Jump to content

Kòpôcz

Members
 • Content Count

  277
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Rafał

Piwowarstwo

 • Miasto
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

1341 profile views
 1. Do oddania za jedną pełną butelkę ok. 40 butelek z krachlą po Grolschu. Czyste, zapakowane w kartony. Część z dystrybucji polskiej, część bodaj ze szwajcarskiej. Gdańsk.
 2. Medium wytwarzające ciśnienie nie powinno mieć znaczenia. Znaczenie może mieć, czy pracują w nad, czy podciśnieniu.
 3. To raczej chromowany/niklowany mosiądz.
 4. Òn bèł ùmarłè... Ja zapomniałem, oswoiłem się z tym, że tylko umiarkowanie mi wrze, czekam, aż mnie na remont kuchni weźmie i nową kuchenkę z palnikiem wok kupię.
 5. Uff... Technologicznie i jakościowo to byłby niezrozumiały regres.
 6. Zanim dostanę złotą łopatę... Standardowy przepis na porterówkę zawiera cukier. Próbował ktoś robić porterówkę nie na piwie, ale na porterowej brzeczce?
 7. Poszukuję sprawdzonego spawacza nierdzewki. Chciałbym, by wykonał: - wycięcie góry kega pod wywijkę 114,3 i wspawanie takowej; - wycięcie z tegoż kega gwintu/wlewu i wspawanie do kryzy pod poszerzony j/w wlew kega (o ile nie trafię takiej gotowej kryzy) Nie pali się, ale problemy z płynem do dezynfekcji spowodowały, że los trzeba w końcu wziąć we własne ręce...
 8. Ja się nie wypowiem - albo złapałem infekcję, albo za długo przetrzymałem na zimno zielonego earl Greya, albo to piekarskie dały posmak ziołowej nalewki. Za jakiś czas spróbuję raz jeszcze. A po co chcesz mieszać ten dożdże?
 9. Zostało już tylko 358mm. Sugeruję pisać na PW, bo coś mi powiadomienia szwankują, a zwierzem forumowym nie jetem.
 10. Żebym zakumał - jak już Ci się ułożyło złoże filtracyjne, to je po 5l roz... rozwaliłeś?
 11. Ten dźwięk otwieranego i spadającego na ziemię kapsla najczęściej nazywa się "opener" - może teraz łatwiej Ci znaleźć będzie.
 12. Korekta - 4 skrzynki Carlsberga 0,5 + trochę luźnych butelek Reszta j.w.
 13. Już chodzę, zrobiłem remanent. Na zbyciu: - 3 skrzynki zielone Carsberg z butelkami + trochę butelek luzem (wszystko zwrotne); - 3 skrzynki CocaCola z butelkami 0,33 longneck; - ok. 30 butelek po Grolschu (z krachlą)
 14. Odświeżę. Zaryzykowałem piekarnicze od Oetkera. Poszedłem na całość - całą warkę ok. 25l i 14blg. Start w otoczeniu 17stC, bomblowanie stanęło po dwóch dniach. Przy wzruszaniu fermentorem z dna na górę lecą skupiska drożdży. Za jakiś czas sprawdzę do ilu spadło, pewnie przeleję do drugiego fermentora. Uwarzone z "co się nawinie" - 4,5 monachijskiego, 1,5 pszenicznego, 300gr podpiwku kujawskiego od Gelwe, Iunga tylko na goryczkę. Dam znać po zabutelkowaniu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.