Jump to content

zuoty

Members
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Grzegorz

Piwowarstwo

 • Miasto
  Warszawa

Recent Profile Visitors

149 profile views
 1. Dziewiątego dnia po pomiarze aerometrem zostawiłem mętną brzeczkę w tym wysokim naczyniu i jak trochę postała i osad opadł, to refraktometr pokazał 10 BLG, nie pisałem o tym wcześniej, bo stwierdziłem, że pewnie coś źle zrobiłem, ale rzeczywiście mogło być to spowodowane obecnością alkoholu.
 2. Dziękuję bardzo, w instrukcji była informacja, żeby w 7-9 dniu już mierzyć BLG i ewentualnie przelewać na cichą, stąd moje zaniepokojenie. Ile według Ciebie powinno postać?
 3. Cześć! Zabrałem się za warzenie mojej pierwszej warki, jest to NE IPA 16 BLG z Homebrewing. Zasyp: Słód Pale Ale Viking Malt 3,5 kg Słód Pszeniczny Viking Malt 1 kg Płatki owsiane i pszeniczne po 0,5 kg Zacieranie: 1. Zagotowanie płatków 2. 68 stopni przez 40 minut 3. 72 stopnie przez 10 minut (próba jodowa negatywna) 4. 76 stopni i do filtracji Podczas filtracji zużyłem dość dużo wody o temp. 78 stopni, trwało to dość długo, ponieważ nie miałem wystarczającej ilości ciepłej wody i grzałem ją w czajniku na bieżąco. Wysładzałem do ok. 3 BLG, wyszło mi sporo za dużo brzeczki, więc gotowałem to aż do uzyskania zakładanych ok. 20 litrów (ok. 2h zamiast planowanej 1h). Gar chłodziłem w wannie. Drożdże S-33 uwodniłem zgodnie z instrukcją i rozpocząłem fermentację, pomiar aerometrem wskazał równe 16 BLG. Fermentacja była prowadzona w temp. 17-19 stopni. Po 9 dniach piwo w fermentorze jest mętne od połowy jego wysokości w dół, pobrałem próbkę przez kranik w 7. i 9. dniu fermentacji i aerometr wskazał odpowiednio 8,5 i 8 BLG, natomiast refraktometrem ciężko stwierdzić, bo przez mętność roztworu pomiar jest niewyraźny. Moje pytania: 1. Czy tak wysokie BLG po fermentacji jest w porządku? Czy mogłem coś zrobić źle? 2. Przelać już na cichą, czy zostawić jeszcze na dofermentowanie? 3. Czy to normalne, że zawartość fermentora jest tak mętna? Z góry dziękuję za pomoc
×
×
 • Create New...