Skocz do zawartości

goldi_WRO

Members
 • Zawartość

  112
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O goldi_WRO

 • Urodziny 05.10.1986

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar M&M
 • Rok założenia
  2016
 • Miasto
  Wrocław

Kontakt

 • Imię
  Michał

Ostatnie wizyty

227 wyświetleń profilu
 1. Bananowo-jagodowy Milkshake VERMONT IPA

  Drożdze najpewniej Wyeast 1272 American Ale II
 2. Cześć, chciałbym spróbować zrobić milkshake bananowo-jagodowy zgodny z opisem Pana Jana Gadomskiego. Bazą będzie taki przepis: Zacieranie 62* - 20min i 72* - 50min Słód Pilzneński - 3kg Słód Pszeniczny - 0,6kg Słód Caramel Pils - 0,6kg Słód Abbey- 0,2kg Płatki pszeniczne - 0,2kg Płatki owsiane - 0,3kg Laktoza - 0,5 kg Chmiele: Gotowanie Citra 5 g 60 min Gotowanie Citra 25 g 20 min Gotowanie Mosaic 15 g 20 min Na zimno Citra 40 g 3 dni Na zimno Citra 30 g 5 dni Na zimno Mosaic 35 g 4 dni Na zimno Palisade 50 g 3 dni Na zimno Dr Rudi 50 g 3 dni Co daje razem: Chmiel Citra 100g Chmiel Mosaic 50g Chmiel Dr Rudi 50g Chmiel Palisade 50g Niestety ciężko mi znaleźć informacji o ilości bananów które należy dodać, czasem widzę przepisy z kilogramem na 20l, a czasem mniej. niestety jest to rzadko stosowany składnik. Mam zamiar pokroić je na małe kawałeczki, zapiec w piekarniku i dodać na cichą, chciałbym żeby smak i aromat były intensywne, ale żeby niezdominowany chmieli i słodu. Odwrotnie jest z jagodami, tu chwiałbym żeby ich smak był słabo wyczuwalny i żeby nie dawały kwaśnego smaku. Ma ktoś doświadczenie z dodawaniem tych owoców? Wszelkie sugestie ap ropo bazowego przepisu też będą mile widziane
 3. Patent na chmieliny - mój [dobry?] pomysł

  Czego można użyć przy przelewaniu do fermentora żeby maksymalnie odfiltrować chmieliny?
 4. stabilna temperatura fermentacji - rozwiązania sprzętowe

  Kurcze, nie wiem czym jest w środku wykończona ta lodówka, ale 27l wystarczy na większość warek, można by w tym bezpośrednio fermentować A czy tą pokrywke da się demontować?
 5. stabilna temperatura fermentacji - rozwiązania sprzętowe

  A jak z infekcjami w takim rozwiązaniu? Czy to urządzenie nie wtłacza powietrza z zewnątrz? To chyba było by mało efektywne Ale czy obieg powietrza choćby przez urządzenie nie powoduje infekcji?
 6. można poczekać, no chyba ze ktoś będzie wcześniej. Odbiór przy ulicy Bałkańskiej.
 7. Mam do sprzedania 3 skrzynki ( czasem zwane transporterami) z butelkami. Butelki tej samej wysokości, przeważnie bez etykiet i umyte. Cena 10zł za jedna skrzynkę z butelkami.
 8. Lodówka z maty termoizolacyjnej?

  Czyli rozumiem że zrobiłeś lodówkę z dwóch części w kształcie walca na tyle szeroką że mieszczą się tam wkłady do lodówek turystycznych oraz dodatkowo pasy grzewcze ze sterownikami stabilizują temperaturę tak? Jak długo wytrzymują pojemniki ? Ile ich się tam mieści?
 9. Lodówka z maty termoizolacyjnej?

  Możesz załączyć jakieś zdjęcia? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić po twoim opisie
 10. Lodówka z maty termoizolacyjnej?

  Daj znać jak to ci się sprawuje jeśli będzie dobre to też bym sobie zrobił.
 11. Szklany fermentor

  Czy używał ktoś kiedyś takiego naczynia jako fermentor? Na pewno jest łatwiej utrzymać czystość. https://www.malinowynos.pl/produkt/432/balon-w-koszu-34-l
×