Jump to content

zajcon83

Members
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Jakub

Piwowarstwo

 • Miasto
  Września
 1. Dzieki za odpowiedź. Też gotowałam po zakwaszaniu, także liczę, że brzeczka oprócz tego że była kwaśna, to była czysta i nie powinno w niej być żywych lactobacillusów, które mogłyby mieć wpływ na następne piwa zaszczepione zebraną gęstwą.
 2. Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie tematu zbierania gęstwy po fermentacji piw kwaśnych. Dokładnie chodzi mi o zebranie gęstwy US-05, które przefermentowały gose zakwaszane w kotle, czyli oprócz tego, że drożdże musialy pracować w obniżonym ph to nie ma już tam lactobacillusów, ale pytanie czy jest sens korzystać z takiej gęstwy, czy kwaśne środowisko spowodowało, że kondycja drożdży nie jest zbyt dobra i odpuścić temat. Może ktoś zbierał gęstwę po kwasie i ma doświadczenie. Pozdrawiam.
 3. Tak dokładnie 155mm pasuję do tego kega, też posiadam taki keg i wziąłęm 155mm
 4. Myślę ze jak komplet to zamawiamy bo nie ma na co czekac...Pytanie czy sprawek pociagnie temat w naszym imieniu? Komu kase i kiedy?
 5. Jeszcze 4 grzałki zastały żeby zamawiać. Myślę że nikt się nie rozmyśli i lista jest aktualna...
 6. Zapisałem się na 4szt ale z tego co widzę nadal brakuje 6szt żeby zamawiać, Są jeszcze jacyś chętni? Wiele nie brakuje a trzeba mieć na uwadze że oczekiwanie na realizację też nie jest krótkie...
 7. Jako nowy forumowicz chcialbym powitać wszystkih...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.