Skocz do zawartości

LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO

Members
 • Zawartość

  289
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Andrzej

Piwowarstwo

 • Miasto
  Kraśnik

Ostatnie wizyty

511 wyświetleń profilu
 1. LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO

  Co to za wada w piwie ??

  w takiej sytuacji dopisujesz browar do czarnej listy i przechodzisz do konkurencji. jest tyle teraz tego na rynku, a mimo to widzę ludzi kupujących z uporem maniaka piwa z browarów które słyną z produkcji gniotów. a potem zaskoczenie - no niby wszystkie piwa tej marki są przegazowne, ewentualnie wybuchają... i zdarzyło się to również u mnie! Kupując gnioty wspieracie kolesi którzy olewają jakość swoich produktów - kilka lat temu mogli tak robić, teraz już jest zbyt duża konkurencja żeby się zmuszać do kupna. Plus ludzie, szanujcie się, płacić dychę i wylewać butelkę do zlewu? Juz lepiej kupcie paczkę fajek, też zmarnowane pieniądze a chociaż napędzacie korporacje tytoniowe zamiast cwaniaków.
 2. LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO

  RIS 30 BLG

  no nie da się ukryć że będzie to będzie ulep przeokrutny.
 3. LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO

  Danstar Belle Saison

  z doświadczenia - będzie pijalne, ale mocno alkoholowe. belgi może i lubią wyższe temperatury, ale powinny zaczynać znacznie niżej. robiłem raz w takich temperaturach i już tego nie powtórzę.
 4. LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO

  Słody wędzone ze słodowni Viking Malt w Strzegomiu

  no w sumie tak, jeśli chodzi o nazewnictwo to zdecydowanie jest smoked ale a nie grodziskie ;). niemniej koncept zostawiłem z oryginalnego stylu (wędzonka, blg, chmielenie). poczekam jeszcze, może coś się poprawi. dziwi mnie tylko całkowity zanik piany (a była i to piękna), odezwę się za kilka miesięcy
 5. LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO

  Słody wędzone ze słodowni Viking Malt w Strzegomiu

  zabutelkowałem półtora tygodnia temu grodziskie na słodzie wędzonym jabłonią (100% zasypu, chmielone oktawią, grzybki S33). kilka dni po zabutelkowaniu piwo było przepyszne, świetna pianka, wszystko banglało. otworzyłem jednak wczoraj i dramat. aromat na granicy wyczuwalności, i co ciekawe - 0 piany (?). zastanawiam się co mogło być tego przyczyną obu zjawisk: - klarowanie żelatyną - wysoka temperatura w piwniczce gdzie piwo leżakuje (20 stopni) - słaba jakość wędzenia słodu Infekcji nie stwierdzono. Chciałbym wierzyć że piwo Grodziskie 'tak ma', że trzeba je pić na świeżo - ale piłem kilkumiesięczne grodzichy z mocno zarysowaną, pięknie ułożoną szynką w tle. A u mnie jest paździerz.
 6. LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO

  Czy taka apa będzie sensowna?

  wygląda dobrze, piłbym takie piwerko mocno. z Ahtanum jest tylko loteria - czasem wyjdzie cytrusik, czasem skarpetka, a czasem nic nie wyjdzie.
 7. LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO

  Lambic - pytanie u natlenienie

  mnie bardzo interesuje, ale treść jest niedostępna
 8. LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO

  Co mogę zrobić z tych składników?

  ja mam taki argument że amerykańskie chmiele pasują do niemieckich hafe-piwek podobnie jak masło orzechowe do pikli. pewnie znajdą się jacyś koneserzy takich połączeń, ale nie przypominam sobie żadnego takiego komercyjnego wypustu który byłby smaczny. polecam zrobić klasycznego hafeweizena - z efektów pracy WB06 będziesz zadowolony, szczególne jeśli to dopiero druga warka. naprawdę fajne grzybki, dają mocno orzeźwiające, klasyczne pszeniczne piwka. ewentualnie poczytaj o american wheat - zasyp z pszenicy, amerykańskie chmiele i neutralne drożdże. to też z definicji wychodzi pyszne.
 9. LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO

  ma być miodowo cytrusowo fajne

  szczerze powiedziawszy to wybrałbym to drugie rozwiązanie. nagimnastykujesz się biedaku a piwko i tak nie dorówna radlerom czy innym glukozowo-fruktozowym wypustom. piszę to śmiertelnie poważnie, kup kobiecie kilka butelek takich wynalazków i machnij se jakiegoś bitterka czy co tam lubisz
 10. LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO

  ma być miodowo cytrusowo fajne

  spróbuj z tym
 11. LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO

  American Witbier

  na szybko policzyłem goryczkę, wychodzi pod 60 IBU. przy takim ekstrakcie może Cię rozboleć brzuch, ja bym to obciął. chyba ze lubisz gorzkie witki to okej. plus jest jakiś cel dzielenia chmielenia na dwa etapy?
 12. LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO

  Na co marnujemy najwięcej czasu przy warzeniu. Optymalizacja czasu

  więc tak, mój plan warzenia wygląda następująco. z adnotacją że większość warek robię po 15l - w przypadku większych objetości można do całego procesu dołożyć ~30 minut: - 20 minut - podgrzanie wody do odpowiedniej temperatury. jeśli warzę po pracy, to dzień wcześniej przygotowuję sobie wodę, odważam słody itd. - 60 minut - zacieranie. w tym czasie podgrzewa się woda do wysładzania, porcjuję chmiel, dezynfekuję sprzęt, palę papierosy - 20 minut filtracja + wysładzanie. słód zacieram od razu w fermentorze ze sraczwężykiem, co oszczędza mi czas na przekładanie zacieru, robienie mashoutu i czekanie 15 minut na ułożenie się złoża. plus, po filtracji wlewam odzyskaną brzeczkę do garnka i od razu podgrzewam, dopiero wtedy zaczynam wysładzanie. no i sam proces przebiega natychmiastowo, przez godzinę złoże naprawdę pięknie się układa. grodziskie 100% pszenicznego poszło w kilka minut. - 15 minut zagotowanie warki - 60 minut gotowanie z chmielem - 30 minut na chłodzenie / napowietrzanie / pomiar BLG / zapiski w notatkach. wodą z chłodzenia zmywam też fermentor z mokrym słodem. zanim się wszystko schłodzi zdążę też wypłukać fermentor, poodkładać narzędzia itd wychodzi około 200 minut, czyli 3h z hakiem, niech będzie 3,5h. polecam wysładzanie w filtratorze - oszczędza kupę czasu. w stanach dużo osób tak robi (zaciera w lodówkach z rurkami), u nas jakoś wszyscy się pieprzą z garnkiem i przekładaniem zacieru, myciem gara.
 13. LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO

  Stworze odcinek z komentarzy widzów. Co mówi beergeek na wczasach???

  na jepiwce to by przecież kolesia zabili śmiechem że coś takiego publikuje
 14. LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO

  Stworze odcinek z komentarzy widzów. Co mówi beergeek na wczasach???

  administracja chyba przysnęła że taki spam przechodzi
 15. LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO

  Co mogę zrobić z tych składników?

  ostatnie co bym powiedział o danstarach to to, że lubią wysokie temperatury
×