Jump to content

Rampowy

Members
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Piwna Strona Mocy
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  22
 • Miasto
  Białystok

Kontakt

 • Imię
  Sylwester
 • Komunikator
  https://www.facebook.com/piwnastronamocy/

Recent Profile Visitors

500 profile views
 1. Warka # 22 - Earl Grey APA SŁODY 1. PALE ALE (STRZEGOM) – 2,3 KG 2. PILZNEŃSKI (STRZEGOM) - 1,3 KG 3. PSZENICZNY (BESTMALTZ) – 0,3 KG 4. CARAPILS (WEYERMANN) – 0,3 KG ZACIERANIE: 4,2 kg słodów na 12,5 litra wody (stosunek zasypu do wody 1:3) Dodano 3 mililitry kwasu fosforowego dla obniżenia Ph zacieru. 1 Krok: 67 - 65 stopni – 60 minut 2 Krok: 76 stopni – 10 minut (MASHOUT) GOTOWANIE (60 MINUT) Chmielenie: IUNGA (PL) – 7 gram na 50 minut CENTENNIAL (US
 2. Zaczynam zapiski od mojej przedostatniej warki. Warka # 21 - American Pale Ale (APA) SŁODY 1. 48,8%: PALE ALE (STRZEGOM) – 2 KG 2. 41,5%: PILZNEŃSKI (BESTNALTZ) – 1,7 KG 3. 4,9%: PSZENICZNY (BESTMALTZ) – 0,2 KG 4. 4,9%: CARAPILS (BESTMALTZ) – 0,2 KG ZACIERANIE: 4,1 kg słodów na 12,5 litra wody (stosunek zasypu do wody 1:3) Dodano 3 mililitry kwasu fosforowego dla obniżenia Ph zacieru. 1 Krok: 67 stopni – 60 minut 2 Krok: 76 stopni – 10 minut (MASHOUT)
 3. Około dwuletni okres warzenia piwa w domu za mną, a dopiero teraz zakładam wątek swojego browaru domowego na tym forum. Moje warzenie nie jest jakoś specjalnie intensywne, na koncie mam 22 warki. Staram się jednak rozwijać i wyciągać wnioski z każdej z nich. Ten wątek ma być taką elektroniczną wersją notatnika piwowara, który prowadzę w formie tradycyjnej w zeszycie. Będę tu zamieszczał informacje na temat piw, które warzę oraz planów co do samego browaru. Poza tym, liczę bardzo na wszelkie opinie i sugestie co do moich receptur od doświadczonych piwowarów, kt
 4. Gdzie znajdę info dotyczące konkursu w Szczecinie??
 5. Termometrem przyklejonym od zewnątrz do fermentora, ale zastanawiam się do następnej warki wpuścić sondę do środka.
 6. Termometr położony w na pokrywie pokazuje 20-21 stopni
 7. Mam podobną sytuację. Teraz na burzliwej mam Saison 14 Blg. Drożdże FM21 Odkrycie sezonu - starter 1,2 litra kręcony około 36 godzin. Termometr (przyklejony do zewnętrznej ścianki wiadra pod folią bąbelkową) po zniesieniu wiadra do piwnicy wskazywał 22,4 stopnie (drożdże zadane w tej temperaturze). Po niecałej dobie lagu rozpoczął się ruch w rurce, nawet trochę niemrawo pobulkało, ale po dobie bulkanie ustało. Do dziś minęły kolejne dwa dni, temperatura spadła do 21,2 stopnia. Wieko jest lekko wybrzuszone, a na powierzchni piwa utrzymuje się centymetrowa piana drożdżowa.
 8. Jak w BS2 ustawia się magazyn?? Widzę przycisk "Usuń z magazynu" ale nie mogę znaleźć opcji, żeby go stworzyć.
 9. Fajny patent. Dziurki masz tylko w tej obręczy z wężyka czy też w tej "poprzeczce" na środku z trójników?? Podpowiedz gdzie i o co pytać jak bym chciał kupić te trójniki.
 10. Mam pytanie: Opisz jak dla laika sposób działania przy wysładzaniu tych białych rurek.
 11. Pytanie: Obliczając wydajność warzelni ze wzoru, który można znaleźć w Wiki, w miejscu "BLG" i "Objętość warki w litrach" podajemy wartości uzyskane po filtracji (przed gotowaniem) czy już po gotowaniu i chłodzeniu (przed zadaniem drożdży).
 12. Wczoraj, jakąś godzinę przed zadaniem do piwa, zrobiłem tak jak opisałeś w 3 pkt. Dziś w rurce bulka aż miło.
 13. Pytania od laika: 1. Sondę czujnika wkładasz po prostu w tą osłonkę (jakiej średnicy ma być osłonka do tego czujnika)?? 2. Odczyt temperatury jest taki sam jakby sonda byłą zanurzona w piwie czy jest jakieś przesunięcie?? 3. Podrzuć link do oferty tego czujnika (kompletne rozwiązanie) 4. Podrzuć jakąś fotkę twojego czujnika połączonego z osłonką. Z góry dzięki za info.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.