Jump to content

Hary86

Members
 • Content Count

  157
 • Joined

 • Last visited

About Hary86

 • Birthday 12/07/1986

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Hary'ego
 • Rok założenia
  2016
 • Miasto
  Radom

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Recent Profile Visitors

486 profile views
 1. Hej. Brat w dniu jutrzejszym tj. 1.07.2018 wyprowadza się ze stancji w Lublinie i ma do oddania ponad 100 butelek (głównie po koncerniakach). Butelki były płukane po spożyciu więc nie trzeba ich jakoś bardzo czyścić. Jeśli ktoś byłby zainteresowany i będzie w stanie podskoczyć po nie dzisiaj lub jutro przed południem, to chętnie je odda za darmo lub kilka domowych piwek
 2. Browar to nie apteka, to laboratorium chemiczne...
 3. Mam taki tyle że z siatki 400. Dezynfekuję go starsanem razem z całą resztą sprzętu. Po filtracji wystarczy przepłukać go silnym strumieniem z prysznica i jest po sprawie.
 4. Jeśli to ma być coś a la kociołek z Lidla to patrz przede wszystkim na moc grzałek. W Severinie jest tylko 1,8 kW i o ile do podgrzewania wody do wysładzania to wystarcza, o tyle podgrzewanie zacieru a później gotowanie, może skończyć się płaczem i zgrzytaniem zębów.
 5. Również posiadam i polecam. Mało że fajnie pokazuje temperaturę zacieru to przydaje się też w momencie kiedy chłodzimy już brzeczkę. Takie termometry powinny mieć śrubkę do drobnej regulacji odczytu, ale żeby się w to bawić trzeba mieć 100% zaufanie do jakiegoś innego, który robi nam za wzorzec
 6. Ogólnie zainwestuj w Starsan, który mało że dezynfekuje, to dodatkowo neutralizuje NaOH. Odejdzie ci etap płukania wszystkiego kwaskiem, a Starsan sam w sobie jest na tyle tan i wydajny, że nie wrócisz do OXI.
 7. Tyle że 160 plus przesyłka to już niemały wydatek. Myślałem o czymś do 100 i stąd moje pytanie, czy wersja na dwa kegi to w ogóle coś w co jest sens inwestować. Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
 8. Panowie, czy jest sens na siłę szukać jakiegoś używanego podwójnego reduktora, czy może lepiej kupić najtańszy spawalniczy i po prostu w razie potrzeby przepinać wężyk między kegami? Mam wrażenie że jeszcze rok temu znalezienie takiego podwójnego, używanego sprzętu było o wiele łatwiejsze i tańsze niż teraz No i w przypadku spawalniczego pozostaje jeszcze kwestia wymiany manometru, lub przeskalowania fabrycznie zamontowanego.
 9. A mycie wszystkiego w NaOH co warkę, to nie jest trochę takie strzelanie z armaty do muchy? Jeśli "infekcja" jest, ale nie powoduje żadnych rażących skutków ubocznych jak granaty, gushing, czy smak/aromat uniemożliwiający wypicie piwa, to w czym problem?
 10. W najgorszym wypadku rozbierzesz go, zepniesz na krótko i do regulacji temperatury będziesz wykorzystywał jakiś sterownik.
 11. Tydzień temu kupiłem od tego gościa swoją, o identycznych wymiarach. W moim odczuciu będzie ok, ale nie przyszły jeszcze moje kegi, więc ręki sobie nie dam uciąć.
 12. Możesz wrzucić jakieś zdjęcia tych kegów, żeby można było ocenić w jakim są stanie? Czy były w jakiś sposób regenerowane tj. wymieniałeś uszczelki itp?
 13. W tej półce jest chociażby agregat, a jakiekolwiek modyfikacje mogą skończyć się tak że lodówka przestanie być szczelna. Jeśli chciałeś zmieścić 2 kegi to powinieneś szukać lodówki ze stopniem na połowę jej szerokości, no i mniejszej butli.
 14. Jeśli sterownik był kupowany na aliexpress to od momentu kiedy oznaczyłeś towar jako dostarczony, masz jeszcze 2 tygodnie na rozpoczęcie sporu ze sprzedającym i domaganie się zwrotu pieniędzy.
×
×
 • Create New...