Jump to content

sihox

Members
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

sihox last won the day on November 23 2018

sihox had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  "W teorii" browar
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  18
 • Miasto
  Łomża

Kontakt

 • Imię
  Mariusz

Recent Profile Visitors

863 profile views
 1. No nie wiem.... W cenie 1kg twojego basenowego niewiadomoczego kupisz pewnie z 5kg czystego nadwęglanu sodu.
 2. Widać mają kiepską kontrolę jakości - też mam identyczny i wycina ok. Chociaż zostawia taką małą skazę - ale to się akurat przydaje przy odklejaniu. Odklejanie moim zdaniem najbardziej upierdliwe - trzeba sobie wyrobić system. Ja wbijam igłę pomiędzy naklejkę a tą foliowaną warstwę nośną. A dziurkuje do góry nogami i bez tej plastikowej podkładki (okienka). Widać wszystko elegancko można sobie podstawiać wydruk dokładnie.
 3. W Polsce do kupienia na papierze? Szczerze - nie wiem. Ja swoją kopię zamawiałem w bookdepository - ceny rozsądne i wysyłają za free na cały świat. Ale przecież książka to nie tylko receptury Zresztą coś do czytania na "bezludnej wyspie" to chyba konieczność
 4. Zdecydowanie "How to brew" - John Palmer. Czwarta edycja jest w miarę świeża i w zasadzie kompletna jeśli chodzi o piwowarstwo domowe.
 5. Coś się chyba popsuło z aktywnością (https://www.piwo.org/discover/). Nie pokazują się odpowiedzi do tematów. W zasadzie widać tylko reakcje. Mam kanał z najnowszymi wpisami z 3 ostatnich dni (https://www.piwo.org/discover/17/) i dziś cisza, a przecież ludzie piszą.
 6. Crisp na swojej stronie twierdzi inaczej. Za tym https://www.crispmalt.co/uploads/product-range.pdf dokumentem: Natomiast o jakości strony www cp (w tym linków) i tego co faktycznie sprzedają się nie wypowiadam, bo nigdy nie kupowałem od nich. Ale zainteresowany mógłby sprawdzić z ciekawości czy faktycznie tam są całe ziarna owsa czy też jednak płatki z łuską
 7. Oj Panowie Śmiejecie się ale jeśli cp faktycznie sprzedaje to co opisuje to wszystko jest ok. Wg producenta (crisp malting group) to są płatki z łuską już skleikowane (czyli błyskawiczne) i można je normalnie wrzucać prosto do zacieru. Źródła: https://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/inne_surowce_do_zasypu/platki_owsiane_blyskawiczne_halina_0,4_kg https://www.crispmalt.co/nonmalted-cereal
 8. Proszę: https://beerandbrewing.com/dictionary/ewOeMFnY4x/
 9. Napełnij bańkę po wodzie destylowanej gorącą wodą (nawet wrzątek powinna wytrzymać) i wstaw do tej lodówki razem z piwem.
 10. Starsan dzisiaj dotarł. Dzięki śliczne za pomysł i sprawną organizację
 11. W sumie to Oskaliber praktycznie zamknął temat, ale mam jeszcze pytanie. W jaki sposób jesteś w stanie wnioskować o nasyceniu piwa w zamkniętej butelce?
 12. Po nagazowaniu w temperaturze pokojowej (zwykle 1-2 tygodnie starcza) trzymasz w możliwie chłodnym otoczeniu aż do wypicia ostatniej butelki Niektórzy nie mają lodówek / piwnic / chłodnych balkonów i trzymają cały czas w temperaturze pokojowej - wówczas piwo po prostu szybciej się starzeje.
 13. Ciekawostka: sklep wprowadził do oferty drożdże Imperial Yeast. Patrząc na dostępne ilości to chyba testowy rzut ale miejmy nadzieję, że zostaną na stałe w ofercie. https://esencjesmaku.pl/pl/producer/IMPERIAL-YEAST/89
 14. Tak jak mówiłem - to zależy od składu wody. Dla jednej wystarczy kilka ml/20L żeby zbić pH w okolice 5.5, a na innej i 10ml będzie mało. Jak masz wodę z RO to możesz jej użyć do całej warki. Sypnij tylko chlorku wapnia lub gipsu żeby podbić wapń do tych 50ppm. Ale i bez tego pewnie też było by ok.
×
×
 • Create New...