Skocz do zawartości

aadamaa

Members
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O aadamaa

 • Urodziny 14.11.1986

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  ATOM
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  6
 • Miasto
  Wodzisław Śląski

Kontakt

 • Imię
  Adam

Ostatnie wizyty

150 wyświetleń profilu
 1. No to ostatnie pytanie, może trochę nietypowe - ale ponoć nie ma głupich pytań Więc, jedna łyżka stołowa to ile +/- ml gęstwy? Czy lepiej zaopatrzyć się w zdezynfekowany pojemnik wyposażony w skalę?
 2. Mija właśnie 14 dni fermentacji, zakończyła się już dobrych kilka dni temu, a zlewam tylko by pobrać gęstwę, a do piwa dodać najpierw chmiel na 48 h i potem earl grey na 12 h. Ale zgadzam się, że przy tych wyliczeniach większej różnicy nie zrobi gdy będę się trzymał dnia pobrania gęstwy czy kilka dni do tyłu gdy fermentacja ustała. Tak jeszcze przy temacie... o czymś jeszcze powinienem pamiętać przy zadawaniu świeżej gęstwy prosto z dna fermentora? Pozdrawiam
 3. Witam, piszę do Was z pytaniem o gęstwę. Przymierzam się do swojej 8 warki, ale pierwszy raz będę fermentował gęstwą, stąd mam kilka pytań laika w tym temacie. Plan jest taki, że podczas chłodzenia brzeczki nowej warki, piwo które skończyło fermentację na sucharach US-05, będę zlewał na cichą i chcę do schłodzonej brzeczki zadać właśnie tą świeżą gęstwę po burzliwej. Zdezynfekowaną łyżką mam zamiar pobrać gęstwę z dna fermentora i zadać do brzeczki. Moje pytanie jest następujące: czy taki plan jest dobry i ile łyżek ( ile ml) takiej świeżej gęstwy zadać do 24 l piwa o ekstrakcie 12 BLG. Pozdrawiam!
 4. aadamaa

  Pare pytań początkującego - rurka i glukoza

  Ja też doświadczenia dużego nie mam, bo ledwo 6 warek na koncie, ale do tej pory zawsze rurkę fermentacyjną zalewam wódką i myślę, że to dobry sposób. Oczywiście kapturka nie zakładam. Co do glukozy, to się nie wypowiadam, bo używam cukru. Pozdrawiam Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 5. Witam wszystkich, jesteśmy z kolegą po uwarzeniu pierwszej warki. Mam kilka pytań, które nasunęły się po naszym premierowym warzeniu. Za cenne uwagi będę wdzięczny. 1. Intensywność wrzenia - musi mocno bulkać? czy wystarczy delikatne wrzenie? Trzymaliśmy przez całe wrzenie na dwóch palnikach gazowych i bulkało tak dość obficie - ale przez to wydaje się nam zbyt dużo nam odparowało - brzeczki nastawnej mieliśmy 23,5 litra - do fermentora poszło 18,5 L. Czyli mamy duża stratę 5 litrów (większość odparowało, ale około 1,5 L zostało nam w garnku warzelnym z chmielinami. Jest to strata "w normie" czy jednak za duża? 2. W nawiązaniu do pytania wyżej. Kiedy najlepiej zrobić whirpool do uformowania chmielin w stożek? 3. Mierzenie temperatury podczas wygrzewania na koniec zacierania - mieliśmy do dyspozycji termometr analogowy i cyfrowy. Oczywiście podczas grzania by zrobić mash-out cały czas mieszaliśmy zacier - ale przy tym mieszaniu termometry praktycznie wariowały z odczytem temperatury - różne wartości, był moment ze nawet spadała wartość odczytu, potem szybko wzrastało? Jak sobie w tym najlepiej poradzić? Pozdrawiam!
 6. Witam wszystkich forumowiczów! Nazywam się Adam i razem z dobrym kolegą - Tomkiem, zaczęliśmy wspólną przygodę z warzeniem piwa w domu. Nazwa robocza naszego "browaru" - to Browar ATOM. Jesteśmy po warzeniu pierwszej warki - AIPA 13 BLG. W sobotę 03.12 było warzenie, trwa fermentacja burzliwa. Pozdrawiam serdecznie!
×