Jump to content

piotr7404

Members
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Warsztat piwa
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  4
 • Miasto
  Chorzów

Kontakt

 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

309 profile views
 1. chmieliłem na zimno IPĘ. Bittera nie. Filtrowałem jak zawsze przy pomocy wężyka.
 2. Butelki były myte i dezynfekowane bezpośrednio przed rozlewem. Filtracja taka, jak zawsze (przedtem nie było problemów). Być może to białka i drożdże.
 3. Bitter był ok. Ale już z dwa tygodnie go nie piłem. A IPĘ nie piłem. Od razu zobaczyłem, co się w środku porobiło to nawet nie próbowałem. Zapach jest ok ale ten osad i farfocle... Myślisz o tych farfoclach?
 4. Witajcie! Mam prośbę o podpowiedź: Uwarzyłem dwie warki. Jedną (ordinary bitter) butelkowałem19.03 a drugą ( polskie IPA) 4.04. Pierwsza częściowo skonsumowana. W pozostałych butelkach pierwszej i w całej drugiej zrobił się: 1. Ciemny i mętny osad na dnie, 2. Osad na ściance butelki (taki drobny, czarny, nie wiem, czy precyzyjnie to opisuję ale tak to wygląda), 3. Po otwarciu od razu piana i piwo ucieka, 4. Po przechyleniu widać pływające farfocle (dotyczy w zasadzie tylko drugiej warki). Według mnie przyczyną może być temperatura przechowania (ok. 23 stopnie) i / lub (tylko w drugiej w
 5. Szanowni. Myślę, że każdy z Was ma trochę racji. Dobrze jest starać się uwarzyć jak najlepsze piwo a z drugiej strony jest to hobby (chyba, że piwo staje do konkursu) więc ważne jest aby smakowało. Jak już pisałem wcześniej, użyję dwóch paczek suchych drożdży. Tak dla pewności.
 6. Dzięki za link. Tak często mieszać nie mam jak. Do pracy chodzić trzeba... Więc zostają suche drożdże. Zrobię, jak radzili Koledzy: użyję dwóch saszetek. Co do 12-stek, robiłem już Pale Ale. Wyszło nie najgorzej, wszyscy chwalili. Mam wrażenie, że im dłużej leży, tym lepsze. Ciekawe jak długo może takie piwo leżeć? AIPA mnie korci bo lubię takie piwo
 7. Czyli nie muszę mieć kolby i mieszadła magnetycznego? Jak często w takim razie muszę potrząsać słoikiem aby starter wyszedł prawidłowy?
 8. Jak mniemam to pytanie do Kolegi jkx6 ?
 9. Za dużo i na jedno i na drugie. Chociaż te 20C,gdybyś miał. Wysłane z mojego V9 przy użyciu Tapatalka Dokładnie. 20 stopni będzie ok.
 10. Czyli jeżeli robimy dekokcję to enzymy nie muszą przerobić skrobi? Trochę nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Próba jodowa nie jest konieczna, ale na początku przygody z zacieraniem się przydaje. Co do zacierania, żeby piwo było słodsze to polecam zacząć zacierać 66-67°C i po 10-15 minutach podnieść do 72°C. Faktycznie źle się wyraziłem. Chodziło mi bardziej o to, że kolega chciałby dodać część słodów na ostatnią przerwę. Przepraszam za nieścisłość.
 11. Eeee chyba nie. Jak da się zrobić starter za taniej niż 11 zł? Druga sprawa, nie obrażając założyciela tematu, jeżeli ma dylemat czy użyć drożdży gozdawy PAY7 czy US05, to nie sądzę, żeby miał kolbę, mieszadło magnetyczne itp. Zresztą temat był o czym innym. Nie wiem, za co miałbym się obrazić? Faktycznie nie posiadam ani kolby ani mieszadła magnetycznego. Gęstwy także jeszcze nie zbierałem gdyż nie warzyłem dotąd piwa często a drożdże (z tego, co czytałem) nie powinny długo leżeć. Stąd pytanie. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jeżeli jeszcze ktoś napisze - z góry wielkie dzięki!
 12. Tak myślałem żeby dać dwie. Zestaw na 17°.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.