Jump to content

krys123

Members
 • Content Count

  172
 • Joined

 • Last visited

 1. każdy z nas kupując wiaderka zdawał sobie w pełni jakie one mogą być (a jeśli nie, no to teraz się dowiedział) - to nie jest typowe wiadro do fermentacji odpowiednie to pojemnik fermentacyjny - białe wiadro 33 l. czy 30 l. a teraz korzystać z nich, a jeśli nie jest szczelne to obowiązkowo krótką cichą w nich robić
 2. co to znaczy taka wydajność - ile litrów przy jakim blg - podziel się swoimi doświadczeniami
 3. napowietrzanie - przelanie z jednego pojemnika do pojemnika ( kilka razy da dobry efekt) tak napisałeś: Nachmieloną brzeczkę chłodzimy, sprawdzamy ekstrakt, ewentualnie korygujemy, przelewamy (przez sito ze ściereczka) do fermentora z kranikiem, itd... hej jeśli macie chmiel w szyszkach łatwiej jest przelać gorącą brzeczkę po chmieleniu do tego samego wiadra, w którym filtrowaliście zacier, czy to był oplot, rurka miedziana czy cokolwieczek - niż przez sito ze ściereczką ale tym się nie martwcie, jeszcze wiele z czasem będziecie poprawiać i zmieniać - normalka powodzenia w bo
 4. Potwierdzam wiaderka nie są szczelne tak jak formatory.
 5. Czytam i widzę , że masz german ale. Czy prześlesz mi gęstwę? Mogę zaoferować belgian strong ale w zamian.
 6. Witam. W tej chwili mamy 2012 jeśli się nie mylę, a coś piszesz o sezonie 2010/2011. Jak ten czas szybko leci .
 7. Jeśli tylko kładziesz na bok może pozostać fragment butelki nie mający kontaktu z gorącą brzeczką i wtedy może wyrosnąć jakieś świństwo. A z tą naszą dezynfekcją to różnie jest - nikt nie robi tego w laboratoryjny warunkach . Jeśli u Ciebie jest ok, to tak dalej postępuj, a ja dalej będę swoje pierdoły robił .
 8. Spróbuj nikt Ci nie zabroni, nalej do kilku butelek. Z jedną może pójść wszystko ok , ale z 5 nie koniecznie. Nie spróbuje się nie dowiesz . A może jakieś ja pierdoły piszę , a tak będziesz wiedział.
 9. Odwrócenie dnem do góry to dezynfekcja (o ile można tak to nazwać, temperatura spada, a na pewno nie ma 100 stopni) górnej części butelki i kapsla.
 10. Można po gotowaniu odwrócić butelkę dnem do góry, kapsel ma kontakt z gorącą brzeczką. Napiszę jak ja pasteryzuję brzeczkę, o ile można to nazwać pasteryzacją. Po zakończeniu gotowania - chmielenia brzeczkę przelewam do wiadra z oplotem, oddzielam chmiel od brzeczki przeznaczonej na fermentację. Nalewam do butelek po Kubusiu brzeczkę, zakręcam kapsel i odwracam butelkę dnem do góry. Kilka butelek brzeczki w ten sposób zawekowałem, wszystko było ok.
 11. Jaki masz pomysł na zasyp? A jakie drożdże?
 12. 4 zł za kg! Gdzie można dostać w takiej cenie?
 13. Szklanka na 33 litrów wody? To Twoja standardowa ilość na dezynfekcję?
 14. Do 40 o kurcze, z jakim piwem miałeś tą przygodę, jak piwo smakowało?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.