Jump to content

MrShades

Members
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Michał

Piwowarstwo

 • Miasto
  Wrocław

Recent Profile Visitors

567 profile views
 1. Mam zawór na wyjściu, ale tutaj jechała na całego No nic, pomyślałem o tym wszystkim głębiej po fakcie. Mam nadzieję, że lewatywa8 będzie miał sztukę na sprzedaż.
 2. @lewatywa8, dzięki serdeczne. @korzen16, w opcji nierdzewnej głowica pompy jest z nierdzewki, natomiast sam wirnik i gniazdo obudowy z tworzywa (polipropylen z domieszką z tego co pamiętam). Tak jak mówisz są przystosowane do medium o temperaturze 100°C, ale w gotującej się brzeczce dochodzi też do przemiany fazowej cieczy w gaz, który niestety jest większym nośnikiem energii. W ten sposób można osiągnąć warunki kawitacji.
 3. W skrócie: przepompowałem podczas kilku ostatnich warek gotującą się brzeczkę przez pompę, w związku z czym otulina magnesów nieco się odkształciła. Deformacja była na tyle duża, że wirnik zablokował się podczas ostatniego warzenia w gnieździe obudowy. Rozebrałem całość i postanowiłem trochę zeszlifować otulinę, żeby nie blokowała obrotu. Niestety nie jest na tyle gruba, żeby dało się wiele materiału zdjąć, więc przetarło się aż do magnesów. Podrzucam zdjęcie uszkodzonego wirnika, otulinę później trochę bardziej rozgrzebałem w ramach zastanawiania się, czy można to jakoś uratować - stąd taka dziura. Nie masz przypadkiem wirnika na zbyciu?
 4. Kupię pompę magnetyczną MP-15 na części LUB wirnik do tej pompy. Wygląda jak w załączniku.
 5. @Pi0tR, wykrojnik 32,5mm z tego sklepu będzie pod gwint 1" w grzałce.
 6. Z tego co kojarzę, to parametry w tej aukcji dot. pompy na 24V mimo tego, co pokazują zdjęcia (mogą być poglądowe). Na 12V jest mniejsza wysokość podnoszenia i nieco przepływ, jakieś 600-650l/h, jeśli mnie pamięć nie myli.
 7. Da radę spokojnie do recyrkulacji.
 8. MrShades

  HERMS kilka pytan

  Co służy Ci jako MLT: garnek, czy fermentor?
 9. Nie, jeśli gwint uszczelni się taśmą teflonową. Mam tak zakończone wszystkie przewody silikonowe w browarze: camlock z gwintem zewnętrznym i na to przewód silikonowy wraz z obejmą ślimakową i nic nie cieknie. Ponadto przewód silikonowy jest mniej podatny na uszkodzenie niż rurka z tworzywa sztucznego. Oczywiście króciec, który proponujesz jest jak najbardziej sensowny. Ja po prostu mam minimalną ilość elementów przy zachowaniu tej samej funkcji.
 10. Czy nie dałoby się wykorzystać kolanka z gwintem wewnętrznym z jednej strony (tej mocowanej do gara) i zewnętrznym z drugiej strony (tej mocowanej do płynowskazu)? Za płynowskaz można by wykorzystać przewód silikonowy naciągnięty na gwinty zewnętrzne kolanek i przytwierdzony obejmą ślimakową.
 11. Zaworem na wyjściu pompy. Wejścia lepiej nie dławić, żeby pompa miała zawsze ciecz na wejściu. Magnetyczne pompy bardzo dobrze sobie radzą z takim dławieniem na wyjściu. Przepływ możesz całkowicie zablokować i nic się jej złego nie stanie.
 12. Mam hop stopper i robiłem z nim hop standa recyrkulując pompą MP-15R. W garze ok. 24l brzeczki i ok. 180g chmielu i żadnego przytykania nie było. Przepływ nieco zredukowany, ale tylko dla mojego lepszego samopoczucia. Wydaje mi się, że obeszłoby się bez tego.
 13. The Jamil Show - kopalnia wiedzy od Jamila Zainasheffa i gości. Przejście po ok. 80 stylach BJCP wraz z recepturami i wieloma poradami. http://www.thebrewingnetwork.com/shows/the-jamil-show/
 14. Mam tę samą i polecam. Pamiętać o tym, że pompa ma być zalana zanim się ją włączy.
×
×
 • Create New...