. Dodatkowo odkryłem że podczas zmiany w iSpindlu z ubidots na HTTP strona nie odświerzala się poprawnie przez co nie pojawiły mi się opcje dla HTTP. 2. Dopiero po jakims czasie odkryłem że aby tworzyl sie ladny wykres trzeba przeczytac INFO! czyli poprostu nie ustawiłem automatycznego zapisywania logów.
 10. @Gwynbleidd Jasne dlatego ustawiłem iSpindla na 50s a mimo to jest bubel. Zreszta zobacz ze jeśli ustawiam odczyt z ispindla jako lodówka to wszystko chodzi cacy, tylko ten problem z temperaturą piwa.
 11. Udało mi się spiąć iSpindla z BrewpiLess ale moje pytanie brzmi czy też tak mieliście: Jak ustawie beer temp aby wykorzystać czujnik z iSpindla to pokazuje wartości z kosmosu i co chwile zmienia się odczyt czasem -8 czasem 60 a czasem 110. jesli natomiast ustawie temp lodówki aby odczytywalo z ispindla to jest wszystko ok. Wykres poniżej. po lewej na zielono beer temp z ispindla. po prawej ustawione na fridge temp i odczyt normalny. taksamo zawsze Aux pokazuje dobrze ( z ispindla) ktoś tez miał taki problem?
×
×
 • Create New...