Jump to content

ksiegarz5

Members
 • Content Count

  236
 • Joined

 • Last visited

About ksiegarz5

 • Birthday 07/03/1986

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Urle
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  9 + 3 (miód pitny, wino)
 • Miasto
  Urle

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

844 profile views
 1. Jancewicz -> Dziękuję za odpowiedź. Też fermentowałeś na kveikach? Jeszcze raz muszę sprawdzić twoje zapiski. Może czegoś ciekawego się dowiem. ^^ Cóż. U mnie będzie raczej mała wareczka. Wareczunia. Zamierzam odlać część brzeczki i zaszczepić je w/w grzybami. Raczej nie będę chmielił na cichą, bo z chęcią się przekonam jaki będzie efekt ich pracy ... Co do wysokiej temperatury, to mam nadzieję, że postawienie damki z przyszłym piwem w kuchni, pod kaloryferem, z załączonym ogrzewaniem podłogowym da radę. Jeśli nie ... Trudno. Ewentualnie zaopatrzę się jeszcze w karimatę.
 2. dirk gently -> Możesz coś więcej powiedzieć o swoich próbach z kveikami? Mówisz o drożdżach z FM czy jakichś innych? Jak fermentowałeś? Zamierzam z nowym sezonem zainteresować się kveikami, jakaś mała warka, więc z chęcią się czegoś dowiem od kogoś kto ich używał. ^^
 3. Warka po za kolejnością 6 - Miód pitny trójniak 08.04.19 - Miód pszczeli wielokwiatowy nektarowy 1,4kg x3 Drożdże Coobra Miód pitny 10g x3 + pożywka dla drożdży winnych. 9 litrów miodu pitnego trójniaka. 08.04.18 27* Blg 07.05.19 6,5* Blg (pierwsze zlanie znad osadu, cicha, rozlanie na trzy części: dama 3l, dama 3l + 1l soku z różowych grejpfrutów, dama 3l + 1l koncentratu soku z różowych grejpfrutów; do każdego sypnąłem dodatkowo po kilka gram pożywki Activit) 06.06.19 5,5* Blg ma wersja czysta, 6* Blg z sokiem, a z koncentratem 17* (?!) Blg ( II zlanie znad osadów) Pierwszy miód pitny bez kwasku cytrynowego i, co dziwne, BARDZO szybko się klaruje. Już w tej chwili, dwa miesiące po rozpoczęciu fermentacji, jest tak czysty jakbym dodał coś do klarowania! Ten z koncentratem też już jest bliski, ale z sokiem ... Prawdopodobnie będę musiał użyć chemii.
 4. Odpowiadam sam sobie, ale ... 😜 Oddali mi kasę. Nie całą, ale prawie. Sprawa jest więc załatwiona. Zastanawiam się tylko co teraz zrobić. Chciałem kupić pas by móc dogrzewać piwa. Głównie belgijskie, ale jeżeli zaszła by taka potrzeba i dla "dolniaków" garaż byłby ciut za zimny, to i im podniósłbym odrobinę temperaturę. Ryzykować i kupować u kogoś innego pas czy może odpuścić?
 5. 330ml -> Czekam na odpowiedź od "majfrenda" i jak mnie usatysfakcjonuje albo jej nie będzie, tak zrobię. Sprzedawcą twierdzi, że pas jest w porządku i można z niego korzystać. Wszczynam spór.
 6. Fradio -> Raczej 220V, ale takiego oznaczenia jak na aukcji, tak jak widać po zdjęciach, nie ma ...
 7. Fradio -> Dziękuję za odpowiedź. Ja to rozumiem i tak zrobię, ale czy on, broniąc się, nie będzie używał jako argumentu wypomnianego termostatu? Wtedy będzie jego na wierzchu, bo to moja wina, gdyż go nie posłuchałem ... Ewentualnie, że nie doczytałem tego na aukcji.
 8. JsKefir -> Dziękuję za odpowiedź. Oraz rady odnośnie sporu. Mniej więcej wiem JAK się to robi, ale tak jak pisałem, nigdy nie miałem "przyjemności" by go wszczynać. Co do nie wspominania o termostacie to obawiam się, że sprzedawca może się przy nim upierać. Właśnie dostałem maila od niego i znowu o nim wspomina. Wprawdzie proponuje refundację w wysokości 1$, ale jeżeli go przyjmę, to będzie dupa zbita. 😜
 9. Cóż, filmik mam ... Pytanie czy go uznają. 😜 O.k. Zapamiętam.
 10. 330ml -> Dziękuję za odpowiedź. Hm, a od kogo kupowałeś? Do tej pory nie miałem problemów z sprzedawcami z Ali. Raz w prawdzie mi się zasilacz połamał w czasie transportu, ale obeszło się bez wszczynania sporu. Sprzedawca zaoferował zwrot kilku "groszy" za niego albo wysłanie nowego. Zgodziłem się na to drugie i NIC więcej nie musiałem robić. Myślicie, że z takimi zdjęciami mam szanse na zwrot albo wysyłkę innego, sprawnego urządzenia?
 11. KrzysiekM -> Cóż, tego nie wiem, ale zdam się na mądrzejszych od siebie. Owszem, zakładałem, że może być ciężko regulować temperaturę, ale skoro Piwna Planeta warzy w Hiszpanii i UDAJE mu się zrobić ale czy belgi przy takiej pogodzie, a jeszcze dodatkowo używa pasa, to i ja bym sobie z tym jakoś poradził ... Nawet jeżeli miałbym po prostu wyłączać pas co jakiś czas i go ponownie wpinać do prądu. 😜 I chyba tak zrobię, choć jeszcze napisze w tej sprawie do sprzedawcy. Gawron -> Dziękuję za odpowiedź. Cóż, ludzie piszą, że są podobno pasy/przewody które mają "funkcję" samoregulacji się temperatury, ale nie zakładałbym, że coś takiego jest w tym tanim "chinolu". 😜 Wydaje mi się, że skoro Polskie sklepy mają w swojej ofercie takie pasy, już z wtyczkami zamontowanymi na stałe, i NIE informują o potrzebie jakiegoś dodatkowego urządzenia, to i w tym z Ali też powinno być tak samo, prawda? Gdyby CAŁY pas robił się czarny, to założyłbym, że tak ma być i RZECZYWIŚCIE jest potrzebny jakiś regulator czy termostat, a tu tylko w tym jednym miejscu się tak stało. :/ Teraz to nawet "środek" widać, bo się dziura zrobiła. 😜 Co ciekawe, ja nawet nie korzystałem z niego dłużej niż minutę, a już musiałem go wyciągać z kontaktu bo coś się z nim działo. Muszę jeszcze raz do sprzedawcy napisać i zobaczę co powie. Potem ... spór, nawet o te 20 zł.
 12. KrzysiekM -> Dziękuję za odpowiedź. Nad czarnym (lepsze wykonanie chyba oraz inny sposób zapięcia) z Ali zastanawiałem się, ale doliczając koszt dostawy zakup przestawał się, wg., mnie, opłacać opłacać. Piwna Planeta miał taki sam, ale z wtyczką i też coś takiego chciałem zrobić.
 13. Witam Potrzebuję porady odnośnie mojego nowego zakupu. Na aliexpress.com jakiś czas temu nabyłem pas grzewczy za nieco ponad 17 zł. Wersja bez wtyczki, najtańsza oferta i darmowa przesyłka ... Kontakt w miarę o.k., szybka wysyłka i w zasadzie wszystko było by o.k., gdyby nie fakt, że po podpięciu do prądu pas, co oczywiste, grzeje, ale też i ... zaczyna się topić, chyba. Zgłosiłem sprawę sprzedawcy. Poprosił o film, a ja dodatkowo załączyłem fotki. Odpisał mi, że produkt nie posiada termostatu i MUSI być z takowym używany. Niby fajnie, ale ŻADEN pas, czy to sprzedawany w "Polskim" internecie czy to w zagranicznym, nie wspomina o tym słowem. Jedyne info jakie jest, to to, że temperaturę reguluję się po przez OPUSZCZANIE albo PODNOSZENIE go na fermentorze. Każda oferta zawiera pas z kawałkiem przewodu, wtyczką i zapięciem. NIC więcej. Skąd mu się wziął termostat? Nie mam bladego pojęcia. Wg, mnie, pas jest uszkodzony. Przewód, czy co to tam jest zatopione w tej gumie, zostało przerwane i dlatego się topi oraz dymi w tym miejscu. 20 zł plus "dycha" którą wydałem na 1,5m przewodu z wtyczką i włącznikiem to nie jest majątek, ale ... Czy to co on pisze ma sens? Macie jakieś pomysły co z tym fantem zrobić? Jest sens wszczynać spór czy może odpuścić? Chciałem dołożyć do tego pasa potencjometr albo regulator napięcia oraz bezpiecznik by mieć wpływ na zużycie prądu ale w tym wypadku nie wiem czy chce mi się z tym jeszcze bawić. Pas kupiłem tutaj: https://www.aliexpress.com/item/1PC-Red-80W-220V-Brew-Heating-Belt-Pad-Beer-Wine-Fermentation-Pail-Heater-Belts-100x1-5cm/32852686791.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7ace4c4d5EIOxe WP_20190319_18_22_04_Pro[1].mp4
 14. Nie robię aż tyle tego piwa by robić warkę specjalnie pod pb, aczkolwiek ... kusi mnie by zainwestować w mieszadło magnetyczne. Albo własnej roboty albo kupione na Ali.
×
×
 • Create New...