Jump to content

paajonk

Members
 • Content Count

  83
 • Joined

 • Last visited

About paajonk

 • Birthday 05/23/1981

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Paajonkowy
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  12
 • Miasto
  Skierniewice

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

342 profile views
 1. Zmierzyłem, 33l pojemności i na dnie jest 32cm. Wysokość z pokrywą 39,5cm. Czerwoną dynie sprawdzałeś?
 2. Sprawdzałeś fermentory o poj. 34,5l? Wydaje mi się, że są szersze od standardowych. Postaram się nie zapomnieć i zmierzyć po powrocie do domu.
 3. Przewertowałem, ale z dwoma termistorami nie znalazłem. Dam radę W sterowniki nie będę się bawił bo w tym będę tylko warzył/chmielił. Chyba, że przyjdzie mi kiedyś do głowy przerabiać na automat
 4. Od tego zacząłem jest do 100°C. Zaskoczyła mnie obecność dwóch termistorów, pewnie jeden jest od jakiegoś zabezpieczenia a drugi od mierzenia temperatury. Będę musiał doświadczalnie ustalić który czy oba trzeba oszukiwać.
 5. Czy ten warnik to może Klarstein Konfistar? Z takimi bebechami jak na drugim foto? Pytanie do ewentualnych posiadaczy takiego garnka: który termistor (może oba) trzeba oszukać rezystorem, żeby nie wyłączał grzania po osiągnięciu 100°C?
 6. Do jakiego "gara"? Mam mieszadło do garnka 70l (śr. 45cm) z nierdzewki z napędem "wycieraczkowym", którego raczej już nie będę używał... Trzeba by jeszcze jakieś zasilanie bo swoje muszę zostawić.
 7. Może to nie miejsce na to, ale nie znalazłem odpowiedniego tematu... Widzę tu fałszywe dna z różnym rozmieszczeniem szczelin. Czy w praktyce ma znaczenie ich układ? Szczególnie chodzi mi o ewentualne zapychanie szczelin przy zacieraniu z mieszadłem, jest jakiś "idealny" układ?
 8. Prawie nic? 0,2mm to 20% więcej na grubości i wadze boków. Czy cieńsze dno powinno zniwelować różnice w wadze? Nie wiem jak jest skonstruowane, ale powierzchnia dna w takim garnku to około 0,2m2 a powierzchnia ścianek około 0,79m2. Pewnie da się skonstruować jakieś równanie i to policzyć, ale raczej już tego nie umiem. Zacierałem i warzyłem na taborecie gazowym w najtańszym garnku 70l, jego dno było tak samo cienkie jak ścianki. Z mieszadłem ciągle włączonym nic mi się nie przypalało, "odbijał" się lekko innym kolorem kształt stelaża na którym stał garnek.
 9. Hej. Zrobiłeś? Ciekaw jestem bo myślałem o czymś podobnym i zastanawiam się jakie napotkam problemy.
 10. Filtrator rurkowy w skrzyni funkcjonuje bardzo dobrze, raczej musiałem tłumić przepływ żeby nie leciało za szybko. Mam dwa garnki do pasteryzacji, więc w jednym po zamontowaniu kranu i filtratora będę zacierał i wysładzał a w drugim chmielił.
 11. Odkopuję... Czy ktoś ma chłodnicę z podwójnym zwojem/spiralą? Jeśli tak to czy jako dwa oddzielne równoległe zwoje z góry na dół czy jeden podwojny z góry na dół i drugi zwój z dołu do góry? Która z opcji uzwojenia podwójnego powinna lepiej działać zakładając ciągłe mieszanie brzeczki lub nie? Mam długą rurkę karbowaną, której nie chce ciąć, stąd pomysł na podwójne uzwojenie.
 12. Można obejść się i bez dziurkacza do wycinania kółek. Są arkusze samoprzylepne A4 z gotowymi kołami, kwestia dobrania średnicy. Np. https://allegro.pl/oferta/etykieta-samoprzylepna-oragla-fi-25-biala-mat-a4-10498743142
 13. To jest dobry pomysł Nie myślałem o tym wcześniej. Na wyjeździe będzie mył ktoś inny to i worka nie trzeba Muszę poczytać jak zrobić kociołek półautomatyczny, nie interesowałem się do tej pory czymś bardziej skomplikowanym od mieszadła na silniku od wycieraczek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.