Jump to content

paawel

Members
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by paawel

  1. Dzięki za odpowiedź. Już rozumiem. Pozdrawiam
  2. Witam. Chciałbym prosić o poradę. Podczas warzenia z ekstraktu niechmielonego w różnych przepisach jest na przykład: chmiel citra '0. Co to znaczy dokładnie? Czy mam wrzucić chmiel i wyłączyć grzanie pod garnkiem? Jak to wtedy wlewam do fermentatora to mam odfiltrować cząsteczki rozpuszczonego brykietu czy zostawić i przelać do fermentatora z resztkami chmielu? Jeżeli odfiltruję chmiel to jaki wpływ będzie miał ten chmiel na piwo jeżeli praktycznie zaraz po wrzucenia do garnka będzie odfiltrowany? Może to głupie pytania, ale prosiłbym o rozjaśnienie tego tematu. Pozrawiam Paweł
  3. Dobre. Dzięki szybką odpowiedź i za pomoc. Pozdrawiam
  4. Witam. Chciałbym się przywitać na forum. Także Dzień Dobry. Mam w fermentatorze swoją pierwszą warkę z brewkita Gozdawa. Raczej nie będę robić cichej fermentacji. Fermentator ma kranik. Jak to zlać do butelek żeby nie zlać do butelek osadu? Przez kranik, czy jakimś wężykiem po otworzeniu pookrywy fermentatora? Pozdrawiam.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.