Jump to content

MrShades

Members
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Michał

Piwowarstwo

 • Miasto
  Wrocław

Recent Profile Visitors

807 profile views
 1. Tak, np. taka: https://www.aliexpress.com/item/33015375114.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.7bcc1a68gcGLkm Dobierasz w zależności od rozmiaru tri clampa i średnicy wewnętrznej armatury.
 2. Tak. Wewnątrz gara wystaje Ci gwint z grzałki i na niego wchodzi nakrętka. Na zewnątrz między ścianą gara a obudową aluminiową masz o-ring i podkładkę miedzianą. Nie wiem jaki masz gwint w tej grzałce, ale sprawdź sobie, czy nasadka wejdzie Ci do środka obudowy aluminiowej, żeby skontrować przy skręcaniu. Zasadniczo rozwiązanie zaczerpnięte z theelectricbrewery.com
 3. Tak, z aluminium. Kupiłem tutaj, ogólnie dużo rzeczy tam nabyłem i mogę polecić. Problem z kołpakiem z tworzywa, który ktoś wcześniej podał jest taki, że grzałka jaką Ty masz nie posiada miejsca na zastosowanie uziemienia. W przypadku obudowy metalowej spokojnie można je sobie w obudowie "dorobić".
 4. Czytałem właśnie regulamin, ale dość enigmatycznie ujęto kwestię opłat. 5 Euro dotyczy kategorii, czy butelki?
 5. Wstępnie byłbym chętny na wysyłkę piwa w jednej kategorii z Wrocławia. Potwierdzę jeszcze w weekend.
 6. 100 ml US-05 zważone przed momentem ma ok. 100 g. Generalnie mój kolega sprawdzał to swego czasu dla każdego szczepu drożdży, których akurat używał i wychodziło mu, że 1 ml = 1 g.
 7. Chyba taniej niż Intertech24 obecnie nie ma.
 8. Mam zawór na wyjściu, ale tutaj jechała na całego No nic, pomyślałem o tym wszystkim głębiej po fakcie. Mam nadzieję, że lewatywa8 będzie miał sztukę na sprzedaż.
 9. @lewatywa8, dzięki serdeczne. @korzen16, w opcji nierdzewnej głowica pompy jest z nierdzewki, natomiast sam wirnik i gniazdo obudowy z tworzywa (polipropylen z domieszką z tego co pamiętam). Tak jak mówisz są przystosowane do medium o temperaturze 100°C, ale w gotującej się brzeczce dochodzi też do przemiany fazowej cieczy w gaz, który niestety jest większym nośnikiem energii. W ten sposób można osiągnąć warunki kawitacji.
 10. W skrócie: przepompowałem podczas kilku ostatnich warek gotującą się brzeczkę przez pompę, w związku z czym otulina magnesów nieco się odkształciła. Deformacja była na tyle duża, że wirnik zablokował się podczas ostatniego warzenia w gnieździe obudowy. Rozebrałem całość i postanowiłem trochę zeszlifować otulinę, żeby nie blokowała obrotu. Niestety nie jest na tyle gruba, żeby dało się wiele materiału zdjąć, więc przetarło się aż do magnesów. Podrzucam zdjęcie uszkodzonego wirnika, otulinę później trochę bardziej rozgrzebałem w ramach zastanawiania się, czy można to jakoś uratować - stąd taka dziura. Nie masz przypadkiem wirnika na zbyciu?
 11. Kupię pompę magnetyczną MP-15 na części LUB wirnik do tej pompy. Wygląda jak w załączniku.
 12. @Pi0tR, wykrojnik 32,5mm z tego sklepu będzie pod gwint 1" w grzałce.
 13. Z tego co kojarzę, to parametry w tej aukcji dot. pompy na 24V mimo tego, co pokazują zdjęcia (mogą być poglądowe). Na 12V jest mniejsza wysokość podnoszenia i nieco przepływ, jakieś 600-650l/h, jeśli mnie pamięć nie myli.
 14. Da radę spokojnie do recyrkulacji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.