Jump to content

szczepano

Members
 • Posts

  12
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Piwowarstwo

 • Miasto
  Kuryłówka

Recent Profile Visitors

486 profile views

szczepano's Achievements

 1. Jak tam wygląda teraz sytuacja ze śrutowaniem w Browamatorze? Ma ktoś jakieś najnowsze doświadczenia?
 2. No źle popatrzyłem. To rzeczywiście może być niebezpiecznie.
 3. To jakiś bardzo dziwny wynik wyszedł bo nawet gdyby na cichej w ogóle drożdże nie zjadły to z czystego cukru takiego balinga nie powinno być.
 4. Robiłem coś takiego na próbę. Wymieszałem piwo i cydr przy rozlewie i muszę przyznać,że całkiem fajny napitek wyszedł. Na pewno powtórzę i polecam.
 5. A po coldcrash nie ma problemu z refermentacją? Bez dodatkowych drożdży ruszą?
 6. Witam. Mam pytanie czy jak na cichej fermentacji temperaturę obniżyłem do 12st, żeby chmiel na zimno opadł lepiej (trzy dni 19st i jeden 12st) to czy nie będzie problemów z refermentacją. Mianowicie czy drożdże górnej fermentacji całkowicie nie "posnęły" i czy się "obudzą"? Piwo w fermentorze to AIPA 14blg na gęstwie M44 (Mangrove Jack).
 7. Własnie o to mi chodziło, czyli wytrzymuje. Co do prędkości to mniejsza z tym po prostu wcześniej się zapoda i w między czasie coś tam się podziała.
 8. Witam. Mam pytanie do osób używających przystawki do śrutowania od Zelmera. Mianowicie jak się sprawdza na dłuższą metę, wytrzymuje dłuższy czas i czy polecacie zakup? Chodzi mi o taki: http://allegro.pl/zelmer-mlynek-zarnowy-a9866000-04-zmma080w-i6854172310.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=plasma_zelmer
 9. Dzięki wielkie z podpowiedzi. Chyba zdecyduję się na tego Witka.
 10. Witam, chciałbym zasięgnąć opini doświadczonych piwowarów. Mianowicie, jaki styl polecacie do uwarzenia w najbliższe gorące miesiące? Chodzi mi o temperaturę fermentacji w okolicach 21 stopni w pomieszczeniu. Narazie nie zainwestowałem w jakąś chłodziarkę żeby fermentować w niższych temperaturach. Byłbym wdzięczny za podpowiedź.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.