Jump to content

piotrekpietrek

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  4 Piwka
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  15
 • Miasto
  Sosnowiec

Kontakt

 • Imię
  Piotrek

Recent Profile Visitors

334 profile views
 1. Butelki brązowe, 0,5l czyste - płukane po spożyciu zawartości. Z etykietami. około 50-100szt Odbiór osobisty w Sosnowcu.
 2. cześć ma ktoś w Sosnowcu/okolicach do sprzedania,/pożyczenia łuskę do filtracji? Może wiecie gdzie mogę ją jeszcze jutro kupić? dzięki
 3. Na starcie 16 stopni, burzliwa 18-19, pod koniec stopniowo do 20-22C. Piany nie obserwowałem ale bym się nią już nie martwił bo od wczoraj opadła, został tylko delikatna pianka. nic nie wygra bo nie jest robione na konkurs ;-) to chyba jasne, ale dobrze że o tym napisałeś ;-)
 4. US-05 wiadro stoi w lodówce styropianowej, cały czas delikatnie rozszczelnione. Obecnie w temp. 20-22C. Drożdżowa piana/kożuch jest gęsta Cytat odnosił się linka który wkleił Dr2, więc nie było potrzeby przytaczać ponownie źródła. piwo przygotowuję z gotowego przepisu, zakupionego z zestawem składników w jednym ze sklepów internetowych. Piwo to wygrało jeden z KPD. Chcę przeprowadzić cichą ale bez przelewania piwa, ponieważ nie zbieram gęstwy. Plan zakłada dodanie owoców i chmielu na około 5 dni przed rozlewem i fermentowanie w temp 16-18C Pytanie dodatkowe jest czy ten kożuszek zebrać przed dodaniem chmielu, czy go zamieszać z piwem czy jak?
 5. wiadomo że chodziło o fermentację cichą (najłatwiej łapać za słówka, trudniej odpowiedzieć na pytanie). Jeśli już proponujesz przeczytanie jakiegoś opracowania to sam najpierw powinieneś to zrobić. Ponieważ jest tam napisane: "faza opadających krążków - zanika proces fermentacji, piana opada, drożdże opadają na dno, lub czasem w przypadku górnej fermentacji unoszą się na powierzchni w postaci zbitego kożuszka. Jest to moment w którym można już rozważać przelanie piwa na fermentację cichą." Jak nie wiesz co masz konkretnie odpowiedzieć to nie pisz, nie odpowiadaj. Zachowaj swoją pseudo uszczypliwość dla najbliższych 3maj sie
 6. cześć, fermentuje mi piwko 2 tygodnie, z 14 zeszło do 3 BLG. Burzliwa dobiegła końca, na powierzchni utrzymuje się gęsta piana drożdżowa około 1-2 cm. Chcę jutro dodać kolejną partę zamrożonych owoców ( zest, sok, trawa cytrynowa) i chmiel na fermentację zimną. Pytanie brzmi: zebrać pianę/gęstwę z powierzchni przed dodaniem chmielu i owoców czy czekać bo może zaraz piana opadnie?
 7. zakładam nowy temat ze zmienionym tytułem żeby się nie kojarzyło tak bardzo z wybuchającymi granatami ;-) .. ale do rzeczy, ciekawi mnie czy warzyliście piwo z pestkami granatu? Osobiście wydaje mi się że mógłby pasować do stylu gose lub do witbira. Napiszcie jeśli mieliście jakieś z tym owocem doświadczenia i czy znacie komercyjne przykłady piwa z nim.
 8. NIKT nie robił piwa z granatem, NIKT - nie wierzę :-) pewnie Wam się nie udało i się nie pucujecie ;-)
 9. Znacie przykłady piw z dodatkiem granatu w jakiejkolwiek formie? Może warzyliście cos z tym owocem?
 10. tak S-33. powodem może być to że drożdże zadałem bezpośrednio rozsypując na brzeczkę, bez uwodnienia. Zostawię jak mówisz tym bardziej, że coś tam w rurce się jeszcze dzieje, ale jak na razie bez wpływu na poziom BLG.
 11. fermentacja trwa 15 dni. Co mogło pójść nie tak, że zeszło tylko do 5 stopni? Nie grozi to granatami?
 12. Zatrzymał mi się fermentacja na 5 BLG, a według przepisu powinno na 2-3 stopniach. Tydzień temu podniosłem temp z 18 do 21C, zamieszałem wiadrem i nic, cały czas 5 stopni. Pytanko: czy mogę jeszcze dodać drożdży żeby dojadły resztę czy już butelkować?
 13. 0,8 kg zakwaszającego na 1.5 kg jęczmienia i 1.7kg pszenicy + płatki owsiane 0.4kg
 14. Masakra wysładzanie tego Gose. Jakieś 8h samego wysładzania. 26 litrów przefiltrowane a leciało jak "krew z nosa". Udało się jednak osiągnąć zamierzone efekty czyli 11blg a nawet 12 brzeczki przedniej. Dodałem trochę wody dla wyrównania. Wysładzanie robiłem stylem "mieszanym" raz mieszając młóto z wodą, kolejną porcję wody dolałem jak młóto było jeszcze zalane. Koniec końców udało się. Przy okazji przestrzegam/informuję tych, którzy jeszcze nie robili tego stylu żeby zarezerwowali sobie cały dzień i wieczór. Mi to zajęło 14h a chłodzenie za pomocą chłodnicy (25 min) .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.