Jump to content

Igorrodz

Members
 • Content Count

  482
 • Joined

 • Last visited

About Igorrodz

 • Birthday February 25

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Domowy Wolność
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  14
 • Miasto
  Cieszyn

Kontakt

 • Imię
  Igor
 • Strona www
  https://www.facebook.com/Browar-Domowy-Wolno%C5%9B%C4%87-1136348936478405/

Recent Profile Visitors

1724 profile views
 1. Jakie znacie zagraniczne sklepy piwowarskie dla piwowarów domowych, w których można kupić nie tylko sprzęt do warzenia w domu ale także słody, drożdże i chmiele? Miło by było, gdybyście proponowali coś, gdzie sami kupowaliście i co możecie polecić oraz takie, w których koszty przesyłki nie były by astronomiczne (dlatego raczej sklepy amerykańskie odpadają... choć kto wie?).
 2. Panie i panowie, gdzie mogę kupić świeże angielskie chmiele, rocznik 2019? Gdzieniegdzie widzę pojedyncze ale chciałbym nabyć w jednym zamówieniu coś więcej niż same EKG i Fuggles ponieważ będę warzył serię brytyjskich piw (ordinary bitter, english IPA, porter angielski i mild) a nie chciałbym, aby były to te same chmiele w każdym z tych piw. Chciałbym też, aby były świeże a nie pachniały starą skarpetą, cebulą i dawalły łodygę. Ktoś coś?
 3. Mnie denerwuje, że tylko kurier. Co ma zrobić człowiek, klient, który pracuje a wolne ma często tylko pojedyncze dni w weekendy? Paczkomaty albo możliwość odbioru na poczcie jako dodatkowa opcja, nawet droższa, byłaby tu super rozwiązaniem. A tak....
 4. Dokładnie. Co do słodów to można powiedzieć, że generalnie wszędzie są ale jeśli chodzi np o drożdże, to nawet często US-05 nie ma (aktualnie w TB braki) a z płynnymi też jest krucho, w wielu sklepach nie widzę nawet FM (o WL czy Wyeast nie wspominając). Również co do chmieli masakra, np ciężko dostać angielskie chmiele 2019, praktycznie wszędzie niedostępne lub jakieś stare (nie będę ryzykował siana, trawnika lub cebuli) a jeśli już to tylko i wyłącznie EKG, Fuggle i Challenger i nic poza tym - jednym słowem masakra. Aha, zapomniał bym jeszcze dodać, że w wielu sklepach wisi, iż mają mnóstwo towaru a jak się wejdzie w tę zakładkę albo w tamtą to większość towaru niedostępna, ot choćby w takim w miarę popularnym Homebrewing, nieprawdaż @dori?
 5. Zawsze wydawało mi się, że domena .is to Islandia, która nie leży w Ameryce, ale co ja tam wiem? (edit) Tak patrzę, i widzę, że mają dostępny język islandzki oraz brytyjski angielski (po fladze UK a nie USA) ale co ja tam mogę wiedzieć? Właśnie sobie szukam próbując znaleźć odpowiedniki słodów mild oraz special x. Za ten pierwszy wezmę zwykłe pale ale a za drugi special b (obu nie ma w sklepie z Tyczyna, w którym chciałbym złożyć zamówienie, a te znajduję jako dostępne). Jeszcze raz dzięki za pomoc, tabelka na pewno się przyda na przyszłość. Btw- Jako zamiennik dla pale crystal od Fawcetta wybrałem caraamber od Weyermanna
 6. Fajne, ale brakuje tam tylko Vikinga i Malteurop, o np Bestmalz nie wspominając Ale kto by na to zwracał uwagę? Niemniej dzięki
 7. Jakim słodem można zastąpić słód PALE CRYSTAL 90EBC od Fawcett'a?
 8. @WiHuRa Dzięki. A co z dostępnych (Twój Browar, chyba tylko tam są) White Labs co byś ewentualnie zaproponował? I dlaczego Twoim zdaniem te?
 9. @WiHuRa Co to oznacza, że FM10 są "trudne w obsłudze"?
 10. Dwie sprawy - w opisie tego szczepu jest napisane, że flokulacja bardzo niska a piwa w stylu bitter powinny być klarowne, prawie że krystalicznie. Chcę też zebrać gęstwę a przy tego typu flokulacji może to być bardziej niż trudne? No i co z estrami, które w bitterach powinny być wyczuwalne? Tak swoją drogą - robiłeś zwykłego, specjalnego czy mocnego bittera?
 11. Które drożdże płynne są waszym zdaniem najlepszymi do klasycznego, angielskiego bittera? Ogarniam na razie te: FM11, FM10, WLP0013, WLP007, WLP005, WLP004, WLP002. Czytałem o nich ale sam już nie wiem, mam mętlik. Z tego, co rozumiem z opisu stylu(ów) drożdże powinny pozwalać na słodowość, karmelowość ale też na sporą ilość estrów. Tak, wiem, że są jeszcze jakieś od Wyeasta ale zupełnie niedostępne ne ten moment w Polsce... Chcę zrobić serię bitterów: ordinary -> special -> strong i może jeszcze na tych samych drożdżach angielskie ipa.
 12. A czy drożdże suche też sie nadadzą? Safale T-58 bądź S-33 albo nawet Gozdawa Belgian Fruit & Spicy? (edit) Co się dzieje? Drożdże FM praktycznie wszędzie niedostępne lub słabo dostępne, FM23 to już w ogóle nigdzie nie widzę... 😮
 13. A co, jeśli zamiast drożdży belgijskich dodam neutralne? Będę miał wtedy po prostu amerykańskie IPA, nieprawdaż? Właśnie nie wiem, czy nie lepiej FM20, spójrz na to:
 14. Dzięki, torrified wheat wykreślona, zamiast tego dodatkowe pół kilo płatków pszenicznych. Masz na myśli US-05, FM20 czy FM23? CO w takim razie proponujesz? I co z chmieleniem?
 15. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. ...i daj znać potem, jakie uzyskasz na nich wyniki, jakie są twoje spostrzeżenia, uwagi i w ogóle w stosunku do nich (edit) Tu masz coś więcej o nich, o ile znasz angielski 😏 https://www.jimsbeerkit.co.uk/forum/viewtopic.php?t=81396
×
×
 • Create New...