Jump to content

MrShades

Members
 • Posts

  62
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Michał

Piwowarstwo

 • Miasto
  Wrocław

Recent Profile Visitors

1271 profile views

MrShades's Achievements

 1. Tak, np. taka: https://www.aliexpress.com/item/33015375114.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.7bcc1a68gcGLkm Dobierasz w zależności od rozmiaru tri clampa i średnicy wewnętrznej armatury.
 2. Tak. Wewnątrz gara wystaje Ci gwint z grzałki i na niego wchodzi nakrętka. Na zewnątrz między ścianą gara a obudową aluminiową masz o-ring i podkładkę miedzianą. Nie wiem jaki masz gwint w tej grzałce, ale sprawdź sobie, czy nasadka wejdzie Ci do środka obudowy aluminiowej, żeby skontrować przy skręcaniu. Zasadniczo rozwiązanie zaczerpnięte z theelectricbrewery.com
 3. Tak, z aluminium. Kupiłem tutaj, ogólnie dużo rzeczy tam nabyłem i mogę polecić. Problem z kołpakiem z tworzywa, który ktoś wcześniej podał jest taki, że grzałka jaką Ty masz nie posiada miejsca na zastosowanie uziemienia. W przypadku obudowy metalowej spokojnie można je sobie w obudowie "dorobić".
 4. Czytałem właśnie regulamin, ale dość enigmatycznie ujęto kwestię opłat. 5 Euro dotyczy kategorii, czy butelki?
 5. Wstępnie byłbym chętny na wysyłkę piwa w jednej kategorii z Wrocławia. Potwierdzę jeszcze w weekend.
 6. 100 ml US-05 zważone przed momentem ma ok. 100 g. Generalnie mój kolega sprawdzał to swego czasu dla każdego szczepu drożdży, których akurat używał i wychodziło mu, że 1 ml = 1 g.
 7. Chyba taniej niż Intertech24 obecnie nie ma.
 8. @Pi0tR, wykrojnik 32,5mm z tego sklepu będzie pod gwint 1" w grzałce.
 9. Z tego co kojarzę, to parametry w tej aukcji dot. pompy na 24V mimo tego, co pokazują zdjęcia (mogą być poglądowe). Na 12V jest mniejsza wysokość podnoszenia i nieco przepływ, jakieś 600-650l/h, jeśli mnie pamięć nie myli.
 10. Da radę spokojnie do recyrkulacji.
 11. Co służy Ci jako MLT: garnek, czy fermentor?
 12. Nie, jeśli gwint uszczelni się taśmą teflonową. Mam tak zakończone wszystkie przewody silikonowe w browarze: camlock z gwintem zewnętrznym i na to przewód silikonowy wraz z obejmą ślimakową i nic nie cieknie. Ponadto przewód silikonowy jest mniej podatny na uszkodzenie niż rurka z tworzywa sztucznego. Oczywiście króciec, który proponujesz jest jak najbardziej sensowny. Ja po prostu mam minimalną ilość elementów przy zachowaniu tej samej funkcji.
 13. Czy nie dałoby się wykorzystać kolanka z gwintem wewnętrznym z jednej strony (tej mocowanej do gara) i zewnętrznym z drugiej strony (tej mocowanej do płynowskazu)? Za płynowskaz można by wykorzystać przewód silikonowy naciągnięty na gwinty zewnętrzne kolanek i przytwierdzony obejmą ślimakową.
 14. Zaworem na wyjściu pompy. Wejścia lepiej nie dławić, żeby pompa miała zawsze ciecz na wejściu. Magnetyczne pompy bardzo dobrze sobie radzą z takim dławieniem na wyjściu. Przepływ możesz całkowicie zablokować i nic się jej złego nie stanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.