Jump to content

paajonk

Members
 • Posts

  93
 • Joined

 • Last visited

About paajonk

 • Birthday 05/23/1981

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Paajonkowy
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  12
 • Miasto
  Skierniewice

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

714 profile views

paajonk's Achievements

 1. Zgaduję, że syrop taki ma w składzie powyżej 50% cukru, są spławiki ze skalą powyżej 50Blg? Można by syrop rozcieńczyć wodą, zmierzyć powstały roztwór i przeliczyć według stosunku rozcieńczenia. Ale jak ma to być precyzyjnie to ja jestem za słaby na takie teorie
 2. Prawdopodobnie braknie Ci skali w refraktometrze, chyba, że to jakiś "słaby" syrop. Jak "fabryczny" na etykiecie powinna być tabelka z zawartością m.in. cukru.
 3. Blaszki na laserze zleciłem, reszta samodzielnie. Nie było łatwo. kupiłem rurę ze stali "316", podobno jest bardziej sprężysta niż "304", wyginać daje się bez większego problemu, ale nie jest sztywna tylko właśnie sprężysta. Te pionowe narazie końce bujają się przy każdym poruszeniu.
 4. Nie będę miał porównania jak podwojenie wpłynęło, wcześniej miałem chłodnice z 8mb rurki miedzianej fi8... Jak wypadną testy napiszę na pewno.
 5. Pierwsza modernizacja poczyniona. Chłodzenie kulało najbardziej... Rura karbowana DN12, 18mb w dwóch równoległych zwojach. Mam nadzieję, że testy przejdzie rewelacyjnie.
 6. Może to przyczyna? Czy inne smaki rozpoznajesz normalnie?
 7. Dlatego nie trzeba być "dobrym wujkiem" Wszyscy chwalą, klepią po plecach i chcieliby jeszcze, ale jak spytasz o butelkę to zdziwienie Przy okazji trochę w temacie wydajności w kotłach automatycznych: ta niższa wydajność wynika z konieczności grubszego śrutowania czy bardziej z braku mechanicznego mieszania?
 8. Zmierzyłem, 33l pojemności i na dnie jest 32cm. Wysokość z pokrywą 39,5cm. Czerwoną dynie sprawdzałeś?
 9. Sprawdzałeś fermentory o poj. 34,5l? Wydaje mi się, że są szersze od standardowych. Postaram się nie zapomnieć i zmierzyć po powrocie do domu.
 10. Przewertowałem, ale z dwoma termistorami nie znalazłem. Dam radę W sterowniki nie będę się bawił bo w tym będę tylko warzył/chmielił. Chyba, że przyjdzie mi kiedyś do głowy przerabiać na automat
 11. Od tego zacząłem jest do 100°C. Zaskoczyła mnie obecność dwóch termistorów, pewnie jeden jest od jakiegoś zabezpieczenia a drugi od mierzenia temperatury. Będę musiał doświadczalnie ustalić który czy oba trzeba oszukiwać.
 12. Czy ten warnik to może Klarstein Konfistar? Z takimi bebechami jak na drugim foto? Pytanie do ewentualnych posiadaczy takiego garnka: który termistor (może oba) trzeba oszukać rezystorem, żeby nie wyłączał grzania po osiągnięciu 100°C?
 13. Prawie nic? 0,2mm to 20% więcej na grubości i wadze boków. Czy cieńsze dno powinno zniwelować różnice w wadze? Nie wiem jak jest skonstruowane, ale powierzchnia dna w takim garnku to około 0,2m2 a powierzchnia ścianek około 0,79m2. Pewnie da się skonstruować jakieś równanie i to policzyć, ale raczej już tego nie umiem. Zacierałem i warzyłem na taborecie gazowym w najtańszym garnku 70l, jego dno było tak samo cienkie jak ścianki. Z mieszadłem ciągle włączonym nic mi się nie przypalało, "odbijał" się lekko innym kolorem kształt stelaża na którym stał garnek.
 14. Hej. Zrobiłeś? Ciekaw jestem bo myślałem o czymś podobnym i zastanawiam się jakie napotkam problemy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.