Jump to content

rysmis

Members
 • Content Count

  262
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About rysmis

 • Birthday 04/21/1983

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Teddy Beer
 • Rok założenia
  2010
 • Liczba warek
  85
 • Miasto
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. rysmis

  rysmis

 2. Zdecydowanie zrób na s-04, leprze drożdże niż cydrowe.
 3. Będzie szansa 11 kwietnia na BGM2 w Zaklętych Rewirach przekazać komuś piwo na konkurs?
 4. FurioSan - Wheat Dry Stout, 70% Wheat, OG 12,5 Blg, FG 2,5 Blg Kolor czarny jak smoła;) Piana drobna, beżowa, obfita, Aromat delikatne estry, czekoladowy, po ogrzaniu czuć rozpuszczalnik, Smak, lekko kwaskowy, łagodnie palony, wytrawny finisz. Goryczka mała. Odczucie w ustach gładkie , kremowe, charakterystyczne dla pszenicy, trochę wodniste, wysycenie duże. Bardzo ciekawe i pijalne piwo, chodź w pijalność przeszkadza trochę za duże wysycenie.
 5. Kowalczyka - Weizen Bock 17,5 Blg, FG: 5 Blg, alk. 6,45, rozlane 2014-03-30! Kolor bursztynowy. Piana drobna, beżowa, zbita, niezbyt obfita, opadająca po minucie. Aromat lekko bananowo-gozdzikowy, słodki karmelowy, czerwone owoce, figi, lekki alkohol. trochę traci przez to że jak na pszenicę jest już stare. Smak, słodko-karmelowe, wyczuwalny alkohol ale bardzo fajny, szlachetny, rozgrzewający. Goryczka delikatna w tle. Wysycenie średnie, mogło by być większe. Ogólnie bardzo udane stylowe piwo, chodź tak jak napisałem wcześniej traci na tym że już ma trochę czasu.
 6. FurioSan - American Wheat kolor: herbaciano-bursztynowy, w górnej granicy stylu, opalizujący, OK piana drobna, szybko opadająca, po pszenicy można by się spodziewać czegoś okazalszego i trwalszego. aromat, delikatny słodko-karmelowy, brakuje cytrusów, wyczuwalny alkohol, smak koźlakowy, goryczka średnia, odrobinę męcząca, wysycenie duże, ogólnie piwo bez większych wad, w aromacie i smaku bardziej podobne do weizenboka niż do amerykańskiej pszenicy.
 7. Jak potrzebujesz to bez problemu mogę Ci odstąpić.
 8. Bąki - Grodziskie 9°blg Kolor jasny, słomkowy, klarowne. Piana bardzo niska i momentalnie znikająca. Aromat wędzony, delikatny, szynkowy, bardzo dobry. Smak wytrawny. Goryczka średnia. Piwo dobre, do poprawy piana. Fazzou - Makak Japanese IPA Sorachi Ace Single Hop 14 Blg, 6% alk. 31.05.2014 Kolor pomarańczowy, mętny (pewnie przez to że kilka godzin wcześniej przeżyło dość niekomfortowy transport Piana na początku bardzo obfita redukująca się do dość grubej warstwy która pozostaje do końca picia. Aromat dość dziwny (utlenienie?), jakby słodkich czerwonych owoców, tr
 9. Zostawiłem: Teddy Beer - Saison v0.1 x2 Teddy Beer - Saison kolendrowy x2 Teddy Beer - Dry Stout x2 Zabrałem; Kowalczyka - Weizen Bock FurioSan - Wheat Dry Stout, FurioSan - American Wheat, FurioSan - Bright IPA Fazzou - Makak Japanese IPA Sorachi Ace Single Hop Tadzik - American Barleywine
 10. Dobrze myślisz. to jest właśnie opcja mająca na celu chronić kompresor przed zbyt częstym włączaniem. Rozumiem że sterownika będziesz używał do kontroli temperatury fermentacji. Jeśli tak to najlepiej jest sondę włożyć do brzeczki, ale ja mam przyklejoną na zewnątrz plastikowego fermentatora i jest ok. Tylko że z zewnątrz jest przyklejona izolacja w postaci kawałka karimaty 5x5 cm. Myślę że jeden stopień histerezy na początek będzie ok.
 11. Wstawiłem: 3x Classic Belgian Witbier Zabrałem: Bąki - Grodziskie 9°blg Latający Chińczyk American Extra Roasted Stout
 12. Dobre sushi, najlepsze jakie jadłem w Krakowie, do tego mają "bring your own bottle" ale samemu tego nie testowałem. http://www.youmiko.pl/
 13. EIPA "GRUDNIOWY - BROWAR NIEPOŁOMICE" miałem na karce porządną recenzję ale lepsza połowa posprzątał i nie mogę znaleźć Z tego co pamiętam to piwo było przegazowane. Piana ładnie się redukowała i pozostawał mały kożuch. Barwa: ciemna, herbaciana, ok. Aromat: żywiczny typowy dla angielskich chmieli ale nie zbyt intensywny, wyraźnie owocowe estry, wyczuwalny alkohol (fuzle), przypuszczam że temperatura fermentacji była za wysoka. Goryczka ok.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.