Jump to content

goldi_WRO

Members
 • Content Count

  204
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

goldi_WRO last won the day on September 22 2020

goldi_WRO had the most liked content!

1 Follower

About goldi_WRO

 • Birthday 10/05/1986

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar M&M
 • Rok założenia
  2016
 • Miasto
  Wrocław

Kontakt

 • Imię
  Michał

Recent Profile Visitors

1664 profile views
 1. Fermentuje pierwsze piwo pod ciśnieniem w temperaturze pokojowej 20-22 stopnie przy ciśnieniu 1bar. Z tabelki wynika że powinienem to robić przy ciśnieniu ponad 2bary żeby mieć dobrze nagazowane piwo. Musze to zmienić na ostatnie dni. Wyszynk będę dopiero instalował, zbiorniki będą stały w podobnej temperaturze jak fermentacja 20-24 stopnie, do tego będzie schładziarka cornelius 110 (chyba) wszystko jak w rollbarze czyli jakiś metr przewodu pionowego i powiedzmy metr poziomego. Jeśli dobrze rozumiem wasze wypowiedzi to w moim przypadku powinienem fermentować w 2bar , w petainer
 2. Patent z wciśnięciem taśmy teflonowej w nakrętkę pomógł. Ciśnienie już nie ucieka. Dzięki
 3. @yarrro dałem teflon na gwinty, ale nie pomogło. Spróbuję dziś wtyknąć go tak jak ty w głąb nakrętki. Jakich nakrętek używacie? Metalowych czy plastikowych ?
 4. Na ten duży gwint nakładasz? Ten od całej nakrętki?
 5. Nie ogarniam sprawy z uciekającym ciśnieniem. Jakie macie na to patenty? Mam fermzilla all rounder, dokupiłem ta niby grubszą uszczelkę. Zostawiłem na noc 1bar, a rano już nic nie było. Nie miałem nic podpiętego do przyłączy. To moja pierwsza warka w tym fermentorze.
 6. goldi_WRO

  grainfather

  Hej kolego, mam identyczny problem, aktualnie podstawiam ściereczkę i jakoś bardzo mi to nie przeszkadza, ścierka zbiera całą wodę. Ważne żebym nie musiał ścierać wody z podłogi Udało ci się jakoś to naprawić ? Zastanawiam się nad oddaniem na gwarancji, ale to zastopuje mnie nie na jakiś czas. Może w wakacje się zdecyduje.
 7. Ja zlewam raz po zakończeniu burzliwej, albo wcale jeśli nie chmiele na zimno. Ten twój ma fajniejszy spust, mój jest zrobiony ze zwykłego kolanka 1/2" i ma gwint zaraz przy stożku. Ten twój fermentor jest szczelny? Można ważyć pod ciśnieniem?
 8. @Zdrawko wczoraj zamówiłem z tego sklepu tez klika części do cisnieniowej fermentacji, w ile ci przyszło zamówienie? bo ja cos ostatnio pecha mam
 9. Szukam kogoś kto przyspawa/zgrzeje mi dodatkowe zatrzaski trzymające pokrywę w fermentorze z nierdzewki. Próbowałem klejem, ale nie daje to wystarczającego efektu. Może zna ktoś jakiś zakład który wykona dropne prace? Chodzi o 6 zgrzewów.
 10. Widziałem te zbiorniczki na drożdże
 11. Tak. Bedzie w ofercie niedługo.
 12. Byłem dziś w twoimbrowarze, mają właśnie kilka sztuk, będą wystawione do sprzedaży w tym tygodniu. Niestety nie znam ceny.
 13. Nie wiem o co kaman.. Mam głowice flash a, nowego petkega, a nie mogę wsadzić tej głowicy na kega.
 14. aha, no własnie nie wiedziałem jak działa chłodziarka. Czyli dupa. To zostaje opcja przelewania z kega do małych petów, tyle ile aktualnie potrzeba i chłodzenie tego.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.