Skocz do zawartości

koval_blazej

Members
 • Zawartość

  348
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana koval_blazej w dniu 14 Październik

Użytkownicy przyznają koval_blazej punkty reputacji!

2 obserwujących

O koval_blazej

 • Urodziny 19.12.1991

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Legiony Zagłady sp. z o.o.
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  30
 • Miasto
  Wrocław

Kontakt

 • Imię
  Błażej

Ostatnie wizyty

659 wyświetleń profilu
 1. W spokoju i drożdże. Osady po fermentacji pewnie zbiją się razem z gęstwą i nie będzie tego aż tyle.
 2. koval_blazej

  Ciekawe aukcje na allegro.

  Detalicznie sprzedają na allegro To ta sama firma. Też właśnie chciałem złożyć zamówienie a tu wymagają 615zł (500 netto). BTW, czy cena na allegro poszła w górę? Jak link się pojawił było chyba 59zł?
 3. koval_blazej

  Filtrator z oplotu-problem z gwintem

  te kraniki są w wersjach z standardowym gwintem 3/4 i z jakimś dziwnym. Obawiam się, że masz ten dziwny i musisz nabyć inny kranik
 4. koval_blazej

  Czeski Pils z ekstraktu słodowego nie chmielonego

  Uwodnione drożdże czekały 8h na zadanie do brzeczki? To miały sporo czasu żeby umrzeć z głodu, może faktycznie zadaj te górniaki.
 5. koval_blazej

  Czeski Pils z ekstraktu słodowego nie chmielonego

  Lepiej uwadniać w wyższej temp., nawet powyżej 30 stopni i potem chłodzić. Ale spokojnie, dolniaki wolniej startują, więc po prostu czekaj. Dałeś 2 saszetki?
 6. koval_blazej

  Sprawdzenie receptury ciemnego piwka

  Nic Co zatarło się w 62 na proste cukry już w 72 nie zlepi się już w niefermentowalne Przerwa w 72 jest tu na wszelki wypadek, żeby skonwertować resztki skrobi. Tych po 55 minutach będzie bardzo mało wiec w 72 wystarczyłoby 15 minut. Generalnie określenie na słodko i na wytrawnie odnosi się raczej do całego schematu zacierania a nie pojedyńczej przerwy. Na słodko mozesz zacierać np przez godzinę w 69stopniach albo 10minut w 62 i 50 w 72.
 7. koval_blazej

  BREWNESS.com - startup dla piwowarów domowych

  To po co ci kalkulatory jak już na oko wiesz? Ja tak nie umiem, to wrzuciłem w jeden (inny niż brewness) i wyszło z tego 22IBU. Jest wiele czynników które mogą dać większą goryczkę niż wyliczenia - pływające chmieliny, taniny ze słodu. Jeśli chłodzisz powoli, to mogłeś uzyskać znacznie więcej IBU z tych 70g na koniec gotowania. Pewnie jeszcze chmieliłeś na zimno? Przecież Brewness nie wymyśla koła na nowo, tylko używa jednej z 2 powszechnych metod (Rager albo Tinseth) tak jak wszystkie inne, więc nie znajdziesz kalkulatora, który dla tego samego chmielenia da ci nagle 80IBU
 8. koval_blazej

  Przemieszczanie fermentorów, czyli piwowar z dyskopatią.

  O, a ja bym poszedł w tą stronę, bo to zdecydowanie najciekawsze rozwiązanie No i od razu rozwiązana kwestia napowietrzania brzeczki
 9. koval_blazej

  Ciekawe aukcje na allegro.

  A ktoś jest w stanie powiedzieć, czy ten śrutownik jest warty te 40 zł? Różni się czymś od biowinu, bo połowę taniej.
 10. koval_blazej

  Dochmielanie na goryczkę.

  Chyba że tak, to tu nie czuje się kompetentny zaprzeczać Może to kwestia profilu wody? w końcu słód czy ekstrakt wprowadza rozmaite jony. Ekstrakt chyba nawet bardziej, bo w czymś musieli zacierać słód z którego go robili i po rozrobieniu nawet w destylowanej, dostaniemy profil wody jak u producenta.
 11. koval_blazej

  Czeski Pils z ekstraktu słodowego nie chmielonego

  Nie ma wielkiego sensu chmielenie na 30 minut. Aromatu z tego wiele nie zostanie a goryczkę efektywniej osiągniesz wrzucając na 60 min. Więc możesz tą dawkę usunąć, albo przesunąć na np 10minut, a pierwszą dawkę zwiększyć do zakładanego IBU, 36 jako środek stylu brzmi sensownie. Przy ekstrakcie nie ma chyba po co gotować aż 80 min. wystarczy 60, albo nawet i krócej (tylko wtedy nieco więcej chmielu potrzeba na goryczkę). Jeszcze pytanie, jak chłodzisz i w jakiej objętości planujesz gotować. Wolne chłodzenie może zwiększyć IBU z ostatnich dawek, a z kolei gotowanie w większym ekstrakcie zmniejsza wydajność chmielenia.
 12. koval_blazej

  Dochmielanie na goryczkę.

  Aby na pewno? Zdaje mi się, że wydajność chmielenia spada ze wzrostem ekstraktu.
 13. koval_blazej

  Nalewanie nagazowanego piwa z kega do butelek

  Nie mam takiego, ale myślę, że najlepszym sposobem byłoby dołożenie do niego korka gumowego jak kolega wyżej pisał. Wtedy w butelce wytwarza Ci się ciśnienie które zapobiega pienieniu piwa. W trakcie nalewanie lekko zgniatasz korek, żeby powoli upuszczać gaz. Tu możesz kupić korki. O ile pamiętam, do szklanych lepiej pasuje rozmiar 3 a do plastików 4. https://www.aliexpress.com/item/2-Pcs-Silicone-Rubber-Plug-Stopper-With-Hole-Airlock-Valve-Bubbler-Wine-Brew-Beer-Wine-Making/32817717771.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d4VzxGK
 14. Wszystkie Gnd są wspólne. Jak zasilanie podlaczysz do 5v, to tak, na 3v3 pojawi się napięcie, którym możesz zasilać czujniki.
 15. koval_blazej

  Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony

  Kukurydza to dms który odparuje Ci w trakcie gotowania. Piana to już gorszy znak bo pewnie coś zaczęło fermentować, ale wybijesz to w czasie gotowania. Więc jeśli poza tą kukurydzą nie ma nic nieprzyjemnego w zapachu i smaku, to myślę, że możesz gotować.
×