Jump to content

Zbyszek T

Members
 • Content Count

  253
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Zbyszek T last won the day on December 12 2019

Zbyszek T had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  ZBIG
 • Rok założenia
  2009
 • Miasto
  Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, Potrzebuję mieszadło z silnikiem i zasilaczem. Pokrywę zrobię sobie sam, ale napędu nie mam czasu ogarniać... Gdyby ktoś, coś miał, lub podjął się wykonania pod zamówienie, to proszę o info!
 2. Cześć! Przepraszam, że w tym wątku - ale jakby ktoś miał na zbyciu ze 100 butelek 0,5 l do piwa, to jestem chętny! (Wrocław/okolice) Płacę twardą polską walutą, albo nawet w naturze! 🙂
 3. Kupię mieszadło do garnka. Najlepiej kompletne, silnik od wycieraczek, śmigło, zasilacz. Ewentualnie mam swoje śmigło, aby tylko pasowało.
 4. Jak to mówią, Kozak w necie... Koledzy, ja się tylko dzielę swoimi doświadczeniami, może ktoś skorzysta.
 5. No właśnie, załóżmy 26 Blg. Jakie drożdże (bayanusy?) jaka temperatua?
 6. Cześć Bogi, co to za wynalazki :-) Na drożdżach burgundzkich? Coś takiego mocnego za mną też chodzi, ponad 20 BLG, w beczce by mogło poleżeć. Masz coś sprawdzonego?
 7. No to trenuj, powodzenia :-) Dobrze też jest dołożyć jasnego karmelowego, ja akurat nie miałem.
 8. Cześć, Jak dla mnie takie piwko czuć miodem. Nie mocno, nie jak sklepowe miodowe, nie jest też tak słodkie. Ale wszystkim smakuje :-) Ogólnie udane miodowe to płatki owsiane w zasypie, ksylitol, lekkie chmielenie łagodnym chmielem, drożdże górnej fermentacji S-04 lub US-05 i fermentacja w niskiej temperaturze 15-17°C. No i wiadomo miód :-)
 9. Ostatnio nawarzyłem warkę Miodowego - jasnego. Słód pilzneński 3 kg Płatki owsiane 0,5 kg Ksylitol 0,5 kg Miód 2 kg Chmielenie Saaz 3x33g Drożdże US-05 Wyszło koło 16 Blg, po fermentacji mętne było - co pewnie jest zasługą płatków owsianych. Na szczęście żelatyna pomogła. Wyszło równo 50 butelek, super piwko :-)
 10. Panowie, po co chcecie gotować te owoce? Gotowanie zabija witaminy i aromaty. Trzeba je dodać "na zimno", najlepiej tak jak do wina. Tj. sok (wyciskany na zimno) lub miazgę - najlepiej lekko zasiarkowane i odstane.
 11. Witam, Mam na oko 150-200 butelek 0,5 l do oddania. Spora część z nich ma już odmoczone etykiety. Są ogólnie do umycia. Oddaje, bo mi zalegają w piwnicy, muszę posprzątać, a nie mam czasu myć. Oddam w całości, kto pierwszy ten lepszy. Odbiór w Boleścinie k/Trzebnicy, ewentualnie Wrocław/Psie Pole.
 12. Witam, (może trochę za późno) Gdyby ktoś (z okolicy Wrocławia) się chciał podzielić sztobrami/sadzonkami chmielu, to byłbym bardzo zainteresowany. W zamian mogę się podzielić fajnymi sadzonkami winorośli.
 13. Warka #69 Bielawiak Pale Ale - Pale Ale - 5 kg - Monachijski - 0,5 kg - Challenger - 25 g @ 60 min - Challenger - 25 g @ 30 min - EKG - 25 g @ 5 min Wyszło około 25 L, 13 BLG, S-04 Warka #70 Bielawiak Pilzneński - Pilzneński - 5 kg - Monachijski - 0,5 kg - Abbey - 0,5 kg - Challenger - 25 g @ 60 min - Challenger - 25 g @ 30 min - EKG - 25 g @ 5 min Wyszło około 27 L, 13 BLG, S-04
 14. Co więcej możecie powiedzieć? Ktoś próbował? Lepsze niż WB-06?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.