Skocz do zawartości

burymichu

Members
 • Zawartość

  97
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O burymichu

 • Urodziny 15.08.1975

Kontakt

 • Imię
  Mateusz

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  11
 • Miasto
  Warszawa

Ostatnie wizyty

466 wyświetleń profilu
 1. burymichu

  Garnek 36 l. TADAR z kranikiem

  UP! Rezerwacja odwołana. Garnek dostępny.
 2. burymichu

  Garnek 36 l. TADAR z kranikiem

  Zarezerwowany do 7 maja.
 3. burymichu

  Garnek 36 l. TADAR z kranikiem

  Tak.
 4. Sprzedam garnek TADAR 36 l. z kranem Skręcanym. Nieużywany. Cena sklepowa to 400 PLN. Do wzięcia za 330 PLN. Tylko odbiór osobisty w Warszawie. Nie wysyłam kurierem. Sprzedaję, bo w ze względów osobistych nie mam możliwości warzenia w najbliższym czasie,... Proszę o kontakt przez PM
 5. Sprzedam garnek TADAR 36 l. z kranem. Nieużywany. Cena sklepowa to 420 PLN. Do wzięcia za 350 PLN. Tylko odbiór osobisty w Warszawie. Nie wysyłam kurierem. Sprzedaję, bo w ze względów osobistych nie mam możliwości warzenia w najbliższym czasie,... Proszę o kontakt przez PM
 6. burymichu

  Piwny depozyt - Warszawa - Piwomaniak

  Depozyt w Piwomaniaku raczej już nie istnieje. Obecnie wymiany są w Piwnym Krafcie na Stalowej 15:
 7. burymichu

  Ogrzewane pudło fermentacyjne

  Ad. 1 - tak - wsuwam w osłonkę. Czujnik DS18B20 ma średnicę 6 mm. Osłona ma średnicę wewnętrzną 6,5 mm. Ad. 2 - jest taki sam. Porównywałem z termometrem analogowym i wyniki są identyczne. Ad. 3 - https://sklep.avt.pl/avt3025.html tutaj masz coś, co mogło by się nadać, ale dość drogie według mnie. Ja zrobiłem swój samemu i wyszło mi taniej, a mam dodatkowo łączność Wifi. Do tego jeszcze trzeba dokupić sam czujnik https://sklep.avt.pl/uklad-scalony-ds-18b20-czujnik-temp-w-wodoodpornej-obudowie-z-przewodem-slikonowym-2m.html i oczywiście przewód, gniazdko i wtyczkę do podłączenia pasa grzewczego i rzecz jasna sam pas. Ad. 4 : Tu mam zdjęcia z prób z kawałkiem pastiku:
 8. burymichu

  Ogrzewane pudło fermentacyjne

  Pewnie taki system działa nieźle, ale jakoś nie przemawia do mnie koncepcja blokowania sobie garnka 33 l. na czas fermantacji. No, chyba że masz dużą kolekcję garnków Pozdrawiam.
 9. burymichu

  Ogrzewane pudło fermentacyjne

  Dzięki i nawzajem P.S. tak sobie pomyślałem, że można taki czujnik umieścić w jeszcze jeden sposób - prostszy i tańszy niż ta osłona czujnika. Trzeba nawiercić otwór w pokrywce (takiej średnicy jak na rurkę fermentacyjną, włożyć w niego gumkę (taką jak od rurki). Wpuścić tam przewód z czujnikiem i zabezpieczyć jakąś taśmą izolacyjną. Powinno zadziałać.
 10. burymichu

  Ogrzewane pudło fermentacyjne

  Na to też są sposoby. Ja na przykład kupiłem za 17 PLN osłonę czujnika temperatury - taką: https://www.olx.pl/oferta/oslona-czujnika-temperatury-pochwa-czujnika-temperatury-CID628-IDdlvHP.html (ideanie pasuje do czujnika DS18B20, ale są też inne średnice), za 3 PLN uszczelkę silikonową 1" i za 3 PLN nakrętkę z nierdzewki. Nawierciłem fermentor wiertłem stożkowym na poziomie 10 l. i zasadniczo infekcje mnie nie martwią P.S. Na zdjęciu jest nakrętka mosiężna, ale już ją wymieniłem
 11. burymichu

  Ogrzewane pudło fermentacyjne

  Lepiej chyba owinąć fermentor przewodem grzewczym, niż montować go w klapie. Będziesz ogrzewał bezpośrednio piwo. Mam takie właśnie rozwiązanie i polecam. Wahania temperatury nie przekraczają +/- 0,5 stopnia. Tu masz odpowiedni wątek: Pozdrawiam.
 12. Czyli nie jestem sam U mnie to równoważne przyjemności I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
 13. Jeszcze jeden pomysł - jeżeli zasilasz z USB z komputera i ledwo widać, to spróbuj się przepiąć na zasilanie sieciowe z jakąś ładowarką, która daje np 2 A. Miałem z tym sporo problemów przy ciut bardziej rozbudowanych projektach - a to LCD ledwo widoczne, a to WiFi wariowało. Po przepięciu na ładowarkę wszystko hulało jak trzeba. Pamiętaj, że USB 1.1 i 2.0 dają 500 mA, a 3.X - 900 mA. Chyba, że masz USB 3 BC, lub PD. Wtedy odpowiednio 0,5 do 1,5 A, i 2,5 A do 5 A
 14. burymichu

  Rejestrator temperatury

  Tak jak napisał kolega Maciejeq - wywalasz fermentor do chłodu i kupujesz pas grzewczy do terrariów. U mnie fermentor zazwyczaj stoi na balkonie i wszystko pięknie działa. Wycenę rozwiązania, schemat i program opisałem w tym wątku poniżej. W opisie masz link do publicznego kanału na Thingspeak, na którym widać jak aktualnie fermentuje na końcówce burzliwej mój Saison (drożdże Gozdawa FSA, więc pudło jest w mieszkaniu) Gdybyś miał pytania - wal śmiało.
 15. burymichu

  Fartuch piwowara

  Farbę akrylową nanosi się raczej wałkiem malarskim
×