Skocz do zawartości

sihox

Members
 • Zawartość

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O sihox

 • Urodziny 25.10.1985

Kontakt

 • Imię
  Mariusz

Piwowarstwo

 • Miasto
  Łomża

Ostatnie wizyty

475 wyświetleń profilu
 1. sihox

  Słód brown

  Tak.
 2. sihox

  Projekt graficzny, szukam dobrego programu

  Inkscape, LibreOffice Draw, ewentualnie Gimp.
 3. Nie ma powodów do obaw. Szczególnie jeśli faktycznie do zakwaszania użyłeś kwasu mlekowego, a nie bakterii. Nie masz tam żyjątek tylko zwykły kwas organiczny.
 4. sihox

  Kiedy dodawac słód melanoidynowy

  Normalnie od początku.
 5. sihox

  American Brown Ale - ultra kwaśne :/

  Oczywiście konkretnej przyczyny infekcji nie da się ustalić ale ten krok był zdecydowanie niepotrzebny. Szczególnie jeśli użyłeś tego samego oplotu, którym wcześniej filtrowałeś brzeczkę.
 6. sihox

  Chmielenie w "ociekaczu"???

  Wrzuć luzem Po gotowaniu chmiel grzecznie "siądzie" na dno gara. A jeśli chmielisz na zimno to lepiej filtrować podczas przelewania do tanka rozlewczego.
 7. sihox

  Beer Yeast Research News May 2018

  Czytam ten artykuł i chyba czegoś nie rozumiem. Nie widzę, żeby pisali o jakimś nowym sposobie suszenia - ten emulgator E491 to raczej standard (nawet w suszonych piekarniczych jest wymieniony w składzie). Z ich testów wynika, że dostajemy porównywalny przebieg fermentacji czy to używając poprawnie uwodnionych drożdży, czy też sypiąc je do brzeczki o rozsądnie wysokiej temperaturze (20+C). Stąd zalecają używanie metody z sypaniem do cieplejszej 1/3 brzeczki i dolewanie reszty już w pełni schłodzonej. Jeśli coś pomieszałem to mnie poprawcie.
 8. sihox

  Czy warto robić jeszcze cichą?

  Od biedy można użyć tego opakowania jako probówki. Trzeba je tylko odpowiednio uzupełnić
 9. sihox

  Fermentis Safale US-05

  Zerknij na tą odpowiedź producenta: https://www.homebrewtalk.com/forum/threads/us-05-ideal-temperature-changed-on-official-datasheet.597407/#post-7823189 Generalnie wychodzi na to, że sam szczep się nie zmienił tylko czasem zdarzały się problemy w niższych temperaturach (diacetyl?) i z tego powodu sugerują wyższe.
 10. Właśnie o despreju myślałem
 11. Raczej nie - woda sama nie płynie pod górę, więc piwo powinno być bezpieczne. Wytrzyj wieko i ewentualnie przetrzyj alkoholem szczelinę pod wiekiem. Paczki z drożdżami są szczelne - wytrzyj i trzymaj w lodówce.
 12. sihox

  Arkusz do wyliczania ilości słodów

  Ta nowa porównywarka w ramach wyceny receptury rozbija elegancko na krotność różnych opakowań dostępnych w danym sklepie.
 13. Dziś wieczorem minie dopiero 2 doby od zadania drożdży. Skoro ruszyły to daj im pracować w spokoju.
 14. sihox

  Woda zmiękczanie/uzdatnianie/(mineralizowanie?)

  Przy GH na poziomie 320 kalkulatory wyliczają Ca podchodzące pod 90. Ale nie wiem ile w tym prawdy. Ja bym wodę przegotowywał tylko żeby zbić węglany (jasne, solidnie chmielone piwa), a ewentualnie zbyt niski poziom Ca po takim zabiegu można podbić solami. A coś jest nie tak z tymi piwami, które robisz że chcesz modyfikować wodę?
×