Jump to content

koval_blazej

Members
 • Content Count

  392
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

koval_blazej last won the day on November 21 2018

koval_blazej had the most liked content!

2 Followers

About koval_blazej

 • Birthday 12/19/1991

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Legiony Zagłady sp. z o.o.
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  30
 • Miasto
  Wrocław

Kontakt

 • Imię
  Błażej

Recent Profile Visitors

1189 profile views
 1. Atestu to chyba nie mają. Po dłuższym użytkowaniu z sondy schodzi cyna i wyłazi miedź. Żeby mierzyć temperaturę w fermentorze, wkładam je w takie coś zamontowane w pokrywce. https://aliexpress.com/item/32829933238.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32829933238&productSubject=Stainless-Steel-Thermowell-1-2-NPT-Threads-for-Temperature-Sensors-Thermowells-For-Temperature-Instruments-Thermometer&spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fo9Y2s6 Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
 2. Użyj kawałka wężyka. Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
 3. Ale izomeryzacja alfakwasów już będzie mniej skuteczna.
 4. Też wielokrotnie. Problem rozwiązuje termometr z alarmem ustawiony na 97 stopni. Jak zaczyna pipczeć to zdejmuję pokrywkę i pilnuję gara.
 5. Znakomite uważam Blg i brix są tożsame do 3 miejsc po przecinku o ile pamiętam. Gdybyś mierzył np sok owocowy, albo zwykły roztwór wody z cukrem, a nie brzeczkę to miałbyś ten sam wynik z refraktometru i z areometru. Różnica wynika z obecności w brzeczce innych cukrów, białek itd. Jest o tym tutaj https://www.brewersfriend.com/how-to-determine-your-refractometers-wort-correction-factor/
 6. Ale wiesz ze rafraktometry są kalibrowane na roztwór glukozy i na brzeczce zawsze trzeba dzielić wynik - współczynnik najlepiej wyznaczyć dla danego urządzenia ale zwykle coś koło 1.04
 7. Ja zauważyłem tylko przykry zapach jak dezynfekuję rękawiczki nitrylowe. Tak to raczej bez mocnego zapachu. Kwas fosforowy jak najbardziej tam jest, widac faktycznie masz coś w wodzie co reaguje.
 8. Ale jak juz mamy pasteryzować to w sumie każdy inny szczep można wziąć i w ten sposób przerwać fermentację. Najpierw jak zobaczyłem ten szczep to uznałem że super opcja, ale teraz myślę, ze w domowych warunkach zbyt duże jest ryzyko infekcji przy takich drożdżach. Gdyby jeszcze dawały jakieś przyjemne efekty, ale to co opisuje Daniel nie jest specjalnie zachęcające. Czekam aż ktoś się poświęci i sprawdzi ten konkretny szczep (spodziewałem się @DanielN, że to będziesz Ty ) Do tego żyto i zacieranie powyżej 72stopni. Robiłem 2 warki "2na100" raz na s04 a raz na whitbread ale. W obu podobne odfermentowanie około 57-58% co przy OG 7blg daje mniej niż 2.5% A jakieś negatywne efekty? Karmelkowość, utlenienie? Czytałem ostatnio o takiem pomyśle i uznałem że jak odparuje alkochol to pewnie straci się też sporo aromatów, ale pomysł ponownego nachmielenia wydaje się dobrym rozwiązaniem.
 9. Ale że dwa lata temu nie zawyżała?
 10. Dowód anegdotyczny, ale miałem piwo którego właśnie takie pół kega stało poza lodówką jakieś 2 miesiące i nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów.
 11. W temacie osadów: czyściłem kolbę zwiększoną dawką nadwęglanu i został na niej nalot. Coś to rozpuszcza, czy trzeba mechanicznie?
 12. Jeżeli przypiszesz funkcję do czujnikato 'wykrywa' go nawet jeśli całkiem go odepniesz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.