Jump to content

Hary86

Members
 • Content Count

  425
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Everything posted by Hary86

 1. Jak mi kiedyś nie wystartują albo naprodukują jakiego syfu, to może zmienię podejście
 2. Ale mam nadzieję, że dasz temu chmielowi trochę więcej czasu niż ten jeden dzień?
 3. Drożdże uwadniasz w wodzie ~25 stopni i możesz spokojnie lać do brzeczki. Jeśli chcesz być super dokładny i boisz się że drożdże dostaną szoku temperaturowego, to po uwodnieniu możesz dolać do nich trochę chłodniejszej brzeczki, tak żeby zbić dodatkowo temperaturę mieszanki i dać im chwilę na aklimatyzację
 4. Gdzieś kiedyś widziałem sposób na sprawdzenie tego, za pomocą skrobi kukurydzianej wymieszanej z wódką: miesza się to, smaruje górę lodówki i jeśli w którychś miejscach wolniej wysycha to tam mogą być przewody chłodzące. Poszukaj jakiegoś filmiku gdzie jest to pokazane, bo mogłem coś delikatnie pomieszać, ale ogólny zamysł się zgadza.
 5. Kwestie tego co się komu podoba, to już indywidualna sprawa. Mnie moja ślubna z domu by wyrzuciła, jakby gdzieś zobaczyła taki "niemcowski nalewak", ale jak ktoś ma wystrój w stylu "Późne Rokokoko" to może mu pasować. Co do lodówki to ja żadnego zdjęcia nie widzę, ale sprawa ma się następująco: niektóre lodówki mają przewody chłodzące puszczone górą, a niektóre nie. Jeśli twoja nie ma, to po prostu wiercisz dziurę otwornicą, na to dajesz blat i koniec historii.
 6. A jesteś w stanie podpiąć się pod samą sprężarkę?
 7. 1. Tak zwykła otwornica da radę, upewnij się tylko że tam gdzie będziesz wiercił nie ma rurek z czynnikiem chłodzącym. 2. Ja bym szedł w kolumnę od chińczyków, bo mało że tańsza to jeszcze masz łatwy dostęp do wszystkiego w środku.
 8. Przy takim układzie odpada najprostsze rozwiązanie jakim jest podpięcie całej lodówki pod sterownik. Zamiast tego musisz się podpiąć pod termostat lodówki, co wymaga już drobnej gimnastyki.
 9. W Grainfatherze jest to chyba inaczej rozwiązane.
 10. Gęstwa z 18 nada się do 14? Mam tego cały słoik więc ilość to nie problem.
 11. A w czym będzie lepsze takie zraszanie, niż po prostu ustawienie przepływu na poziomie zapewniającym minimalną warstwę wody nad młótem?
 12. Też ostatnio skręcałem swoją drutem miedzianym wyciągniętym z przewodów. Jakaś godzinka roboty dla dwóch osób.
 13. To może być nawet ze złota, tylko co z tego skoro użyteczność sprzętu jest bliska zeru.
 14. Górne sito powinno dotykać młóta, ale nie ma potrzeby go jakoś bardzo dociskać.
 15. Sonda od STC-100 wchodzi bez problemu. Będę dzisiaj w piwnicy to zmierzę.
 16. Przypaliło się dno i bezpiecznik odciął grzałkę bo się przegrzewała.
 17. Hary86

  grainfather

  Jeden z zagranicznych piwnych youtuberów zwrócił uwagę, że firma Grainfather zmieniła jakiś czas temu właściciela i to już za jego panowania powstał G70, więc może coś się jednak ruszy w tym temacie.
 18. Hary86

  grainfather

  Lepsze jest wrogiem dobrego. Po co zmieniać sprzęt, który schodzi wszędzie na pniu, a cała społeczność przyzwyczaiła się już do tego, że pewne rzeczy można, ale nie trzeba zmieniać.
 19. Czyli można śmiało powiedzieć, że kolega osiągnął mityczną powtarzalność warek, o której niektórzy mogą jedynie pomarzyć 😉
 20. Mam, polecam. Homebrew taśma grzewcza do fermentacji taśmy fermentacyjnej do piwa wino spirytusowe 25Watt plastikowe wiadro fermentacyjne 220 V/110 V wtyczka EU/US|Fermentacja| - AliExpress
 21. Nie ma sensu. Większe części zostaną na FD a jeśli coś przeciśnie się poniżej to nie powinieneś utrudniać zawrócenia tego na górę. W kotłach automatycznych montuje się bazookę albo hop-stopper pod koszem (który robi za twoje FD) tylko dlatego że nie ma jak zrobić tego po wysładzaniu. Jeśli macie oddzielny kocioł warzelny to ten problem was nie dotyczy.
 22. Na wylocie nie ma sensu nic montować. Jeśli wolisz wiercić kolejną dziurę w pokrywie niż przykręcać kulę po zacieraniu, to czemu nie.
 23. No to najlepiej będzie podpiąć cyrkulację pod ten wylot z kulą do wysładzania, odkręcając ją na czas zacierania, tak żeby się nie zapchała i powinno chodzić jak marzenie. Hop-stopper oczywiście zdemontowany i wrzucony do warzelnego.
 24. Ten zacierny ma być też na gazie? Jeśli tak, to po pierwsze to co spadnie pod FD może się przypalać, bo tam nie będzie już mieszania i żadnego ruchu cieczy, po drugie ogrzanie zacieru będzie utrudnione przez to FD. Co prawda nie mam takie systemu, ale z tego co mi wiadomo przy FD i mieszadle najlepiej kiedy w garze są grzałki. No chyba że w trakcie zacierania chcesz jeszcze recyrkulować to co zleci pod FD. Co do stoppera to zgadzam się z Anteksem, zatka się się uniemożliwiając recyrkulację, a dodatkowo miejsce pod nim będzie jeszcze bardziej podatne na przypalenia.
 25. Chłodziłeś wymiennikiem i nie odfiltrowałeś wcześniej szyszki? 😲
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.