Jump to content

Hanzo1

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Konrad

Piwowarstwo

 • Miasto
  Warszawa

Recent Profile Visitors

325 profile views
 1. Sprawa z tym party kegiem wygląda tak. Udało mi się zdjąć pokrywę po nieopróżnieniu beczki, ciężko to zrobić ale da się. Podważałem od góry po kolei zaczepy, po podważeniu pierwszego pomiędzy beczkę z pokrywkę wciskałem nóż stołowy żeby zaczep nie trzymał i tak po kolei. Później trzeba wyciągnąć pokrywę do góry. Nabój da się bez problemu wyjąć, jest mocowany na dwa zatrzaski które łatwo wyczepić. Problem jest za to z samym nabojem. Te które były dostępne luzem w BA są na długość takie same jak ten wmontowany w pokrywę, niestety mają mniejszą średnicę szyjki, o 0,4mm, niby niedużo ale czuć luz.
 2. Czy jest możliwa wymiana naboju to jeszcze nie wiem. Ale sprawdzę, nabój jaki jest dostępny luzem w BA jest taki jak w pokrywce. Z tego co się zorientowałem ciężko będzie zdjąć pokrywkę, zatrzaski wyglądają solidnie. Dodaje się surowiec do refermentacji, powinno si dać go 10% mniej niż do butelek (taką informację uzyskałem z BA). Nabój jest tylko do wypchnięcia zawartości z beczki.
 3. Ja bym dał więcej laktozy w sumie 500g, drożdże zmienił na Danstar Nottingham, i trochę więcej goryczki.
 4. A czy warto tak kombinować, tracić czas? Ryzykować, że jednak zapach przejdzie? Z własnego doświadczenia wiem, że takie "oszczędności" zwykle powodują większe straty niż zyski. Kup dwa nowe, fermentory i będziesz miał spokój.
 5. 20 min w 52°C to według mnie strata czasu, raczej da więcej strat niż zysków. W sumie zacieranie to 35 minut, za krótko na kilo pszenicy i płatków pszenicznych, zrób próbę jodową żeby mieć pewność, że się zatarło. Gotowanie skrócił bym do 60 minut.
 6. No to może coś dopowiem. Zasyp pozostał taki jak w pierwszym poście. Faktycznie po godzinie próba jodowa pokazała, że zacieranie jeszcze nie skończone, przedłużyłem zacieranie jeszcze o 30 minut. Dodałem przed przelaniem do filtrowania 50 g łuski ryżowej. Filtruje przez wężyk z oplotu, przy zasypie pszenicznego w okolicach 45% i więcej jest odczuwalna różnica na plus po dodaniu łuski. Chmielenie lekko zmienione, teraz fermentuje już od tygodnia, obecnie w 20°C.
 7. Czasami może tak być, że zapach jest nieciekawy. Jak robiłem porter i otworzyłem szafkę w której stał fermentor to nieźle zaleciało. Ostatecznie wyszło dobre. Białe IPA na początku ładnie pachniało, teraz już trochę gorzej.
 8. Jak dla mnie przy takim BLG 42 IBU to za mało. Pewnie wyjdzie bardzo słodkie i przydało by się tą słodycz skontrować. No i tak jak pisał MistrzSuspensu torebka US-05 nie da rady.
 9. Próbę jodową robię zawsze, ale dzięki za zwrócenie uwagi.
 10. Proszę o ocenę receptury i ewentualne poprawki. Słód pszeniczny 1,7 kg Słód pilzneński premium 1,6 kg Słód carapils 0,4 kg Płatki pszeniczne błyskawiczne 0,3 kg Centennial (8,5AA) 10g na 60' Centennial (8,5AA) 20g na 20' Casscade (6,8AA) 25g na 20' Citra (13,5AA) 30g na 0' Summit 50g na cichą 5 dni Suszona skórka słodkiej pomarańczy 20 g na 10' Kolendra Indyjska (gnieciona) 15 g na 10' Drożdże Safbrew BE-256 Zacieranie przez 60' w 66°C po godzinie spadnie do 64-63°C. Podgrzanie do 76°C i przelanie do filtracji. Chcę aby do fermentora powinno trafić jakieś 14L 15,5
 11. Mam Eterne jest jak najbardziej OK, nie ma problemu z butelkami z małym jak i dużym kołnierzem. Nie zdarzyło się jeszcze żeby ucięła szyjkę.
 12. Chciałem zapytać się o gęstwę bo do tej pory jej nie używałem. Przelałem dziś na cichą pseudo lagera na w34/70, z dna zebrałem gęstwę którą chce jutro dać do porteru bałtyckiego. Słoik wstawiłem do lodówki. Coś powinienem z nią zrobić? Przepłukać wodą?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.