Jump to content

Hary86

Members
 • Content Count

  202
 • Joined

 • Last visited

About Hary86

 • Birthday 12/07/1986

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Hary'ego
 • Rok założenia
  2016
 • Miasto
  Radom

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Recent Profile Visitors

704 profile views
 1. Wszystko zależy od rodzaju przesyłki, a akurat w linku który został podany mamy Aliexpress Standard Shipping gdzie można wybrać wysyłkę do paczkomatu, która idzie 2 tygodnie.
 2. Pomyśl tak absurdalny, że jakakolwiek dyskusja nie ma żadnego sensu.
 3. Miałem pisać, że jeśli piwo fermentuje w szopce to pewnie lodówki do CC nie ma i nie będzie Jeśli masz hop spider to możesz wsadzić go albo do wiadra w którym piwo fermentuje i do niego rurkę, albo do wiadra z którego będziesz później rozlewał. Jeśli nie masz takowego, to najlepiej będzie wspomniany druciak z jednej strony a z drugiej strony pończocha (obie rzeczy oczywiście zdezynfekowane).
 4. Jesli nie będziesz zbierał gęstwy to nie rób żadnej cichej bo nie ma sensu, po powrocie syp chmiel i po 3 dniach rozlewaj.
 5. Hary86

  grainfather

  @leonzn masz GF czy jakiś inny automat i jesli inny to w jaki sposób spuszczasz brzeczkę?
 6. Kiedyś kolega Kamilo się tym zajmował, więc spróbuj do niego napisać.
 7. Najważniejszy będzie wyciąg do oprowadzania pary.
 8. Nawet jeśli autor odgazuje każdą butelkę, to mam wrażenie że piwo będzie mimo wszystko niepijalne przez dużą ilość granulatu w piwie. Łodyga, paląca goryczka, wygląd wody z kałuży, uczucie picia fusów z kawy, to chyba główne problemy jakich można się tu spodziewać. Nie wiem czy nawet kilkudniowe chłodzenie w lodówce przed spożyciem, pozwoli wyklarować piwo do stanu który pozwoli uniknąć tego wszystkiego.
 9. @Robercik ad. 1 - jakbym widział siebie, tyle że gar z brzeczką noszę do łazienki a nie garażu
 10. Z tego co mi wiadomo, wszystko zależy od wersji sterownika. W starszych modelach zaczynało liczyć czas od razu, więc trzeba było sobie radzić dokładając dodatkowy krok polegający właśnie na podgrzaniu do danej temperatury.
 11. Znam ten ból, ale nawet nie wiesz jak się człowiek cieszy, jak nadchodzi ta pierwsza warka po 2 letniej przerwie
 12. W Brewsterze nie ma chyba chłodnicy, albo nie jest wymieniona w ofercie? Zgadzam się również z tym że zabudowana pompa to może być wrzód na D, zatka ci się w trakcie warzenia i żeby cokolwiek z nią zrobić musisz przelać cały zacier gdzieś indziej żeby w ogóle myśleć o dobraniu się do niej. Płynowskaz to też na pierwszy rzut oka fajny bajer, ale pomyśl że wymaga czyszczenia, a i uszkodzić się może, dlatego uważam że podziałka w garze jest praktyczniejsza. Ale żeby nie było że tylko same wady, to trzeba przyznać że camlocki są na pewni lepszym rozwiązaniem niż to zastosowane w coobrze, no i sito na dno raczej lepiej się sprawdzi przy filtrowaniu chmielin niż bazooka z CB3.
 13. Czy w przypadku warek maksymalnie 25 litrowych jest sens pchać się w Coobre 50 litrów?
 14. @Koora ja tam swojemu STC-1000 nie mogę zarzucić że jest niedobrą konstrukcją, a za 160zł to można spokojnie 50 litrów solidnie nachmielonego piwa zrobić Ale wracając do tematu, to kolego @kojot_majster nikt ci za 70zł gotowego sterownika typu STC-1000 nie sprzeda, bo tyle wyjdą same materiały: sterownik, puszka na sterownik, kable, gniazdka, złączki, a nie wydaje mi się też żeby komuś chciało się to składać za "bóg zapłać" czy 10zł zarobku. Dolicz do tego koszt wysyłki i nagle gotowe rozwiązania z allegro czy innego portalu aukcyjnego, nie wydają się takie głupie.
 15. Liczone zapewne po amerykańsku. Amerykanie fajnie to sobie wymyślili, robić piwo w worku, lodówce turystycznej etc. na odpierdol bo efektywność się nie liczy, a później przy wyliczaniu uwzględnić wszystko od jakości słodu, jego akstraktywności, twardości wody, nachylenia terenu, siły wiatru a na sile Coriolisa kończąc, żeby tylko ta wydajność za niska nie wyszła 🤣
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.